pepemao boosted

O rozmowie z Panem Omarem Farisem, Przewodniczącym Stowarzyszenia Społecznego-Kulturalnego Palestyńczyków polskich i o tym, jak do niej doszło. - Obywatel Wszechświata
xn--obywatel-wszechwiata-30d.p

"Krzyczcie ze mną, bo nie chodzi tylko o Lwów i nie tylko o Ukrainę."

Bez schronienia: polityka mieszkaniowa w Ukrainie w czasie wojny

Pisze Alona Liasheva

krytykapolityczna.pl/swiat/pol

pepemao boosted

position: 0.36863820860877117 + 0.29636864897484155i
pixel width: 8.986587786839835e-10

przydługi cytat, ksiądz rozwala młotkiem głowice nuklearne 

Katolicy czasem mają to coś.. 😊

"Much of Catholic Worker activism sits firmly within the tradition of nonviolent protest, but those who identify as Plowshares activists go further. The first Plowshares action took place in 1980, a year before Reznicek’s birth, when a group of eight Catholic Workers – including two brothers who were also priests, Father Philip Berrigan and Father Daniel Berrigan – entered a facility that manufactured nuclear missile nose cones at a General Electric plant in King of Prussia, Pennsylvania.

One activist pounded two nose cones with a hammer. Then, the trespassers took out containers of their blood and poured it on some of the company’s paperwork. They prayed as they awaited arrest. When the facility’s manager arrived, the protesters handed over a document stating what they’d done and why. The activists later defended themselves in court, ultimately receiving sentences ranging from one-and-a-half to 10 years in prison. After a decade of appeals, the “Plowshares Eight” were resentenced to time served."

Show thread

W wieczór wyborczy 2016go roku dwie młode kobiety podjechały pod budowę autostrady nr 7 w północno-zach. Iowa, hr. Buena Vista. W samochodzie było też pół tuzina pustych termosów na kawę, kilka litrów oleju napędowego i kupa szmat.

Podczas ostatniego lata obydwie - Ruby Montoya, wówczas 27. letnia opiekunka przedszkolna i Jessica Reznicek, 35. letnia aktywistka - zrobiły wszystko co w dach prawa mogły by zatrzymać lub opóźnić konstrukcję 1 172-milowego gazociągu Dakota Access (DAPL). Obawiały się, że wyciek rooy zatruje wody i glebę. Uczęszczały już na odczyty publiczne, zbierały podpisy, chodziły na protesty, marsze, bojkoty, blokady i marsze głodowe. Przyczepiały się również do koparek mających wykopać rurociąg. Mają też na koncie garść aresztowań.

ciąg dalszy? poniżej
grist.org/protest/dakota-acces

pepemao boosted

Taki przypominajkowy tekst sprzed roku od towarzyszek zza oceanu, że warto się sieciować, zawiązywać relacje i uczyć się języków - podzielonymi indywiduami bardzo łatwo się rządzi. Akurat od autochtonów moglibyśmy się wiele nauczyć.. 🙂

iaf-fai.org/2021/05/31/buildin

Kolejna wojna znów się szykuje. Erdoğan ogłosił, że pierwsze obrane cele to Manbij i Tel Rifaat, oba miasta zajęte SDF w 2016, obecnie zarządzane i chronione przez Autonomiczną Administrację.

SDF - Syryjskie Siły Demokratyczne, koalicja wolnościowych jednostek regionu walczącą zarówno z reżimem, ISIS i Turcją

Turkey makes ready to destroy Rojava – Bella Caledonia

bellacaledonia.org.uk/2022/06/

jak układy dynamiczne mają się do dmt to jest wielka tajemnica
łączenie ich grozi przedawkowaniem i wejściem w 4tą gęstość, warto

