pepemao boosted

♻ RT @unserAcker@twitter.com:

Wenn wir heute Morgen nach mehreren eiskalten Nächten dadurch geweckt werden, dass uns die Sonne ins Gesicht scheint, dann freut das nicht nur uns sondern auch unsere gefiederten Freund*innen.

#sonnenbaden
#krafttanken t.co/FdTkdmGIi5

[#bot]

pepemao boosted

Sadly, @privacyint found 76% of mental health sites studied had "had trackers for marketing purposes."

"Block 3rd party cookies, use... anti-tracking extensions, & do due diligence before filling out online mental health tests," says @MelanieHannah. gizmodo.com/online-depression-

pepemao boosted

Dyrektor FBI ostrzega, że Facebook może stać się platformą "pedofilów"

Dyrektor FBI Christopher Wray powiedział że propozycja Facebooka o szyfrowaniu prywatnych wiadomości, zamieni portal w "prawdziwy sen dla pedofilów". Wray twierdzi że "stworzy to bezprawną przestrzeń rządzoną nie przez Amerykanów i ich przedstawicieli a przez właścicieli jednej dużej firmy"

Ostatnie przemówienia zwiększają presję na Facebooku, jako że Stany Zjednoczone i ich sojusznicy pragną osłabienia szyfrowania stosowanego w internecie, szczególnie na komunikatorach służących do wymiany wiadomości między użytkownikami. Podobnie wypowiadali się o tym pomyśle Facebooka ministerstwa Wielkiej Brytanii, Stanów czy Australii bbc.com/news/technology-499194

Wray proponuje aby firmy same oferowały organom ścigania sposób na obejście własnego szyfrowania. Urzędnik który przemawiał po nim wskazał że Apple które już używa szyfrowania end2end w swoim komunikatorze zgłosiła tylko 43 przypadki wykorzystywania dzieci w zeszłym roku. Facebook dla kontrastu poinformował o 16 milionach na całym świecie. Jeff Rosen zapytał " Czy mamy założyć, że Apple magicznie prowadzi platformy wolne od pedofilii i wykorzystywania dzieci?".

Jak widać w przeszłości w debatach na temat szyfrowania wspominano o zagrożeniu terroryzmem. Jednak państwo islamskie i grupy ekstremistyczne znikają stopniowo z nagłówków gazet. Teraz aby ponownie przykuć uwagę i zmusić firmy do rezygnacji z szyfrowania e2e, rządy powołują się na groźby wykorzystywania dzieci aby domagać się "legalnego dostępu" do tych urządzeń. Wszelkie próby ominięcia nowoczesnych zabezpieczeń zmniejszyłyby tylko bezpieczeństwo całego internetu i naraziły miliardy użytkowników na nadużycia. Daniel Castro, wiceprezes fundacji Washington-based Information Technology and Innovation, przyznał że urzędnicy państwowi dążą do dyskusji na temat ochrony dzieci, ponieważ te dyskusje wywierają ogromny wpływ na emocjach ludzi.

Źródło: uk.reuters.com/article/uk-face

pepemao boosted

Jak napisał parę dni temu w godnym polecenia artykule George Monbiot, tylko bunt, masowe akcje obywatelskiego nieposłuszeństwa (na przykład takie jak ta z Londynu) mogą zapobiec środowiskowej apokalipsie. Jesteśmy skazani tylko na siebie – nie ma żadnych „ich” którzy zjawią się w odpowiedniej chwili, by nas uratować przed skutkami naszego dotychczasowego szaleństwa. Na pewno nie zrobi tego obecna klasa polityczna.

Nie zrobi też tego Extinction Rebellion, jeśli większość z nas będzie się ich działaniom po prostu biernie przyglądać.

smoglab.pl/obywatelskie-niepos

pepemao boosted
pepemao boosted

what is it with conservative news sources making the things they oppose sound insanley attractive and cool.

why yes, i do wish to join in the the psychedelic rave nature cult to save the earth

➡️ Wprowadzimy lekcje bezpiecznego korzystania z internetu z naciskiem na cyberprzemoc, ochronę tożsamości i danych wrażliwych, a także informujące o ryzykach anonimowej komunikacji.

➡️ W programie nauczania zawarta będzie nauka pracy ze źródłami, wyszukiwania i weryfikowania informacji znalezionych w internecie.

➡️ Ustanowimy realny nadzór sądowy nad działaniami operacyjnymi policji i służb specjalnych. Ograniczymy dostęp służb do danych telekomunikacyjnych oraz wprowadzimy skuteczne systemy raportowania.

➡️ Stworzymy oddziały Wojska Polskiego wyspecjalizowane w działaniach cyberobronnych i hybrydowych.

➡️ Zarówno w sektorze publicznym jak i prywatnym wprowadzimy ochronę sygnalistów, aby zwiększyć wykrywalność niegospodarności i łamania prawa.Nowe technologie to szanse, ale i zagrożenia. Płatne trolle rozprowadzają w Internecie kłamstwa i próbują nami manipulować. Firmy handlują naszymi danymi. Obce państwa próbują wpływać na wybory. Zagrożeniem dla naszej prywatności mogą być też nasze władze.

