ithardware.pl/aktualnosci/what A teraz zagadka - skąd Whatsapp wie, że dana wiadomość to fake news, skoro podobno jest szyfrowanie E2E?

Wytłumaczy mi ktoś o co jest ta cała burza w USA odnośnie zmian w prawie dot. głosowania w stanie Georgia? Czytałem sobie analizę i nie widzę tam niczego kontrowersyjnego: bbc.com/news/world-us-canada-5 (BTW. Nie wiedziałem że tam jest tak chory system, że do głosowania nie trzeba przynosić dokumentu tożsamości!)

Musiałem dzisiaj wysłać (emailem) kilka dokumentów do urzędu skarbowego. Myślałem, że w obecnych czasach wystawienie klucza GPG, żeby zaszyfrować, jakby nie patrzeć wrażliwe, dane nie jest jakimś rocket science. Niestety niczego takiego nie znalazłem i musiało wszystko pójść jawnie. Coś przeoczyłem? Jest jakaś możliwość wysyłania dokumentów do urzędów w postaci zaszyfrowanej?

Wygląda na to, że po update instancji zbugował mi się interfejs kolumnowy. Nie zajmuje on całej szerokości ekranu, wygląda tak jakby jego szerokość była wpisana na sztywno, niezależnie czy rozciągnę okno przeglądarki na dwa ekrany, czy zawężę do połowy jednego to interfejs zawsze ma taką samą szerokość (raz mam pusty margines z prawej strony, raz pasek przewijania w poziomie). Wcześniej było ok. @xaphanpl wiesz gdzie może być problem?

Firefox 82 Linux

Łukasz boosted
101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!