The Hardest Trip - Mandelbrot Fractal Zoom
youtube.com/watch?v=LhOSM6uCWx

pepemao boosted

Wpis na blogu Tutanoty o projekcie inwigilacyjnego prawa w UE mającego w założeniu poprawić ochronę dzieci. Zakłada on dostęp algorytmu do prywatnych wiadomości w UE poszukującego określonych, niby wiadomych treści (CSAM). Istnieje jednak wiele uzasadnionej krytyki wobec projektu, może on mieć wiele niezakładanych konsekwencji. KE powołuje się na tzw. 1:5, tzn. 1 na 5 dzieci w UE jest zagrożone, nie podając skąd takie szacowania (np. WHO mówi o >6 mln w UE). Tutanota dostała 1 wniosek od niemieckich służb w tej sprawie w 2021 roku (1,3% wszystkich), a raczej mieliby nienajmniej spośród dostawców e-mail. Wiele badań dowodzi ponadto, że z reguły ofiary znają i ufają sprawcom. To w skrócie jeden z punktów. Czy masowa inwigilacja jest w tym wypadku uzasadniona? Raczej nie.. Stanowi natomiast poważne naruszenie prawa do prywatności w UE.

CSAM Scanning: EU Commission's lies uncovered - Surveillance will not save the children.

We have analyzed telecommunication surveillance orders. Data shows that the EU's CSAM scanning will not have the intended effect.

tutanota.com/blog/posts/eu-csa

Gabinet ministrów Ukrainy przyjął uchwałę o dostępie do medycznej marihuany. Teraz będzie głosowany w najwyższej radzie.

Кабмін підтримав законопроєкт, що розширить доступ до препаратів медичного канабісу для лікування низки хвороб

moz.gov.ua/article/news/kabmin

co za klasyk😂 jak bym czytał swoje wspomnienia
Osoby na quadach traktujemy prądem :)

<<„Zwróciłam im uwagę, pytając, czy wiedzą, że to rezerwat. Pytałam, dlaczego niszczą tereny chronione, co wywołało potworną agresję. Nie tylko pana, który rozjeżdżał dla zabawy małe wysepki na rzece, ale i jego kolegów” – opowiada Maria Libura. – „Jeden z nich podszedł do mnie i mojego męża, wyraźnie chciał konfrontacji. Podszedł bardzo blisko do mojego męża, grożąc mu pobiciem. Padły groźby karalne: »pobiję cię tak, że będziesz niepełnosprawny do końca życia«” – dodaje.

Agresywni mężczyźni, jak mówi, mieli na głowach kaski i maski, które poprawiali, by nie dało się rozpoznać twarzy. Wiedzieli, że wtedy ktoś może zrobić im zdjęcie – szczególnie, że przy rzece zebrał się już spory tłum gapiów.>>

oko.press/czy-lasy-panstwowe-p

Wybaczcie mi, ale to już jest przesada. Stoje sobie w kolejce, a przede mną dwie Ukrainki. Mówią coś po ukraińsku. Niezbyt rozumiem, o czym i staram się nie słuchać. Patrze co kupiły, a tam ziemniaki, pierś z kurczaka i pieczarki. No nic, stoję w tej kolejce, pani już je kasuje, a ja wykładam swoje towary. Przychodzi do zapłacenie, to pierwsza Ukrainka (taka koło 40, normalna kobieta, ale za to ubrana schludnie). Uśmiechnęła się tylko i zaczęła szukać coś w portfelu. Wyciągnęła kartę i pokazuje ekspedientce. Ta się uśmiechnęła i żwawym gestem pokazała gdzie jest terminal. Ja w tym czasie zacząłem wyciągać swoje zakupy na taśmę. Ukrainki zapłaciły za towary i zaczęły pakować je do toreb. No nic, moja kolej. Jako że u mnie tak średnio z kasą to kupiłem sobie makaron, mielone mięso i pomidory w puszcze. Przychodzi mi do płacenia, a patrze kątem oka, a te Ukrainki jeszcze nie wyszły ze sklepu, stanęły w korytarzu i coś robią. Ta Ukrainka, która płaciła schowała portfel do kieszeni, ale za to ta druga w tym czasie czekała na nią. Potem obie wyszły ze sklepu. Zapłaciłem za swoje zakupy i wyszedłem tuż za nimi. One poszły dalej prosto a ja w prawo. Nie wiem co o tym myśleć.

Show older
101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!