>>Elisabeth Dunn słusznie pisała, że dystrybucja dóbr w kapitalizmie nie dokonuje się ani w imię zasady „każdemu według potrzeb”, ani „każdemu według zasług”, lecz zgodnie z regułą „każdemu wedle udziału w reprodukcji relacji władzy”. Pracę wycenia kapitał – najszczodrzej tę, która pomaga mu w dalszej akumulacji kapitału.<<

nowyobywatel.pl/2019/08/25/ile-warta-jest-twoja-praca/
nowyobywatel.pl/2019/08/25/ile

"But even a relatively short return trip from London to Rome carries a carbon footprint of 234kg of CO2 per passenger – more than the average produced by citizens of 17 countries annually." theguardian.com/environment/ng

Jak ktoś ma dziecko i chce płacić za pisanie mu klasówek w 7. klasie podstawówki... to albo ma bardzo nieudane dziecko albo sam/a jest bardzo nieudany/a.
Jeśli macie dzieci i na to wpadliście - zastanówcie się nad sobą i za nic w świecie nie odzywajcie się do mnie z egzaminami na studiach, klasówkami itd. Ostatnio dostałem chyba z 20 pytań czy nie napisałbym egzaminu komuś. Napisałbym z przyjemnością, ale za darmo i za siebie. Banda idiotów, dobrze że mam dużo czasu.
Właśnie dlatego m.in. trwa walka o dostęp dla legalnej aborcji, żeby jak ktoś jest tak nieudany, że sam nie umie dodawać ułamków nie musiał mówić tego w twarz swojemu dziecku, tylko miał czas się nauczyć, skoro pierwsze 30. lat życia to za mało.
DZIECI MAJĄ ŚWIĘTE PRAWO SIĘ NIE UCZYĆ, to z resztą jest coś nie tak, jeśli rodzice dają dziecku kasę na łapówki albo oszukiwanie, to generalnie już skończyło razem ze starymi na śmietniku historii, a przynajmniej tak by było po borzemu.
"proszę mnie nie obrażać" XDD

20 lat niemycia podłogi, woda prawie czysta, oficjalnie się nie opłaca.
Nietzsche był idiotą.. w dodatku niezbyt szczęśliwym, nie wiem jak ktoś się może podniecać takimi pajacami, i to już w czasach szkolnych. To jest dopiero brak autorytetów.

Nie macie pojęcia ilu/e pacanów chce płacić za egzaminy na studiach, na które samo się zapisało.. :| banda debili

Poprzyj protest pracowników Amazona w 15 krajach! Przynajmniej podpisz!

Make Amazon Pay
makeamazonpay.com/

pepemao boosted

У вас нет времени смотреть двухчасовые выпуски новостей? Тогда держите экстренный ЧП. Коротко о самом важном к этому часу. С пылу, с жару!

Обсудим месть Лукашенко народу, законопроекты против свободы слова, путаницу с Zoom, Всратого Кита и многое другое:

youtu.be/wmKH10j1XsU

Policja jest dumna ze swoich wczorajszych wyczynów, gazowania i pałowania pokojowego zgromadzenia w Warszawie.

Film z 2018 roku o zmaganiach polskich kobiet! Jest siła, jest też niemoc
✊✊✊✊🏴🏴‍☠️
The Women's Strike Continues | en.labournet.tv
en.labournet.tv/womens-strike-

Właśnie leci reportaż o sytuacji w Polsce na FRANCE 24. '' bardzo ładnie brzmi z francuskim akcentem 😅

🤬🤬🤬
latem byłem w okolicznych lasach.. to nie jest to samo co centralnopolski las, oj nie.. u nas są sadzonki.
a tam ogromne buki, stare świerki, które jak zaczynały rosnąć, to Chopin pewnie właśnie uczył się czytać nutki..
a oni idą i mimo, że mówią, że nie tną tego lasu, to lecą w najlepsze, w 3 osoby w 3 godziny znaleźliśmy kilkanaście drzew o wymiarach pomnikowych zakwalifikowanych do wycinki..
oni myślą tylko o pieniądzach, nie myślą o tym lesie, nie myślą o polskiej przyrodzie i jak ją zachować, jak ją po prostu podziwiać i kochać.. po prostu hajs z eksportu.
a w pogorzelisku przemykają zdziwione salamandry

