Natrafiłem ostatnio na ciekawe narzędzie do notatek: github.com/zadam/trilium

- hierarchiczne notatki
- opcja postawienia serwera do synchronizacji
- rozbudowany edytor WYSIWYG
- możliwość "oskryptowania" notatek
- i inne bajery

Na razie testuję od kilku dni i wygląda na to, że działa stabilnie.

Czy reszta też czuje się wydymana po tym jak wcześniej mówili wszyscy, że są tylko 3 kamienie milowe, żeby UE przyjęło KPO, a teraz jak już jest po fakcie okazuje się, że UE wymusiła na nas dużo więcej zmian? Ktoś wcześniej słyszał o podatku od samochów spalinowych?

Po przesłuchaniu dzisiejszego wywiadu R. Mazurka z @polamatysiak mogę spać spokojnie - Lewica dalej jest oderwana od rzeczywistości.

Ostatnio odkryłem świetną alternatywę do GitHub'a: sourcehut.org/

Można self hostować, można korzystać z gotowej instancji (sr.ht/). Jest super lekkie, wspiera git'a i mercurial'a, ma wbudowane CI, mailing listy i issue tracker. Można bez zakładania konta wysyłać patch'e, czy zgłaszać błędy.

Polecam spróbować.

Czy organizacje walczące o równość kobiet i mężczyzn krytykują obecne rozróżnienie możliwości emigracji z Ukrainy ze względu na płeć?

youtu.be/3m3gb1iYFwo PiS rozważa wprowadzenie cen regulowanych. Zaczyna się robić coraz mniej śmiesznie.

Facebook usunął konto Konfederacji, może pora na większą aktywność na Fediverse? @Dobromir_Sosnierz

O, właśnie dostałem pierwszego w życiu bana od kogoś - za mój poprzedni wpis. Do oceny innym pozostawiam czy zasłużyłem.

Szkoda, rozmawianie z ludźmi, którzy tylko poklepują po plecach niewiele wnosi, chyba niektórzy tego nie rozumieją.

Jest na sali programista, który korzysta z ulgi IP BOX? Polski Ład się zbliża i muszę jakieś optymalizacje podatkowe zastosować 😉

To jest dopiero news: Apple wprowadza program self-repair, czyli dostęp do instrukcji i części dla każdego chętnego Kowalskiego, który chciałby sam sobie naprawić np. iPhone'a apple.com/newsroom/2021/11/app Albo czegoś tutaj nie rozumiem, albo piekło zamarzło 😉

ithardware.pl/aktualnosci/what A teraz zagadka - skąd Whatsapp wie, że dana wiadomość to fake news, skoro podobno jest szyfrowanie E2E?

Wytłumaczy mi ktoś o co jest ta cała burza w USA odnośnie zmian w prawie dot. głosowania w stanie Georgia? Czytałem sobie analizę i nie widzę tam niczego kontrowersyjnego: bbc.com/news/world-us-canada-5 (BTW. Nie wiedziałem że tam jest tak chory system, że do głosowania nie trzeba przynosić dokumentu tożsamości!)

Musiałem dzisiaj wysłać (emailem) kilka dokumentów do urzędu skarbowego. Myślałem, że w obecnych czasach wystawienie klucza GPG, żeby zaszyfrować, jakby nie patrzeć wrażliwe, dane nie jest jakimś rocket science. Niestety niczego takiego nie znalazłem i musiało wszystko pójść jawnie. Coś przeoczyłem? Jest jakaś możliwość wysyłania dokumentów do urzędów w postaci zaszyfrowanej?

Wygląda na to, że po update instancji zbugował mi się interfejs kolumnowy. Nie zajmuje on całej szerokości ekranu, wygląda tak jakby jego szerokość była wpisana na sztywno, niezależnie czy rozciągnę okno przeglądarki na dwa ekrany, czy zawężę do połowy jednego to interfejs zawsze ma taką samą szerokość (raz mam pusty margines z prawej strony, raz pasek przewijania w poziomie). Wcześniej było ok. @xaphanpl wiesz gdzie może być problem?

Firefox 82 Linux

Łukasz boosted
101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!