„Ufaj tylko wizjom, z których nie leją się wiadra krwi”

CrimethInc. : Odrzucając mentalność gilotyny : Dlaczego, wzorem Komuny Paryskiej, powinniśmy zniszczyć narzędzia państwowej opresji
pl.crimethinc.com/2019/04/08/p

Oto 13 postulatów składających się na proponowaną przez nas pracowniczą tarczę antykryzysową
Związki zawodowe żądają nowej tarczy antykryzysowej, która obroni ludzi pracy a nie jedynie biznes
ozzip.pl/dokumenty/oswiadczeni

czas określony

mało znana historia walki z tyfusem plamistym

Polak, który uratował miliony ludzi - YouTube
youtube.com/watch?v=M6IQToPnE7

no to macie
słowo na sobotę ;)

Czytamy naturę #59 | Materia i antymateria - Wieje na karłach - Twój ślad węglowy: a może weganizm? - YouTube
youtube.com/watch?v=vshLxx8kFY

Właśnie dziś, o godzinie 23:01, mija równo 75 lat od jednego z najważniejszych wydarzeń w nowożytnej historii Polski, Europy i świata. 8 maja 1945 roku niemiecki feldmarszałek Wilhelm Keitel podpisał kapitulację III Rzeszy. Tym samym II wojna światowa zakończyła się w Europie.

W armii liczącej blisko 2,5 miliona osób walczyły również polskie dywizjony i brygady. Na prośbę Naczelnego Dowódcy Wojska Polskiego, Michała Roli-Żymierskiego, Gieorgij Żukow wyraził zgodę na wspólny, polsko-radziecki marsz na Berlin. Polscy żołnierze skupieni byli w czterech oddziałach, które dzielnie walczyły u boku armii sowieckiej. Bardzo trudno jest oszacować dokładną liczbę Polaków biorących udział w Operacji Berlińskiej, aczkolwiek wielu historyków (Zaloga, 1982; Glantz, 1998) twierdzi, że waha się ona od 100 000 do 200 000.

Do polskich oddziałów, przygotowujących się do wyzwolenia Berlina, dołączyli niemieccy antyfaszyści, którzy dotychczas działali w podziemiu. 22-23 kwietnia Wojsko Polskie odbiło od nazistów kanał Hohenzollernów, co pozwoliło otoczyć Berlin i zorganizować szturm.

"W szale antykomunistycznym ostatnich lat oraz propagandzie polskiej prawicy zapomniano, iż celem nazistów było zniszczenie Słowian. Nie była to „zwykła” wojna w celu osiągnięcia „normalnych” celów politycznych, ale totalna wojna, w której stawką było nasze przetrwanie. Wielbiciele nazistowskich kolaborantów z Brygady Świętokrzyskiej zapominają o skali nazistowskich planów: na zagładę skazane było 20 z 24 milionów Polaków oraz wszyscy Polacy będący jednocześnie Żydami.

Mówimy tutaj o [...] zamienieniu pozostałych w niewolników, bez prawa do tożsamości czy kształcenia (z wyłączeniem, oczywiście, Volksdeutschy i tych mniejszości, które sprzymierzyły się z nazistami).
Ostatecznie udało się zrealizować „tylko” ułamek Generalplan Ost: sześć milionów obywateli polskich straciło życie, w tym trzy miliony etnicznych Polaków (około 12%) i trzy miliony Żydów (prawie 90%)." [1]

Kochaj ludzkość, zwalczaj faszyzm!

pepemao boosted

(cont.)

Security is hard. Decentralization is hard. Usability is hard.

Being first to market is *easier* if you drop some, or most, of these.

So, shitty startups get to market first, and then crowd out the decent-but-necessarily-slower projects.

Every time you recommend a tool that follows this pattern of abuse, you are enabling it. You, personally, become a part of the problem. You, personally, help a shitty startup crowd out a decent project.

(cont.)

Show thread

mam nadzieję, że lubiecie pikantne! ;)

wiecie gdzie taki dostać?