"Dostaliśmy sygnał z Nadleśnictwa Stuposiany– zdjęcia opatrzone emocjonalnym komentarzem To dzieje się teraz, tuż obok słynnego wydzielenia 219a, w otulinie Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Wycinka toczy się w oddziale 216A, gdzie rosną (rosły?) buki w wieku 140 lat. Przeczytajcie komentarz osoby, która tam była:
Podczas wędrówki w okolicach Mucznego usłyszałem wycie piły. Nienaturalny i rażący dźwięk w tym pięknym zakątku. Zbliżając się do tego miejsca natknąłem się na ścięte, szare pnie buków. Bardzo przykry widok, bo kocham te drzewa. One tworzą majestat bieszczadzkiego lasu. Ciągnik wywlekał je na skład. Jakże różniły się, utytłane błotem i poranione, od tych które jeszcze czekają na wyrok. Stałem jak wryty patrząc na całe to pobojowisko. Ile jeszcze czasu musi upłynąć zanim pojmiemy, że jesteśmy częścią całości? Że powinniśmy pozostawić takie miejsca bez eksploatacji? Że nie wszystko da się przeliczyć na pieniądze..."
by Inicjatywa Dzikie Karpaty
dzikiekarpaty.org/

Przypominam, że oddychamy smrodem i nic z tym nie robimy. Dzień 2

pepemao boosted

The work of art is to dominate the spectator: the spectator is not to dominate the work of art.
-- Oscar Wilde

#anarchism #quote #bot

Cześć, mam prośbę.
W maju 2019 roku fejsbuk zablokował konto organizacji,w której działałem - Społeczna Inicjatywa Narkopolityki - SIN
. W tej sytuacji bardzo pomógł nam wspaniały Panoptykon
❤ szanuję bardzo! za całokształt twórczości, nawet nie za samą tę akcję. A teraz cytat: "Musimy zapłacić 9 tys. zł, bo Facebook odmówił przyjęcia pozwu w języku polskim. Nasze argumenty (obsługa 20 milionów polskich kont, oddział w Polsce, przecież Was stać na tłumaczenie!) określił jako „nieistotne”. Sąd zlecił tłumaczenie dokumentów, a nam wystawił rachunek."
Tak, to nie żarty, kocham ❤ Panoptykon
a Facebook
- Wami gardzę powiem szczerze. Gardzę Wami. Jesteście manipulanckimi szujami myślącymi tylko o swoim zysku pod płaszczykiem jakiejś kreacji świata, którego nie ma, ale to inny, długi temat.. kapitalizm.. 🙂
Ogromnie proszę o wsparcie Panoptykon
, jeśli macie taką możliwość, choćby symboliczną złotówką. Serio.
P.S.: Chętnie poznam nazwisko tego sędziego. Niech nie pozostanie anonimowy/a.
(przeklejone z fb)

panoptykon.org/zablokowani-zbi

Ja rozumiem fazę z Trybunałem, rozkradanie dóbr publicznych przez każdą kolejną ekipę, aborcję, to są wszystko ważne sprawy!

ale niestety w Warszawie powietrze wali smażonym DMT i NIE MA CZYM ODDYCHAĆ, co to społeczeństwo planuje z tym zrobić?

wyprosić samochody z miast? (jestem bardzo za)
może pora wspierać uboższych w transformacji energetycznej, zamiast przechrzaniać kasę na lewo iu prawo na głupoty typu dozbrajanie policji, nieużyte karty wyborcze i masę innych rzeczty??

tzw. kulturalny język jest męczący i trochę bez sensu

Show older
101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!