Some ground rules.

These are set and enforced by the 101010.pl moderators.

  1. 101010.pl jest instancją udostępnioną dla wszystkich dążących do swobodnego przepływu wiadomości, wiedzy, opinii, sztuki i żartów. Nasz serwer i społeczność są do Twojej dyspozycji. Czytaj, pisz, uczestnicz i rozwijaj się wraz z nami. Jako serwer krajowy preferujemy język polski, lub angielski.
  2. Administracja 101010.pl zachowuje neutralność światopoglądową i promuje wolność słowa. Wierzymy, że sieć jest miejscem dialogu pozwalającym na wymianę różnorodnych poglądów.
  3. Masz prawo do własnego zdania. Możesz mieć lewicowe, prawicowe albo centrowe poglądy polityczne. Możesz wyznawać dowolną wiarę, albo być ateistą. Możesz reprezentować dowolną orientację seksualną.
  4. Twoje prawo do wolności to jednocześnie obowiązek. Szanuj innych, jako ludzi, nawet jeśli nie podzielasz i nie szanujesz ich poglądów. Nie agituj nachalnie, dyskutuj korzystając z argumentów i uznając prawo innych do posiadania własnego zdania.
  5. Szanuj prawo do prywatności. Pamiętaj, że nie każdy musi się z Tobą zgadzać, możesz spotkać się z krytyką. Krytyka nie jest tożsama z nietolerancją. Na tym polega wolność.
  6. Nie zostaniesz zbanowany za poglądy, ale musisz stosować się do kilku zawartych tutaj zasad. Nie bądź agresywny, nie obrażaj innych i nie groź im. Erotykę i inne treści przeznaczone dla dorosłych wstawiaj, jako treść ukrytą (przycisk CW).
  7. Powstrzymaj się od agresywnej reklamy (produktów, polityków, ideologii i czegokolwiek innego). Publikuj wyłącznie treści legalne i przestrzegaj prawa (w tym prawa lokalizacji serwera, czyli polskiego). Łamiąc prawo wyrażasz zgodę na wzięcie na siebie za to pełnej odpowiedzialności.