@m4sk1n pewnie tak. Sęk w tym że mi się nie chciało 😝

@nowakowski szanuje za Skalpel, chyba czas sobie przypomnieć te brzmienia

Twitter (w wersji Lite) wypluwał za dużo powiadomień więc go wyrzuciłem z telefonu 😠 Teraz mam spokój 😇

@nicooo @e_mydata tbh, I'm not sure anymore. My taste seems to change very quickly. Today I'd probably go for second-hand Xiaomi A1 😜

@jerrrrrrrard @barszczyk miałem tę wersję na tablecie przez jakiś czas ale nie wszystko chodziło jak trzeba. Niektóre aplikacje się wysypywały itp. Pod tym względem /e/ jest bardziej dopracowany.

@barszczyk Myślę, że warto spróbować, serio. Ja jestem pozytywnie zaskoczony. Oczywiście może się zdarzyć, że jakaś apka nie będzie działać albo będzie problem z instalacją. Przykładowo nie mogłem zainstalować Twittera, tylko Twitter Lite się udało 😛 Z drugiej strony taki problem to nie problem.

@barszczyk Może być też po polsku 😉
LineageOS używam na tablecie od Samsunga i generalnie jestem zadowolony. Niestety musiałem wgrać GApps bo bez tego sprzęt jest dość bezużyteczny.
/e/ za to świetnie się sprawdza na telefonie. Zamiast pełnego pakietu od Google stosują tzw. MicroG czyli taką wolną i lekką implementację usług Google. Na co dzień to wystarcza i gwarantuje niemal całkowitą zgodność z aplikacjami Androidowymi (mają własny App Store z dość dużą bazą apek).
Czy /e/ jest lepszy od Lineage? Pod kątem użyteczności pewnie tak (MicroG) ale generalnie jest podobnie. Sam /e/ wywodzi się bezpośrednio z Lineage więc jest dużo podobieństw. Dodatkowym atutem /e/ jest zintegrowana chmura i towarzyszące jej aplikacje (zdjęcia, notatki, kontakty, email, kalendarz, lista zadań). Mam nadzieję, że pomogłem rozwiać pewne wątpliwości 🙂

@pglaz it's OSM and the navigation is pretty good. No traffic feature I'm afraid, though I haven't explored all the options yet.

It's official, I've switched full time to /e/ OS on my mobile. For now I'm using my old but I'm planning to upgrade next year. I'll probably consider or an older Samsung since these are well supported. @e_mydata

"I'm impressed by Duval's privacy-first approach, which builds on the existing successful Android platform... He is making the best of it!". Thanks #StevenVaughanNicols
and #ZDNet
Check our website and order your /e/ smartphone today!

zdnet.com/article/the-e-google

@m4sk1n only now I've realised it's "autist", not artist 😆

@Madiator2011 brak reklam i algorytmów sortujących posty. No i sam fakt że jak jedna instancja padnie to można się przenieść na inną. Z czasem też sami użytkownicy i tematy które są mi bliskie (technologia, prywatność, bezpieczeństwo).

Show more
101010.pl

101010.pl czyli polska instancja Mastodon.

Co nas wyróżnia?
- Serwer w Polsce.
- Długość wpisu powiększona z 500 do 2048 znaków.
- Trendy w tagach
- Wbudowany Jabber/XMPP z integracją na stronie.
- Wbudowana wyszukiwarka przeszukuje całość statusów, a nie tylko nazwy użytkowników i tagi.
- Obsługujemy formatowanie tekstu.
- Posiadamy własny przekaźnik dla każdego kto chce wymieniać z nami tooty: https://relay.101010.pl/