KGP zleca dostawy 30 tys. ręcznych miotaczy pieprzu - InfoSecurity24
infosecurity24.pl/kgp-zleca-do

Policji pieprzu pieprzowego

Jakbyście chcieli poczytać dość prostą pracę o napędach nadświetlnych, to to jest klasyk.

arXiv:gr-qc/0009013v1 5 Sep 2000 - 0009013.pdf
arxiv.org/pdf/gr-qc/0009013.pd

<< Proszę zwrócić uwagę na chronologię zdarzeń. To jest jak przysłowiowe gotowanie żaby. Oswaja się nas, obywateli, z łamaniem standardów, przekraczaniem granic i brutalnym łamaniem naszych praw. Towarzyszy temu festiwal strachu i odmawiania poszczególnym grupom społecznym cech ludzkich. Nie przypadkiem Gowin posługiwał się pojęciem „bestii”. >>

Polecam

"Otwieranie zaś listów dopuszczalne jest wyłącznie w zakładach karnych oraz w Krajowym Ośrodku Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym w Gostyninie, w którym przebywają osoby, które nie popełniły wprawdzie żadnego przestępstwa, ale mimo to sąd cywilny, skazał je na bezterminowe pozbawienie wolności. W więzieniach można kontrolować korespondencję, aby upewnić się, czy przesyłka nie zawiera narkotyków lub narzędzi ostrych. Pomysł dopuszczenia masowego kontrolowania korespondencji jest jasnym i czytelnym sygnałem od władzy – jesteście więźniami."

"Szaleństwo, jakie rozgrywa się wokół nas na okoliczność pandemii jest świadectwem wielkiej społecznej klęski politycznej, kulturowej i moralnej. Poziom zupełnie bezmyślnego podporządkowania władzy, niemal pełna nieobecność jakiegokolwiek krytycznego, obywatelskiego dyskursu (poza szurowską prawicą) w bieżących okolicznościach dowodzi jednoznacznie, że jesteśmy wspólnotą co najmniej niemądrą, a nasza największa kolektywna zdolność to ta do wzajemnego zaganiania się do kąta, gdy ktoś się wychyli przeciw nagle przez wszystkich ukochanej władzy. Zaciągi bezmyślnych płaczek, które zawodowo stękają przeciw „dyktaturze Kaczyńskiego”, teraz, gdy naprawdę się ona materializuje – milczą, każą siedzieć w domu, a do pukających się w czoło wrzeszczą: „nie widzisz, co się stało we Włoszech?!”."

strajk.eu/prof-platek-ta-wladz

W wyniku trwającej pandemii (słyszeliście już?) emisje CO_2 spadły w Europie o 58%, samochody i motory spalają o 88% mniej paliw; zużycie gospodarstw domowych wzrosło o 29%.

Może to dobry kierunek? :)

Nie instalujcie tego

» * Aplikacja “Kwarantanna domowa” będzie obowiązkowa, ale nie otwarta -- Niebezpiecznik.pl --
niebezpiecznik.pl/post/aplikac

"Rozważmy klasycznego „zabójcę” przełomu tysiącleci: terroryzm. Po traumatycznych wydarzeniach z 11 września 2001 roku wielu Amerykanów przestało latać samolotami i przesiadło się na transport drogowy. Według szacunków w ciągu dwunastu miesięcy po atakach w wypadkach samochodowych życie straciło dodatkowe 1500 osób"

Co nas nie zabija, wywołuje w nas panikę – KrytykaPolityczna.pl
krytykapolityczna.pl/swiat/kor

"Unia opłaca zatem swój święty spokój, a tymczasem niezależne raporty mówią o dramatycznych warunkach w tureckich obozach, nieludzkim traktowaniu, przedłużającej się detencji i deportowaniu Syryjczyków z powrotem do rozdartego wojną kraju. Human Rights Watch donosi, że uchodźcy zmuszani są do podpisywania „deklaracji dobrowolnego powrotu do kraju”, a Amnesty International dokumentuje kolejne przypadki osób zastrzelonych podczas próby przekroczenia syryjsko-tureckiej granicy."

Chrońmy ludzi, nie granice – KrytykaPolityczna.pl

krytykapolityczna.pl/swiat/ue/

Wolność dla Juliana !!
wolność prasy i dziennikarstwa! ten facet jest bohaterem
wikileaks.org/

(szczególnie w czasach, gdy "dziennikarze" to jakieś sprzedające się dzieciaki z instagrama, a takich jak on wsadza się do więzień)

Watch Yanis Varoufakis' powerful speech at event in London | DiEM25 - YouTube
youtube.com/watch?v=16igunRqbU

Show more
101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!