Bardzo dobrze. Nielegalne, niemoralne, niewłaściwe i hańbiące dla tego kraju jak mało rzeczy, które pamiętam. A posłusznym tresowanym zerom ze SG odebrać emerytury za łamanie prawa i słuchanie nielegalnych rozkazów kosztem ludzkiego życia i zdrowia. Oby więcej takich wyroków. Łukaszenka elegancko rozegrał europejską i polską władzę, a wystarczyło ich wpuścić i im pomóc.. wybrano terror i znęcanie się nad ludźmi w dramatycznej sytuacji. Polska, przy niemałej aprobacie społeczeńśtwa, wprowadziła dodatkowo stan wyjątkowy nie wpuszczając chętnych do pomocy, dobrze że choć w przypadku Ukrainy się od tego powstrzymali.. Widać, że państwo nie pomaga, ludzie sami pięknie biorą sprawy w swoje ręce, państwo niech przynajmniej nie przeszkadza. Wystarczyło tylko tyle.

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosc

Drogie i Drodzy, za dwa tygodnie - w weekend 8-10 kwietnia - chcemy ponownie jechać do Lwowa z transportem. W tym czasie chcemy zebrać jak najwięcej rzeczy - leków, opatrunków, żywności, kamizelek taktycznych, opasek uciskowych itd. Część pewnie kupimy, część zbierzemy po ludziach, mam wielką nadzieję. Szukam w związku z tym w Warszawie osoby/osób i przestrzeni chcących się w to zaangażować (sam na co dzień jestem poza stolicą), tzn. koordynować zbiórkę rzeczy na miejscu. Jeśli bylibyście skłonni, przyjmiemy także wszelką pomoc finansową.

Naprawdę bardzo to potrzebne <3 wdzięczność za wszelkie odpowiedzi

Będziemy prowadzić zbiórkę zapewne w Warszawie i Skierniewicach. Jeśli macie zapasy karmy itd. chętnie zawieziemy też coś do schronisk. Osoby zainteresowane bardzo proszę o kontakt.

Byliśmy wtedy w centrum Lwowa, gdy zawyły syreny. Tam ciągle spadają bomby, część ludzi wyjeżdża, część spokojnie chodzi za rękę 2 km od zniszczonych zakładów. Rosjanie próbują zniszczyć to piękne miasto i inne też. Nie zapominajcie, że tylko przez przypadek urodziliście się po tej, nie po innej stronie granicy. Tylko przez przypadek Przemyśl jest w Polsce, a Lwów w Ukrainie i przez jakichś starych dziadów, jak Stalin i inne jełopy pokroju Churchila (który akurat zabiegał o Lwów do Polski, ale nie ważne). To są ludzie tacy sami jak my, tak jak i rosyjskojęzyczni mieszkańcy Charkowa i sami Rosjanie. Brzydzą mnie już te analizy, "a co jak Polskę zaatakują olaboga" - nic. Chuj z Polską, bo nie o nią tu chodzi. To Ukraina prowadzi wojnę, a NATO w tej sytuacji znowu się przygląda i drapie po głowie. Mam już tak bardzo dosyć polityki prowadzonej przez frajerów w garniturkach po prywatnej szkole. Te komercyjne katolskie i prywatne szkoły uczą tylko jednego - konformizu i nieumiejętności radzenia sobie z dresiarzami i innym cwaniactwem. I ta banda lamusów teraz nie jest w stanie sobie wyobrażać, co ten putin ma na myśli, a jest zbrodniarzem. Jest mendą zwykłą, która rozumie język wpierdolu i innego tacy nie znają. Jak nas okradali z telefonów w gimnazjum, to każdy rozumiał, że te pizdy pedagożki tyle potrafią co nic, jak i cała reszta "ciała pedagogicznego", ha tfu. Przyjeżdżał stary, zajebał nimi o ścianę, telefony wracały i więcej problemów nie było. Ale do tego trzeba wyjść z domu i swojego merola, na którego się nakradło, i układu, w którym się tkwi. A cała reszta nie umie się temu psotawić. Jak mnie to wnerwia, ta bierność. Nie mam zamiaru do końća życia słuchać, jak to nic nie można, bo ruski atom. Może użyją, może nie, cholera wie. Może juto uznają, że tyle broni leci przez Polskę, że to już casus belli.i.

Konformiści to równie wielki rak jak głupcy, nie wiem nigdy kto jest gorszy.

