@7 boosted

Postawiłem niedawno Pi Hole ze sporą blocklistą i praktycznie ponad ⅓ zapytań to śmieci.
Wow, 37% połączeń z mojego domu z internetem to analityka i reklamy. Mimo pingwinka, liska, kaczuchy itp.
Aż ciekaw jestem jak by działało moje ustawienie na sieci w której użytkownicy tak nie patrzą na prywatność oprogramowania

Eh, i z powrotem szara rzeczywistość aka chodzenie do firmy. :( Koniec z świeżym gruzińskim chlebkiem z minsem na śniadanie z piekarni koło domu...

Poniedziałek to strasznie smutny dzień, gdy pomyślę sobie ile jeszcze do najbliższego piątku zostało.... :(

Polskie wydawnictwa i księgarnie są pazerne do kwadratu. Bo jak inaczej wytłumaczyć fakt sprzedawania książki w formie papierowej za 32 zł a w formie ebooka za 29.90.

@7 boosted
@7 boosted
"If someone bugs you it is not a crime" - it is very easy concept and we were taught it in kindergarten. It is almost like they don't teach it anymore.

[share author='Emmanuel Florac' profile='https://diasp.eu/u/wazoox' link='https://diasp.eu/posts/69b0522072ce0139583c101b0efced44' posted='2021-03-29 15:07:33' guid='69b0522072ce0139583c101b0efced44']

Neenster : Nina Paley@nina@neenster.org


#politics #freedom #freesoftware #FSF #RMS

@rcz Thanks for asking. Yes I spent plenty of time with RMS; he stayed in my NYC apartment twice while on speaking tours.

He can, indeed, be "creepy." He commits no crimes, and backs off when told. He's presumably autistic. I understand why many women feel uncomfortable around him.

BUT THAT'S NOT A GODDAMN CRIME.
Richard doesn't understand many common social cues but as far as I can tell has ALWAYS respected stated boundaries.

The whole point of Richard Stallman is he's weird, sometimes "creepy," disagreeable, socially challenged, Asperger's-y, and simultaneously brilliant and perfectly suited to what he does best. That was something that always inspired me about him. Talk about "able-ism" - Stallman himself is pretty severely "challenged" but nonetheless contributes to the benefit of all. His story showed me that you don't have to be nice, or likeable, or agreeable, or socially skilled, to make profound contributions.

nina paley (@nina@neenster.org)
@7 boosted

Niech mi ktoś wyjaśni: dlaczego i po kiego diabła ctime dodaje do końca ciągu reprezentującego datę znak nowej linii? Do dzisiaj nie wiem z czego to dziwne zachowanie wynika.

@7 boosted

1 kwietnia, szczepienia i inne dyrdymały...

Przeraża mnie trochę podejście polskich polityków do wiarygodności swojej komunikacji. Przykład z wczoraj – pomyłkowe wcześniejsze zapisy dla grypy 40+. Ups, wpadka – ale prawdę mówiąc – zdarza się nawet najlepszym. Nikt nic na tym nie stracił (być może poza emocjonalną stratą rozkapryszonego dziecka któremu coś obiecano a potem nie dano). Można było powiedzieć przeprasza, błąd, awaria, pomyłka i sprawa załatwiona.
Zamiast tego mieliśmy polityków:
a) polityków którzy na doniesienie o problemie stwierdzają, że to prima – aprilisowy żart.
b) ministra który twierdzi, że wszystko jest w porządku i tak ma być, bo właśnie uruchamiany jest nowy program szczepień.
c) screeny z komunikacji wewnętrznej gdzie rozsyłana jest informacja o uruchomieniu szczepień dla grupy 70- (ale już nic o tym dla jakiej +).
d) profil zaufany, który działa i nie działa. Przy okazji też działa albo nie działa login.gov.pl który loguje nie tylko do profilu ale też np. do e-pitu i pewnie innych rzeczy. squeet.me/display/962c3e10-206

Jeżeli jakiś czas temu wypełnialiście formularz z deklaracją chęci do szczepienia - sprawdźcie IKP (Internetowe Konto Pacjenta). Dzisiaj dostałem możliwość zapisania się na 10 kwietnia na szczepienie + skierowanie na nie. Generalnie w firmie każdy u nas, kto wypełnił ten formularz jakiś czas temu dostał możliwość dostania skierowania na pierwszą dawkę szczepionki.

@7 boosted

1) 28 March EC JRC publishes 387-page scientific report that confirms (once again) that nuclear power is generally comparable to renewables in terms of environmental impact

2) Twitter wonders what Greenpeace will do now, I cynically replied "they're busy preparing smear campaign against JRC"

3) 31 March Greenpeace posts... a smear campaign against JRC (in English), faces a scathing criticism

4) Another post in French... this time comments disabled

Clowns 🤦‍♂️

Korzystanie z poczty korporacyjnej/biznesowej oferowanej przez Microsoft powinno być zabronione. Przynajmniej dla urzędów i firm związanych ze skarbem państwa. Jest to jedyny duży provider poczty który automatycznie banuje całe podsieci IP należące do dostarczycieli VPsów i serwerów, użytkownikowi nie dostarcza żadnej informacji, że czyjaś poczta się odbija, możliwości, żeby wciągnąć dany serwer, adres na jakąś białą listę a wysyłającemu - żadnej metody usunięcia się z tej listy.

@7 boosted
@7 boosted

Regarding #RMS and the letter to remove him from all leadership positions, this makes several important points: arp242.net/rms.html

Bottom line, that I agree with: "being unfair is being unfair, no matter who the target may be".

Anyone here who signed that letter who would consider explaining their thinking? Looking for someone who both read it and signed it, knowing what you were signing and who is still standing by the claims in the letter. Anyone?

@7 boosted
@7 boosted

In Poland, a writer Jakub Żulczyk is accused of insulting the President by calling him a "retard" on Facebook.

Daniel Tiles recalls a classic Polish illustration by Andrzej Mleczko (I think well from 80's):

"We're ruled by idiots" the man writes on the wall.

"Should we arrest him for insulting the authorities or for revealing state secrets", says the officer.

Moim ulubionym klientem do jest . Program, który żeby umożliwić pisanie krótkich wiadomości tekstowych i wyświetlanie obrazków zżera 1G pamięci. Smutne jest - że stało się normą i przestało mnie to już dziwić, gdy "mała" aplikacja kliencka pożera sobie 500+ MB operacyjnej.

@7 boosted
javascript is a language full of promises but never delivers
Show older
101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!