grzgrz boosted
No dobra, tłumaczę.
Jeśli chcesz otworzyć franczyzę w dowolnej sieci, to NIE MASZ wyboru co do asortymentu.
Jeśli chcesz otworzyć lokalny warzywniak albo ekskluzywny sklep ze zdrową żywnością, to masz bardzo ograniczoną bazę kliencką.

Istnienie niszowych sklepów lokalnych i zdrowożywnościowych nie implikuje, że franczyzy są franczyzami z wyboru. Lokalne sklepy "dla każdego" są systemowo wycinane z rynku i zastępowane sieciówkami.

W tej sytuacji bojkot czy krytykowanie pojedynczych punktów sprzedaży jest poprawianiem sobie samopoczucia kosztem ludzi działających pod przymusem.
grzgrz boosted

Kravietz *wspiera* atom, bo aktywnie i bezpośrednio pisze o atomie na fedi, ale on nie *wspiera* OZE gdy zrobi zakupy w sklepie, na którym wiszą panele fotowoltaiczne.

Jak się będziemy tak rozmywać znaczeniowo, to nikt z nikim się nie porozumie.

@kuba @rogatywieszcz jakbyś użył "samobójstwo" zamiast "zabójstwo" to twoje porównanie byłoby bardziej trafione

@kuba @rogatywieszcz zrzucanie winy za palenie na sklep jest niesprawiedliwe. Palacz sam dokonuje wyboru, a jakby nie mógł kupić w sklepie to kupiłby od przemytników.

@kuba @rogatywieszcz papierosy w nie mają takiej dualności, ale sklep jest jak nóż - możesz kupić w nim coś dobrego (pożywienie) lub coś szkodliwego.

@kuba @rogatywieszcz a czy bojkotujesz też szyfrowane komunikatory bo umożliwiają dealerom sprzedaż narkotyków, terrorystom komunikację, a pedofilom rozpowszechnianie dziecięcej pornografii?

@kuba inne równie niewygodne fakty:
* kupując w sklepie wspierasz przemysł
* kupując wspierasz

@rogatywieszcz @szczezuja to ja mam tu jeszcze ciekawszą, gdy na publicznego toota ktoś odpowiada w trybie "tylko śledzeni" to wychodzi wątek w którym połowy odpowiedzi mogę się tylko domyślać

@pronto @rogatywieszcz to prawda, jest pewne ryzyko. Moje zdjęcia z listopada 2018 na szczęście dalej są. To jest wg mnie dobra opcja na start - zerowy koszt założenia bloga, wystarczy do sprawdzenia czy umie się regularnie pisać.

@rogatywieszcz Ja wrzucałem zdjęcia na imgur i linkowałem ręcznie. Więc da się za darmo ;)

grzgrz boosted

Choroby krążenia są największym zagrożeniem dna naszego życia. Medycyna wypracowała dostępne (w sensie finansowym) leki na rozrzedzanie krwi, przez co taka starsza osoba, która ma już rury (te od krwi) w kiepskich stanie może pożyć dekady dłużej, bo serce ma siłę ten rzadszy płyn przepchnąć do mózgu i kończyn, nawet gdy rury są już pozawalane.

Tylko za taki niesensacyjny wpis nie polecą kliki, które wygenerują mi dochód.
Lepiej postraszyć sensacją lub patologią. To mi kupi nowy samochód.

grzgrz boosted

Przypominam, że koniec świata to święto ruchome.

grzgrz boosted

Zainspirowany wpisem @kmic o jabłuszkach i marchewkach, właśnie zajadam się pyszną marchewką. Marchewka na nadwarzywo.

@midline czy mogę zgłaszać bez wcześniejszych prób załatwienia tego bezpośrednio ze zgłaszanym?

@redpill4life @piotrek z tym czytaniem to w sumie różnie bywa, czasem ktoś zauważy lub co gorsza zainteresuje się i wejdzie w uprzejmą dyskusję

grzgrz boosted

Mija dwanaście lat od śmierci Normana Borlauga, kontrowersyjnego noblisty, którego na zmianę chwali się za uratowanie miliarda ludzi od śmierci głodowe - i obarcza winą za niszczenie środowiska i służenie interesom korporacji.

radomirdarmila.pl/2021/09/12/n

grzgrz boosted

Wczorajszy dzień zacząłem od potężnego łyku bimbru. Byłem u znajomego w Łodzi i nocowaliśmy tam z żoną i Staszkiem. Rano wziąłem leki i poprosiłem Staszka, żeby mi podał wodę. Podał, a ja łyknąłem zdrowo. Prawie odzyskałem wzrok! Potem powąchałem i okazało się, że to bimber, na który gospodarz chciał mnie wieczorem namówić. A był faktycznie w butelce po wodzie. Spytałem Stacha, czy to jest przeźroczyste, na co on spokojnie odpowiedział, że nie, ale myślał że to herbata. Dzień dobry wszystkim!

Show older
101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!