Jak jeszcze ktoś nie czytał to goście z ProtonMaila zestawili komunikatory ukierunkowane na prywatność
protonmail.com/blog/whatsapp-a
FYI @midline

Od jakiegoś czasu grzebię sobie mały projekt na boku, ale przyznaje bez bicia, że idzie mi jak krew z nosa bo nie mam motywacji/feedbacku.

Ogólnie ma to być super prosty CMS oparty o edycję tekstu (Markdown), z którym poradzą sobie nawet starsze osoby. Pewnie sami macie znajomych/rodzinę, którzy prowadzą jakąś małą firmę i albo nie mają własnej strony, ktoś im postawił Wordressa, którego nie potrafią ogarnąć albo co gorsza mają jedynie profil firmy na Facebooku. Założenie projektu jest takie, że każdy średnio ogarnięty admin będzie mógł uruchomić obraz dockera z CMS-em i zahostować na nim tyle różnych stron (na subdomenach lub osobnych domenach) ile tylko potrzebuje.

Github: github.com/trojkat/s15
Przykładowa strona: kajaki.s15.pl/

Jeżeli uważasz że warto, potrafisz naklepać prosty HTML/CSS lub ogarnąć coś w Pythonie/Django to zachęcam do pomocy. W kupie siła 💩 ✊ Facebook brzydal

Jak ktoś jeszcze nie trafił na podcast @midline to polecam. Ze świecą takich szukać. 🕯️ 👀

Chyba nie jest jeszcze tak źle z XMPP skoro ludzie nadal budują nowe klienty
dino.im

Może Wire czy Signal to jeszcze nie ostatnie co zostało.

Bardzo ciekawe wystąpienie na temat e-Estonii - państwa niemal całkowicie elektronicznego
youtube.com/watch?v=kaU7IPlg9P

Po więcej szczegółów można zajrzeć na
e-estonia.com

oraz ma ich kanał na YT:
youtube.com/channel/UCnAMSriOz

Nie jest już tak źle z tymi smartfonami, skoro średniej klasy model pociągnie już 10 dni. Żeby nie było, 3 dni i 9 godzin słuchałem audioteki.

Jesteś nocnym markiem lub masz takiego w domu/pracy? Musisz to obejrzeć! Świetne wystąpienie pani Magdy na TEDxKoszalin.
youtube.com/watch?v=eANk3-vRpC

Od kiedy odkryłem github.com/zevv/bucklespring pisanie na klawiaturze stało się znacznie przyjemniejsze :-) Polecam, pakiet buckle jest dostępny w większości dystrybucji.

Fajne do szybkiego kolaborowania nad dokumentami w Nie trzeba nawet zakładać żadnego konta.
hackmd.io/

Pozdrowienia dla tłumaczy 😂 W oryginale: "Just landed in L.A."

Ciekawie jest dożyć czasów, kiedy wielki billboard na mieście jest w całości po angielsku a w dodatku kierowany wyłącznie do programistów.

101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!