Pinned post

Zmęczony: wolność w chaosie
Złakniony: granie na nosie

Pinned post

Chciałbym zobaczyć listę instancji mastodona które:
a) nie blokują innych instancji
b) nie są bierne w kwestii treści, tzn moderują przypadki nie przestrzegania prawa
c) nie są wypełnione spammem, furrisami i mangowymi dziewczynkami, a jakąś konkretniejszą treścią np. kulturalnymi dyskusjami, sztuką, nowinkami technicznymi etc etc

Nie stawiam tezy, że to uniwersalne i jedyne słuszne podejście oczywiście. Po prostu w moim życiu testy by nic nie zmieniły. Jestem chory teraz. Pewnie covid. Może nie, może jakiś inny koronawirus. I tak siedzę w domu. Żona i tak w pracy bo objawów nie ma a kwarantanna odwołana więc by jej zwolnienia nie dali. Dziecko i tak w placówce ogólnooświatowej bo czuje się już dobrze a połowa klasy z glutami do pasa i najpewniej nasza choroba stąd właśnie przyszła w pierwszej kolejności.

Show thread

Dziękuję za wszystkie cenne odpowiedzi, a tym czasem dowiedziałem się od kogoś, dla kogo testy są wciąż ważną informacją, że faktycznie przedkłada izolację z powodu tej jednej choroby ponad inne sprawy. Ja się pytam, bo ja nie przedkładam biorąc pod uwagę to że się i tak zarażamy zanim zdążymy zareagować i że supernosiceli jest coraz więcej i więcej dzięki działaniu szczepionki i że okazało się że skutki choroby nie odbiegają tak bardzo od skutków innych chorób, jak się na początku straszyło.

Show thread

Proszę bardzo, kolejny dowód na nieczarnobiałość świata. Ruch zaliczany do postmodernistycznych a ja się ręcami i nogami pod nim podpisuję (na ile go rozumiem, nie wgłębiałem się mocno).

wikiless.org/wiki/New_urbanism

How to search for post someone's posts?

I want to find some of my old ones.

Jakieś ciężkie sprzęty latają mi nad głową.

Moja pierwsza teoria spiskowa w życiu. Te non stop wyjące syreny już od ok 9 miesięcy, to celowy zabieg rządzących mający wprowadzić dodatkowe poczucie zagrożenia, byśmy tym łatwiej ciążyli ku autorytarnym rządom.

Kontynuując wątek idealnego doświadczania internetu rozmyślałem nad możliwością periodycznego odłączania internetu od komputera, może użycia przeglądarki offpunk, ale przede wszystkim doświadczenia tego odcięcia. Poczucia odejścia od zgiełku i szumu, schowania się w jaskini zamiast przebywania non stop w centrum dużego miasta...

gemini://rawtext.club/~deerbar

rawtext.club/~deerbard/glog/20

Jedynie teraz dopiero zaczynam żałować długich loginów. Palce mi się potykają tak na rogatywieszcz@101010.pl jak deerbard_photo@photog.social :D

Show thread

@rogatywieszcz w ogóle narzędzia konsolowe powodują, że pięć razy się zastanowisz czy to, co chcesz zrobić jest opłacalne w stosunku do wysiłku, jak musisz w to włożyć.

Bardzo przydatne właśnie do marnowicieli czasu jakimi są media społecznościowe.

Od dwudziestu lat przykładamy się (Polacy) do potęgi ekonomicznej Chin w większym lub znacznie większym stopniu niż Stanów i.pinimg.com/originals/95/41/4

Coraz bardziej podoba mi się doświadczenie tootowania z toota. Każda czynność wymaga tyle akurat wysiłku, że wymaga świadomego działania i ogranicza do zera bezcelowe klikanie i scrollowanie. Mastodon staje się niemal częścią mojego doświadczania slownetu.

gemini://rawtext.club/~deerbar

rawtext.club/~deerbard/glog/20

Działające linki. Przepraszam. Zresztą nie ma się nad czym rozwodzić. Proszę scrollować dalej. Zapostowanie tego nawet raz to było już może za dużo.

Show thread

Ciemne labirytny starych korytarzy, przemowa w stylu urzędowo-wojskowym, nauczycielka która wygląda jak senator Palpatine i ewidentnie jest nieszczera, sztuczna i sztywna. Pierwszy dzień szkoły dla klasy pierwszej i zerówki. Najgorsze cienie wyłażą z ciemnych kątów wypartych wspomnień. Patrzę na moją córkę i płaczę w środku, bo na zewnątrz staram się nie okazać emocji.../n/ngemini://rawtext.club/~deerbard/glog/2022-09-01-school.gmi/nhttps://rawtext.club/~deerbard/glog/2022-09-01-school.html

Szkoda, że nie można komuś oddać roślinki na Astrobotany. Zamierzam ją ususzyć. Na śmierć. A tak, ktoś mógłby dostać nieistniejącą cyfrową roślinkę która istniała ponad 400 dni i nazywa się „One Cross Each” i jest mchem na skale narysowanym w ASCII, do zobaczenia tylko w niszowym niemal nikomu nie znanym protokole gemini.

Metanarzekacz - osoba ciągle narzekająca jak inni ludzie narzekają

Signal działa coraz gorzej i gorzej. Wiadomości już standoardowo dochodzą z dużym opóźnieniem.

Show older
101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!