Jak by ktoś chciał wspomóc admina to przypominam o opcji dotacji przez PayPal: paypal.me/xaphanpl

Powoli migrujemy do nowej serwerowni. :)
Tym razem będziemy nadawać z serwerowni OVH w Warszawie.
Myślę czy by nie korzystać z 2 serwerowni jednocześnie (dodatkowo najprawdopodobniej Olsztyn), ale muszę rozgryźć synchronizację PostrgreSQL.

Hej. Z niewiadomego powodu serwerownia zaczęła nam wyłączać serwer w losowych momentach. Nowy serwer już kupiony i na dniach będą przenosiny.

Rejestracja ponownie otwarta. Mam nadzieję że boty się na nas już obraziły.

Hej.
Na czas mojej nieobecności na 101010 porządku będzie pilnował @michal za co mu bardzo dziękuję. Ma on również mój numer telefonu i w razie jakiś problemów będzie mnie informował.
W razie niezgodzenia się z decyzją Michała oczywiście przysługuje wam prawo do odwołania się do mnie jako wyższej instancji, ale uprzedzam że może to zająć chwilę zanim odczytam.

Pora na parę słów co się ostatnio dzieje z adminem:
Ostatnimi czasy choroba daje mi popalić (depresja) i nie mam totalnie na nic siły. Projektu nie mam zamiaru zamykać i niech działa, ale totalnie nie mam chęci zabrać się za kod.
Może niedługo wyznaczę jakiegoś moderatora żeby boty nie zrobiły tu jakiegoś śmietnika.
BTW. Jak komuś chce się szukać błędu z wyszukiwarką to zapraszam do wysyłania poprawki na GitHubie.

Dziękuję za zgłoszenie błędu z obrazkami. Miejsce na partycji z załącznikami się skończyło. Dodatkowe GB dokupione. :)

Poszło. Jesteśmy aktualni i bezpieczni. :)

Dziś wieczorkiem możemy być offline. Aktualizacje wjadą.

Udało mi się w końcu naprawić lokalną oś czasu. Ogólnie stwierdzam że PostgreSQL jest syfem. Cały problem polegał na tym że podczas mocniejszego obciążenia (aktualizacja mastodonta) wywalił się indeks i nawet Postgre nie chciał go odbudować. Efekt jest taki że ładowanie 10 postów z lokalnej trwało ok 1,5 godziny! Musiałem zrobić kopię bazy do pliku (która nie była uszkodzona), wysadzić całego Postgre w powietrze i postawić na nowo + import wcześniejszej bazy.

Jeśli zauważycie jeszcze jakieś błędy to proszę o informację, a tymczasem nasz wolnościowy okręt po przymusowej przerwie w porcie płynie dalej. 🙂

A więc częściowo wróciliśmy do życia. Aktualnie trwa walka o przywrócenie lokalnej osi czasu do życia (globalna działa).

Dziś w nocy będzie planowana awaria. Do rana powinniśmy wrócić. 🙂

Logo Mastodon dla instancji 101010.pl

Może komuś się przyda do czegoś, więc proszę kopiować i rozpowszechniać. Do użytku przy promocji, na tapetę, do umieszczania na różnych grafikach (również w roli sygnatury) i tak dalej. Logo jest wykonane w pliku rastrowym, ale mam wersję w większej rozdzielczości (proszę pisać, jeśli potrzeba).

Popieram koncepcję sygnowania grafik w celu promocji Fediverse (hasztag ).

Jak pewnie większość z was wie, ostatnio dyskutowaliśmy na temat naszej instancji i manifestu/regulaminu instancji. Efektem tych dyskusji jest nowy regulamin 101010.pl poskładany w jedną całość przez @pavel za co mu bardzo dziękuję.
Możecie się z nim zapoznać tutaj: 101010.pl/about/more
Regulamin obowiązuje od tej chwili.

Z kronikarskiego obowiązku: Wszystkie usługi powinny już działać poprawnie (101010, relay, XMPP). Nocna "awaria" to spontaniczne (dziś kończy się wynajem u poprzedniego dostawcy) przeniesienie do innej serwerowni spowodowane kosztami. Przy instancji zajmującej 150GB miejsca na dysku VPSy praktycznie odpadają i zostawały tylko serwery dedykowane, a to są dość spore koszta w Polsce. Ostatnio stwierdziłem że wydawanie ~300zł/m-c na "zabawkę" internetową to trochę przesada i znalazłem inną serwerownię która daje to co potrzebuję i bierze tylko 17€/m-c. Drobnym minusem jest to że nie nadajemy już z naszej Warszawy, a z Norymbergi.

W końcu doczekałem się normalnego internetu. 😀
Co prawda po miedzi, ale też jest zajebiście. 😀
speedtest.net/result/874986823

Jutro rano może wszystko jebnąć. 😉
Będzie update do Mastodona 3.0.1
Ale spokojnie: mamy praktykę w zmartwychwstawaniu. 😂

Show more
101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!