ctvnews.ca/world/rocket-attack

Z okazji jutrzejszego Dnia Lasów chcę się pochwalić - w mojej okolicy są fragmenty zakrzaczeń, w których rosną wyłącznie drzewa "ekologiczne" (widocznie bardziej ekologiczne od tych, które rosły zaraz obok, ale teraz zostało tam zaorane). W kraju mającym w ambicję zostać półpustynią postanowiliśmy nie czekać na przyrodę, tylko aktywnie jej pomóc. W związku z tym Nadleśnictwo Skierniewice, Lasy Państwowe i Lasy Państwowe już teraz wycinają fragmenty w pień zostawiając tylko suchy piach. To na równinach, celem poprawy efekty analogiczne prace "leśne" prowadzone są także na wyżynach, podgórzach i w górach. Jak wiadomo dzieki poprawie drożności zboczy górskich woda szybciej i sprawniej spływa na niziny, gdzie jest tak potrzebna, zamiast marnować się wśród jakichś tam buków i jodeł. Niedziela jest od razu lepsza po rekreacji na takim ściernisku. W końcu zarządcy terenu zamiast zajmować się rozsądnym i planowym rozkradaniem wspólnego dobra, które w istocie jest niczyje, wolą poświęcić czas na zapoznawanie się z funkcjami lasu, a jedną z nich jest właśnie rekreacja. Możecie oszczędzić wycieczek nad morze i razem z dziećmi w tych pięknych okolicznościach dzikiej i nieokiełznanej przyrody bawić się w piasku suchym jak wiór. Polecam! :)

The important movie for Western Europeans, people in Americas.
Ukraine is not a nazi state, it has a problem with neo-nazis though and nowadays an armed nazi groups, which could have a big impact on its future. They are cooperating with "far-right" groups from the US.
And russian war is definitely not about "denazification", of course

The russian aggression should face a response, not only from Ukraine, but ukrainian neonazis unfortunately should face it too..

The world is not black and white as we like to think

// O problemie z neonazistami w Ukrainie

youtube.com/watch?v=5OzBa8ntEn

Jak znaleźć na masto blokowane przeze mnie instancje?? Nie widzę nigdzie.

"Rosjanie właśnie ostrzelali szpital położniczy w Mariupolu. Tak. To się stało. Ile osób zginęło, jeszcze nie wiadomo, ale zastępca mera powiedział dziś, że łącznie w mieście zabito już 1170 cywilów i tylko dziś pochowano 47 osób w masowym grobie."

A co na NATO? NATO na to nic
NATO robi pam pa ra ra... : |

youtube.com/watch?v=0FAYFMpmu2

pepemao boosted

Wszystkim kobietom, życzymy:

⚡ - Aborcji na życzenie

✊ - Godnych warunków pracy

⚕️ - Opieki medycznej na wysokim poziomie

⚖️ - Sprawiedliwości dla sprawców przemocy i zadośćuczynienia dla ofiar

Czasem słyszę o potrzebie wysyłania przez kogoś wyższych wibracji. Proszę, oto tutorial.

sites.iiserpune.ac.in/~bhasbap

Zapędziliśmy się jako ludzkosć w kozi róg wierząc w bajki o władzy, o posiadaniu ziemi i wywieraniu wpływów. I oglądamy to jak spektakl albo zawody, w których się komuś kibicuje.* Do ludzi docierają te hasła m.in. dlatego, że tak skutecznie wpojono im przywiązanie do swojego 'narodu', do tego stopnia, że z reguły piszą w 1 os. l. mnogiej i są przez to tak zapaleni by identyfikować się z państwem, które ich wykorzystuje i przymusza, wychowuje w publicznych szkołach (przymusowo) celem wpojenia tej narracji. A gdy symbolem tego państwa jest jeden człowiek, idzie to tylko jeszcze łatwiej, bo jest na kim skupić uwagę, ale co do zasady nie jest to jak widać konieczne.
* rozumiem w pełni solidarność z broniącymi się przez agresją, ale trzeba umieć umieścić to w jakimś kontekście

Kolega przebywający obecnie w Krzywym Rogu poprzosił niedawno o szerzenie tej informacji w polskim internecie. Pewnie już widzieliście, że łajzy Kadyrowa, czeczeński oddział, prowadzi dziś walki w zaporoskiej elektrowni atomowej, 150 km od jego domu.. Także przekazuję, gdyby chciał coś dodać, na pewno dodam. Na razie ponoć wszystko stabilnie, lecz ludzie na miejscu obawiają się tego być może bardziej niż samej wojny.

Ruskie sołdaty pokazuja w jakich są warunkach, narzeka na warunki, że zostali rzuceni jako mięso armatnie, że od dłuższego czasu dobrze nie jedli... mój rosyjski to jest poziom epsilon, więc ktoś bieglejszy pewnie więcej z tego wyciągnie.

Tymczasem Prokuratura Generalna FR postanowiła, że udział w akcjach antywojennych będzie groził 6oma latami więzienia i traktowany jako udział w akcjach radykalnych czy terrorystycznych... ja nie wiem, jest bardzo ciekaw czy wiele Rosjan jest dumnych ze swojego kraju? czy się bardziej go boi niż szanuje? Nie mam pojęcia..

pepemao boosted
pepemao boosted

Jak dalej będzie se świat handlował z Chinami,to za 20-30 lat będzie dużo gorsze gówno do sprzątania niż ta jebana rosja teraz, a może i dużo szybciej. Tam nie ma szans na żaden opór z wewnątrz, a Rasjii chociaż potencjalnie niby tak.. A Izrael to co odwala? Czy ludzie myślą, że przed atakiem tych k**w na Ukrainę świat był w miarę spoko? nie spadały rakiety? wojna trwa cały czas :(

poproszę 7 czerwonych gwiazdek z nieba
spadających

Show older
101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!