My wiemy jak wykorzystać szanse i jak przeciwdziałać zagrożeniom. Poniżej kilka naszych propozycji programowych. Więcej znajdziesz w programie polityki cyfrowej na naszej stronie (link w komentarzu pod postem):

➡️ Wprowadzimy lekcje bezpiecznego korzystania z internetu z naciskiem na cyberprzemoc, ochronę tożsamości i danych wrażliwych, a także informujące o ryzykach anonimowej komunikacji.

➡️ W programie nauczania zawarta będzie nauka pracy ze źródłami, wyszukiwania i weryfikowania informacji znalezionych w internecie.

➡️ Ustanowimy realny nadzór sądowy nad działaniami operacyjnymi policji i służb specjalnych. Ograniczymy dostęp służb do danych telekomunikacyjnych oraz wprowadzimy skuteczne systemy raportowania.

➡️ Stworzymy oddziały Wojska Polskiego wyspecjalizowane w działaniach cyberobronnych i hybrydowych.

➡️ Zarówno w sektorze publicznym jak i prywatnym wprowadzimy ochronę sygnalistów, aby zwiększyć wykrywalność niegospodarności i łamania prawa.

partiarazem.pl/2018/05/stanowi

pepemao boosted

Wielkie propsy i podziękowania dla Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Skierniewicach za zaangażowanie i akcję ratunkową dla tego gołębia 😃 za latanie po dachu i działanie z kominkiem.. kolejny powód, by pogadać z sąsiadem nieogarem co by coś zrobił z tymi swoimi latającymi szczurami (masakra)... Chłopaki odwalili kawał dobrej roboty i nie poddawali się przeciwnościom! Takich ludzi nam trzeba ❤️❤️❤️ Pozdrawiam!!! Ja po nich zadzwoniłem, żeby jakoś mu ulżyć w cierpieniu, a oni nie słuchając uratowali mu życie.. dzię ku ję 😊 takie służby to ja rozumiem

Minął miesiąc, ale my nie zapominamy..

"Ekolodzy przewidywali to 10 lat temu. Nazywano ich „oszołomami” i „ekoterrorystami”. Okazało się, że mieli rację. Działalność kopalni odkrywkowej w Tomisławicach doprowadziła do wyschnięcia koryta Noteci na odcinku 30 km. Ale to nie wszystko – na obszarze pojezierza gnieźnieńskiego wysychają jeziora. Tempo katastroficznych zmian jest przerażające."

strajk.eu/notec-po-prostu-znik

Tak wyludnia i niszczy się nasz kraj... dla prywatnego zysku - konkretnie to dla ich zysku.. zepak@zepak.com.pl - tu można im dać znać co o tym myślicie, jeśli byście mieli ochotę zepak.com.pl/pl/o-firmie/grupa

Inwestycja ta została skrytykowana przez naukowców, którzy wskazali negatywny wpływ odkrywki "Tomisławice" na znajdujące się w pobliżu obszary Natura 2000, w tym objęte ochroną Jezioro Gopło. Otwarciu odkrywki towarzyszyły protesty społeczności lokalnej, samorządów terytorialnych oraz organizacji ekologicznych. pl.wikipedia.org/wiki/Tomis%C5

Free West Papua Campaign Poland :(

Warunki osób dla wewnętrznie przesiedlonych nie są łatwe. Jak powiedział Hasegem „niektórzy cywile zginęli nawet w obozach dla uchodźców”. Kobiety zostały zmuszone do porodu nie posiadając dostępu do placówek opieki zdrowotnej, a dzieciom i osobom starszym brakuje jedzenia i wody. Operacji wojskowej, która rozpoczęła się w grudniu 2018 roku towarzyszyły zabójstwa Zachodnich Papuasów będących cywilami, a także spowodowanie wielu okaleczeń oraz ran. Na przykład dwójka dzieci w wieku szkolnym, została zastrzelona przez indonezyjskie siły bezpieczeństwa w dzielnicy Mbua.

fwpcpoland.wordpress.com/2019/

pepemao boosted

Parady równości w Polsce: Ludzie chodzą z tęczowymi flagami
Parady równości w USA:

Show more
101010.pl

101010.pl czyli polska instancja Mastodon.

Co nas wyróżnia?
- Serwer w Polsce.
- Długość wpisu powiększona z 500 do 2048 znaków.
- Trendy w tagach
- Wbudowany Jabber/XMPP z integracją na stronie.
- Wbudowana wyszukiwarka przeszukuje całość statusów, a nie tylko nazwy użytkowników i tagi.
- Obsługujemy formatowanie tekstu.
- Posiadamy własny przekaźnik dla każdego kto chce wymieniać z nami tooty: https://relay.101010.pl/