@7 boosted
@7 boosted

I'm looking for fish client for _Windows_ (Files transferred over shell protocol client). Not sftp, not scp - it have to be fish. Can someone recommend one?

@7 boosted
@7 boosted

Najnowsze wnioski z izraelskich szczepień, dla tych co jednak wolą sięgnąć do źródła: nejm.org/doi/full/10.1056/NEJM

Się mi zdarzyło ostatnio (kolejny) raz natknąć się na problem json czy xml. Zbyt dużo ludzi ma naprawdę mocno jednostronne i ograniczone spojrzenie w tej sprawie, najczęściej traktując xml jako standard przestarzały.
Uwaga: techniczne, długie czytadło ale całkiem sensowne, które powinno uporządkować i pomóc wybrać.
toptal.com/web/json-vs-xml-par
toptal.com/web/json-vs-xml-par
toptal.com/web/json-vs-xml-par

@7 boosted

e-mail is a nearby-technology with planetary-scale connectivity, in a *socially* decentered way. Hold together by bubblegum and sticks. There is no project in sight that could "replace e-mail" (tm). We suggest to embrace and amend. Yes, it's a mess but it's also fun :)

Sobie zrobiłem konto na , z czystej geekowskiej ciekawości. I na razie takie letnie wrażenia przyznam się szczerze.

@7 boosted

Przy okazji wspominek, przypomniane przez znajomego. Aż strach pomyśleć, że był to 1995r.

youtu.be/Ek0a7FLYw-c

@7 boosted

Are you a native speaker/writer of Arabic, Chinese (Traditional), or Polish? Please help finish translating the new OnionShare. These languages are nearly complete and I'd love to include them!

Here is the OnionShare project on Weblate hosted.weblate.org/projects/on

W kwestii marudzenia na kundla – ostatnio się przekonałem, że nie bardzo daje się go używać gdy temperatury spadają poniżej -10. Wyświetlacz przy wychłodzeniu przestaje najpierw reagować, by po chwili umrzeć z jakąś zupełną kaszą na ekranie przy próbie renderowania nowej strony. Nie wiem czy to problem z ekranem czy samym prockiem – jak się lekko ogrzeje np. w kieszeni wszystko wraca do normy bez restartu, bo podziałać znów do wychłodzenia i umrzeć ponownie po wyciągnięciu.

Poprawki naniesione przez pana Wojciecha Włoskowicza, głównie dla tych co nie tykają shitbooka. Oryginalny autor: Departament Informacji i Promocji Ministerstwa Edukacji i Nauki 😆 W tekście nadal kryje się trochę rzeczy do podkreślenia.

@7 boosted

Los astronautas usan #Linux por que en el espacio no puedes abrir las ventanas( Windows)

@7 boosted

Szpital kosmiczny - James White

W kosmicznym szpitalu leczy się kosmiczne gatunki istot. Wśród pacjentów można znaleźć zarówno tlenodysznych ludzi, jak i stworzenia oddychające azotem lub żywiące się radioaktywnością. Podobna różnorodność występuje w kadrze szpitala.

Polecenie dostałem od znajomego. Lekki i przyjemny cykl science fiction. Sposób naracji różny pomiędzy poszczególnymi częściami. Można go porównać do M*A*S*H, tyle że w kosmosie.

#ksiazki #recenzja

Od jutra koniec zimy (przynajmniej zgodnie z prognozą pogody dla wrocławia). Szkoda. :(

@7 boosted

Widzę nowy serwer tupot.pl adminowany przez @rxb 🙃

Show older
101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!