Z serii: czy wiesz że...
strona 4F do działania potrzebuje aż 35 ciastek w tym jedno dla YouTube'a, które wygaśnie za jedyne 5938 dni czyli dokładnie 6 stycznia 2038 roku? 🤷‍♂️ BTW ten szary przycisk jest aktywny, taki mają po prostu sposób do zachęcenia klientów do akceptacji wszystkich 266 ciastek.
FYI @midline

@mkljczk nie wiem czy dobrze trafiłem ale gratulacje za inicjatywę! 👌

Show thread

Ktoś się orientuje kto prowadzi fediverse.pl/ ? Chciałem pogratulować inicjatywy.

Jeżeli lubicie od czasu do czasu pograć w coś nowszego niż SuperTux ale macie Linuksa i kartę Intel HD to jeszcze nie do końca jesteście przegrani. Jeżeli macie dobre łącze i nie mieszkacie na Syberii to jest duża szansa, że GeForce NOW będzie dla Was dobrym wyborem.

Jeżeli nie kojarzycie tematu, to chodzi o renderowanie gry po stronie serwera a do Was dociera streaming obrazu. Jeżeli tylko Wasz dostawca internetu nie jest Januszem biznesu to gra się zadziwiająco dobrze. Wystarczy przeglądarka Chromium i za 3 minuty zapomnicie, że gracie w grę przeglądarkową ;-) Co ciekawe tą przeglądarkową grą może być nawet Cyberpunk 2077 odpalony na wysokich detalach (przecież to serwer się męczy a nie klient).

play.geforcenow.com/

Subskrypcja roczna wychodzi 40zł miesięcznie ale jeżeli policzyć koszt komputera gamingowego to starczy na 10 lat abonamentu, przy czym taki komputer gamingowy za 3 lata nie uciągnie już najnowszych gier a taka chmura bez problemu będzie co roku odpalała najnowsze gry.

Jeżeli chcecie być na bieżąco z ciekawymi projektami powstającymi w waszym ulubionym języku to polecam śledzić odpowiednie issue w tym githubowym repozutorium
github.com/vitalets/github-tre
Mają tam sprytnie porobione dwa issuesy (daily i weekly) dla każdego z języków więc update dostaniecie na maila.

Ostatnio pokazał się ciekawy artykuł o tym ile podatności znalezionych w curlu spowodowanych jest błędną implementacją na którą pozwolił język C a na którą nie pozwoliłby język Rust.
daniel.haxx.se/blog/2021/03/09

I w sumie zauważyłem, że już od dłuższego czasu wymieniam różne narzędzia na ich rustowe odpowiedniki:
zaiste.net/posts/shell-command
+ github.com/dandavison/delta
+ github.com/alacritty/alacritty
i jeszcze parę innych. Oczywiście nie robię tego z powodu podatności tylko ze względu na oferowane ficzery, ale przy okazji zyskuje szybkie i stabilne odpowiedniki starych narzędzi.

Jeżeli podatek od smartfonów faktycznie wejdzie w życie to zakładam stowarzyszenie programistów. Przecież na tych wszystkich smartfonach/tabletach/smart TV i komputerach ktoś potencjalnie może uruchamiać nielegalnie nasze programy (aka utwory). Jedziemy po nasze 6% ✊ oraz oczywiście część udziałów w tych 6% artystów, bo przecież ich utwory muszą być odtworzone w jakimś programie i potencjalnie to właśnie ja ten program mogłem napisać 😎

Jeżeli chcielibyście wrzucić coś ciekawego na ścianę w domu/biurze to wystarczy tylko
a) fajne zdjęcie/grafika
b) zwykła domowa/biurowa drukarka
c) jedno z narzędzi typu
posterizer.online/rasterbator/
czy
rasterbator.net/

Jak jeszcze ktoś nie czytał to goście z ProtonMaila zestawili komunikatory ukierunkowane na prywatność
protonmail.com/blog/whatsapp-a
FYI @midline

Od jakiegoś czasu grzebię sobie mały projekt na boku, ale przyznaje bez bicia, że idzie mi jak krew z nosa bo nie mam motywacji/feedbacku.

Ogólnie ma to być super prosty CMS oparty o edycję tekstu (Markdown), z którym poradzą sobie nawet starsze osoby. Pewnie sami macie znajomych/rodzinę, którzy prowadzą jakąś małą firmę i albo nie mają własnej strony, ktoś im postawił Wordressa, którego nie potrafią ogarnąć albo co gorsza mają jedynie profil firmy na Facebooku. Założenie projektu jest takie, że każdy średnio ogarnięty admin będzie mógł uruchomić obraz dockera z CMS-em i zahostować na nim tyle różnych stron (na subdomenach lub osobnych domenach) ile tylko potrzebuje.

Github: github.com/trojkat/s15
Przykładowa strona: kajaki.s15.pl/

Jeżeli uważasz że warto, potrafisz naklepać prosty HTML/CSS lub ogarnąć coś w Pythonie/Django to zachęcam do pomocy. W kupie siła 💩 ✊ Facebook brzydal

Jak ktoś jeszcze nie trafił na podcast @midline to polecam. Ze świecą takich szukać. 🕯️ 👀

Show older
101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!