Od 6 do 8, zwykle bliżej 8 niż 6. Więcej niż 8 to dla mnie za dużo, mniej niż 6 to wstaje niewyspany

@7 boosted

Myślałem, że tak prostej rzeczy jak dodawania api i nowego klienta (popatrz - zewnętrzne klienty mastodona/twittera/githuba i cała masa jeszcze innych) nie da się spieprzyć.

Bo że oczywiste, bo, że masa dobrych przykładów jak należy to poprawnie zrobić (i z punktu widzenia bezpieczeństwa i z punktu widzenia wygody użytkownika)

No więc - MOŻNA. Jak nie wierzysz, zobacz jak to wygląda w samodzielnie hostowanej instacji/serwerze

Dobry dzień fedi. Znaczy się... będzie dobry, jak się obudzę za parę godzin. Teoretycznie lubię pracować na rano i wcześniej wychodzić z roboty. W praktyce - od lat codziennie jak trzeba wstać mój organizm krzyczy do mnie: pier... się poje... ja idę spać dalej, wstawaj se sam... 😂

W końcu sobie zamotałem

Jest brzydsze niż myślałem i jak na razie słabo też widzę integrację z kundlem - liczyłem, że jak w przypadku send to kindle jednym kliknięciem wyślę sobie coś na czytnik... ale no nie ma tak ładnie. Nie ma źle, można pobrać mobi ale no. Mogłby być wygodniej.

Na plus - RSS/Atom przez które też można czytać zawartość własnej torby... ściennej?

Nie wiem na ile ranking IQAir jest wiarygodny ale niemniej warto chyba pochwalić, bo w końcu Polska w środę dobiła do światowej czołówki - z Wrocławiem na 2 miejscu i Poznaniem na piątym miejscu w ogólno światowym rankingu miast! (to, że chodzi o te z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem to insza inszość).

Laureatom gratulujemy miejsca na podium i (nie) życzymy kolejnych sukcesów. A sobie - powrotu do palenia petów, w końcu oddychanie przez filtr może się okazać zdrowsze od mieszkania w tym miejscu :D 😂

@7 boosted
@7 boosted

While on my tour of old Atari ST software, I found an interesting UI concept I had not seen before. If you do something wrong in the Papyrus desktop publishing package, then it'll beep at you. But you need to hit ^? ("Why the beep") in order to show the corresponding error message.

I rather like this. It prevents the user being spammed by modal error dialogs, and the user can choose whether to read more about it. An interesting alternative to the now-common "Don't show this to me again" checkbox.

@7 boosted

Być może nie jestem prawnikiem. Chcę działanie tego zobaczyć w praktyce po prostu, szczególnie że prawo w różne dziwne sposoby interpretuje niby oczywiste rzeczy nieraz.

@7 boosted

Pozytywne zaskoczenie: sposób w jaki Mobile Vikings tłumaczy swoje pakiety internetowe i to jak powinno się który wybrać. Po doświadczeniach moich rodziców z Orange i T-Mobile widzę, że jednak można zrobić to w sposób "dla zwykłych ludzi"

Już kiedyś chyba o tym płąkałem: wkurzają mnie short-url a właściwie nie same one ale fakt, że większość programów (i przynajmniej firefox) nie rozwika ich do pełnego linku, żeby przed klinkięciem można było sprawdzić gdzie ten sh.typu rt/888xc prowdzi. Wystarczyłby, żeby nawet działo się to po najechaniu myszką na niego. A tak... loteria. I do tego mania ich używania nawet w przypadku "oficjalnej" komunikacji.

@7 boosted

RT @KirkBater@twitter.com

This image is a TCP/IP Joke. This tweet is a UDP joke. I don't care if you get it.

🐦🔗: twitter.com/KirkBater/status/9

@7 boosted

Update: od wejścia do ośrodka do wyjścia z niego - 4min, 25s. Trochę cheatowałem bo przyszedłem już z wypełnionym blankiem wywiadu. I tak, normalnie, jak VIP niemal. Tym ważniakom z łosztygtonu i pekinu jednak zależe, żebym sprawnie dostał swoją działkę nanoitów 5G. Tylko dalej coś spaprali, bo lamka jak nie świeciła odłączona od prądu do nadal nie świeci :( Pewnie dostałem jakąś chińską tandetę....

Show thread

Niech ktoś mi zrobi czajniczek z alarmem na 3min. Przeparzona zielona herbata jest paskudna... 🤮

Pozytywne zaskoczenie: skierowanie pojawiło się rano a na IKP mogłem sobie wybrać termin na popołudnie 500m od domu. Na spokojnie i bez spiny. Nowa dawka nanochipów i może 3 i 4 rączka w świątecznym bonusie od razu? (jak cool będzie klepać kod na dwie klawiatury, co? Gry wojenne z '83 się będą mogły schować gdy te wszystkie laski mnie zobaczą przy robocie! 😂 )

Show older
101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!