Pinned post

Zmęczony: wolność w chaosie
Złakniony: granie na nosie

Pinned post

Chciałbym zobaczyć listę instancji mastodona które:
a) nie blokują innych instancji
b) nie są bierne w kwestii treści, tzn moderują przypadki nie przestrzegania prawa
c) nie są wypełnione spammem, furrisami i mangowymi dziewczynkami, a jakąś konkretniejszą treścią np. kulturalnymi dyskusjami, sztuką, nowinkami technicznymi etc etc

Dlatego warto rozmawiać i wyjaśnić nawzajem sobie swoje rozumowanie, bo każdy może *szczerze* widzieć coś innego.

Show thread
@Kuba Orlik @Plaster Nie udalo mi sie co prawda curku porzucic w 100% choc ostatnio dzieki temu ze zaczalem biegac regularnie to organizm sam z siebie nie wyraza zapotrzebowanie na cos slodkiego, o tyle jak urodzila mi sie corka 7 lat temu, postanowilismy ze bedziemy jesc to co ona w zasadzie (jak juz byla w stanie jesc substancje stale a nie przemielona na pape). I tak wcinalismy przez pewien okres czasu warzywka na parze bez soli, corkow i innych i kurde wspominam ten czas zajebiscie. Po krotkim okresie odwyku na sol i cukier rzeczy zaczely po prostu smakowac inaczej, lepiej. Mimo ze dosyc odeszlismy od tego, to soli uzywamy malo, zero napojow slodzonych i unikamy przeczy ktore maja wysoko w skladzie cukier (poza tym ze wlasnie od tego czasu mamy nawyk czytania skladow produktow).
I naprawde nie wiedzialem ze zwykla woda moze smakowac tak dobrze. Polecam!

@storkeus @crusom @rogatywieszcz Mam bardzo podobną sytuację, korzystam z aplikacji InPostu, ale chce dostawać też powiadomienia SMS i w tym celu użyłem właśnie tego formularza.
Było to na początku czerwca, w lipcu odebrałem z ich paczkomatów 4 paczki i SMS'ów jak nie było tak nie ma mimo tego, że numer podałem na pewno poprawny.
Na szczęście chociaż maile cały czas mi przychodzą.

Pierwszy raz zapodalem temat i nie mam czasu odpowiedziec na milion odpowiedzi. Wybaczcie, nie spodziewałem się. Później się odniosę.

Raz na dwa-trzy lata sprawdzam lodówki z jogurtami owocowymi w markecie. Czy pojawiła się już wersja bez dodatku cukru? Nie? To ja poczekam. "Jogobella light" ani "7zbóż men" mnie nie interesują. Poproszę opcję "Fat in fat" albo "No sugar sweety".

@crusom @rogatywieszcz Jak zaczniesz używać apki to żeby dalej dostawać smsy musisz wpisać swój numer telefonu w tym formularzu: inpost.pl/powiadomienia-sms

Najgorszym antagonistą wszechczasów jest dziad z utworu "siała baba mak".
Nie dość, że nie chce powiedzieć jak się sieje mak, to jeszcze robi to rekursywnie

nie mogę zrobić bootable usb 

Mam to samo co opisano tu tylko z Ubuntu 20.04:

askubuntu.com/questions/124477

i sudo bynajmniej nie działa

anyone?

Moja bańka była apolityczna, ale jestem zwolennikiem bańkowej higieny w postaci regularnego zwiedzania innych baniek. Polityka sama do mnie przyszła, niech sobie pobędzie, ja też lubię się uczyć z nieoczekiwanych źródeł. Jakbym miał dość, poczęstuję kawą i zaprowadzę do wyjścia.

Opowiadamy o otwartej, sprawdzonej w boju technologii, która pozwala przejąć kontrolę nad tym, jak czytamy wiadomości online

internet-czas-dzialac.pl/odcin

Nowy odcinek od chłopaków z "Internet. Czas działać!", zassany przez #AntennaPod - najwygodniejszą machinę do odsłuchu podkastów!

Tym razem odcinek o #RSS - jak zwykle ciekawie i z pasją.. Subskrybujcie ich w Fedi!

migracja konta art zakończona 

No tom się przeniósł z głównym kontem na mstdn.io.
Jeśli kogoś wykosiło z followersów, przepraszam, wydaje mi się że nie wszystko automat przeniósł jak trzeba.

Dziękuję za uwagę.

Znalazłem te grafikę przy artykule na Wikipedii nt. Uzależnień behawioralnych.
Wymowna.
Artykuł: pl.m.wikipedia.org/wiki/Uzale%

(crc) cotygodnowy raport czosnkowy 

@kmic
Jest! Polski czosnek w markecie!
Mój wciąż rośnie a bez czosnku nie ma życia. Zresztą mało będzie tego własnego...

Show thread

Dobra, ruszyło coś, już nie będę spamował, ostatni toot. Jakiś pan o nieokreślonej roli wpuszcza do przedsionka, pielęgniarka chyba Ukrainka pyta go cicho czy dużo ludzi bo ona ma dużo pracy, ten jej cierpliwie tłumaczy że dużo bo otworzyła pół godziny za późno. Jak zawsze mam poczucie "załatwić to szybko i uciec i nie pamiętać co tu się wyprawia dopóki znowu nic ze zdrowiem nie będzie".

Show thread

O, jest update "pani doktor będzie za 5 min". No to liczymy.

Show thread

Szlag mnie trafia jak i innych oczekujących. Powinni szczepic od 8, ludzie pozapisywani z dokładnością do 15 min (po kilka osób na ten sam kwadrans) ale w służbie zdrowia czas płynie tak samo jak czterdzieści lat temu. Ani widu personelu, nikt nic nie wie. 23 min opóźnienia póki co.

Show thread

Za godzinę szczepienie. Mam nadzieję że nie zdezorganizuje mi to za dużo, bo ten tydzień dopiero się u mnie zaczyna tak na prawdę. Boląca ręka jeszcze ujdzie ale powtórki z objawów choroby mam nadzieję nie mieć. Brrr, na samo wspomnienie...

Show older
101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!