@sp6ina Ciekawe jakiego spywara zaszyli sobie w kodzie?

@sp6ina @michal Polecam Brian Lunduke na Odysee (LBRY). Fajny gość i broni miło Stallmana teraz. Generalnie czy jakieś zachowanie jest tolerowalne, czy nie w zasadzie sprowadza się do tego, czy było dobrowolne (czy wszyscy członkowie zdarzenia byli zapytani o zdanie, świadomi, albo poinformowani o znanych potencjalnych skutkach), czy nie.

@BrodieOnLinux
Please, don`t use centralised exchanges, when things like Bisq exists! No kyc, no nothing, just decentralised, anonymouse trading.

@sp6ina
Ktoś używał Langis (fork Signala bez obsługi google play serv.)? Mi tam Signal działa bez usług googla na tel., ale Langis ma repo F-droid i byłoby łatwiej.

@sp6ina Jest nawet w miarę popularny. Na prawdę, lepiej już być nie może.

YouTube hated this thumbnail! 

@derek Because youtube hates lies. And this is a LIE! :)

@sp6ina Polecam solidny projekt o nawie FREEDOMBOX. Praktycznie wszystko, co napisałeś, że chcesz postawić, na freedombox jednym kliknięciem zrobisz :). Chyba tylko serwer mailowy jeszcze nie jest tak prosto, ale reszta działa praktycznie automatycznie. Półautomatycznie potrafi zHTTPSować. Wystarczy raspberry pi i masz taniej niż 100 zł rocznie :). Sam używam i nie mam najmniejszych problemów. Do wymiany plików polecam syncthing.

@pronto @sp6ina Chyba w RStudio będzie szybciej, milej i wygodniej.

@rdarmila @sp6ina Właśnie obczajam tego LyXa :). Zawsze używałem TexMakera. Trochę popisałem w Latexu, ale teraz postanowiłem przenieść się na R markdown.

@sp6ina Szukałem prostego narzędzia do zrobienia dwóch stron internetowych. O dziwo, chyba najprostszym narzędziem okazał się Rmarkdown i program RStudio! Niby nie do tego, a wychodzi na to, że najmilej i najszybciej można postawić bardzo ładną stronę/bloga itd. właśnie w RStudio.

@sp6ina Polecam jako alternatywę dla officów - LATEX (Texmaker) albo R MARKDOWN (RStudio). Super to narzędzia, szczególnie do prac dyplomowych i innych, ale też super pisze się listy, książki, prezentacje i w zasadzie wszystko. Po chwili potrzebnej na zakumanie, zaczynasz płynąć i chyba nie wrócisz do innych, graficznych edytorów.

@lunduke Delete twitter, but please, don't delete mastodon!

@robert_wolniak Toksyna to takie coś, co jest duża szansa, że szkodzi organizmom żywym, przede wszystkim człowiekowi nawet w niedużych ilościach. Nie wiem czemu to nieoczywiste, ale piszę. Szkodzi, to znaczy: osłabia, destabilizuje, stresuje itp.

@lunduke I still haven't experienced stupidity on mastodon. I have my account for more than a week, and I am actively using it. Maybe it depends on a server. There are many good servers not listed anywhere. I am using nice small, but professionally maintained server for my region.

@przecietnylinuksiarz A jeżeli chciałbyś jedno narzędzie, które maksymalnie zapewniłoby anonimowość w internecie - chyba tor najlepszy.

@przecietnylinuksiarz VPN może być jednym z wielu narzędzi, które razem mogą spowodować, że w internecie bdziesz w miarę anonimowy.

@rdarmila Ja bym zaczął porównywanie skuteczności różnych sposobów wzmocnienia odporności od sposobów tanich, prostych i nie zakładających użycia toksyn. Ktoś to robi? Jeśli nie, dlaczego?

@rdarmila Gdzie niezależne badania składu szczepionek?

Show older
101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!