grzgrz boosted

🇵🇱 Dobry tekst, który na konkretnych przykładach pokazuje na czym polega pseudo-naukowy marketing różnych alternatywnych terapii czy suplementów diety:

Jeśli po przeczytaniu powyższego tekstu popędziliście do apteki, mam złą wiadomość: daliście się nabrać. Co prawda żadna z powyższych informacji nie jest wprost fałszywa — cytuję wyłącznie prawdziwe badania w normalnych czasopismach naukowych. Ale tego rodzaju badań jest naprawdę bardzo dużo, na temat setek różnych specyfików. (…) Takie wstępne wyniki analiz mają służyć tylko i wyłącznie preselekcji składników do dalszych badań.

https://jemielniak.medium.com/lek-na-covid-19-bez-recepty-lekarze-ci-tego-nie-powiedzą-ee456a88d5ec

Czy znacie kogoś kto zamawiał do Polski FairPhone? Obojętnie czy bezpośrednio od producenta czy wersję murena od esolutions. Zastanawia mnie rzeczywisty czas oczekiwania na dostawę. Producent mówi, że 8 tygodni, esolutions mówi o 6 tygodniach. Ale słyszałem wypowiedź osoby, która czeka już kilka miesięcy.

Polecam odcinek podkastu Ponoptykon

panoptykon.org/zycie-za-filtre
filozoficzna rozprawa o tym jak konsumowane przez nas treści zmieniają nas jako członków społeczności i czy coś można z tym zrobić

Spoiler: Fedi nas nie uratuje

grzgrz boosted

Programiści już nie ograniają, że okno aplikacji może ustawić sobie parametr urdżensi, żeby np. na pasku statusu zmienił się kolor obszaru roboczego.
W ogóle programiści to jakiś głupszy sort, nie ogarniają zbytnio Linuksa.

grzgrz boosted

Znów ostatnio dużo złego słyszałem na działanie Państwa Polskiego w tym również na ochronę zdrowia. Więc chciałbym się podzielić promyczkiem pozytywności:
Jest taka stronka: diety.nfz.gov.pl
trzeba co prawda się tam zarejestrować, ale nie ma żadnych maili aktywacyjnych, od razu można korzystać.
Po krótkiej i prostej ankiecie można wygenerować plan dietetyczny w kilku różnych wariantach, a nawet listę zakupów.

Dopiero odkryłem, dopiero testuję, ale wygląda obiecująco.

Płaszcz polecam zostawić w szatni, ale w środku też jest wieszaczek.

Show thread

Podsumowując: lokalizacja w centrum Warszawy (bardzo bliziutko do stacji metra Nowy Świat-Uniwersytet), cena przystępna (60 zł za osobę za noc, ręcznik dodatkowo płatny), warunki całkiem niezłe (czułem dużo większy komfort niż gdy płaciłem 120 za hotel na obrzeżach). Jedyny minus to bardzo malutka szafka na rzeczy (ale plecak i torbę z laptopem zmieściłem). Może jaszcze tu wrócę, bo lokalizacja super.
Polecam Hostel Kapsuła na ulicy Dowcip w Warszawie. Dla zainteresowanych dorzucę zaraz zdjęcie.

Ponad 120 trumien na sali (oczywiście raczej nie wszystkie zajęte), drzwi nie są dźwiękoszczelne ale zaśnięcie i wyspanie się nie sprawiło mi problemu.

freetubeapp.io/
Aplikacja desktopowa do YouTube. Zasada działania podobna do New Pipe - subskrybujesz kanały lokalnie, bez konta, można tworzyć podzbiory kanałów. O braku reklam chyba nie muszę wspominać?
Korzystam od 3 dni i jak na razie spełnia moje oczekiwania. Jak na razie chyba brakuje mi tylko playlist. Polecam!

grzgrz boosted

Kto by pomyślał, że ubóstwo w Polsce jest na tyle duże, że są chętni na puste słoiki na OLX.
Przecież w nich nie ma jedzenia.

Wystawiałem na Olx ogłoszenie, że oddam za darmo słoiczki po koncentracie. W ciągu 24h napisały do mnie 3 zainteresowane osoby. Czy nagle małe słoiczki stały się bardziej użyteczne czy ludzie się rzucili bo "za darmo to i ocet słodki"?

Gdy płacicie w internecie w obcej walucie, to w jaki sposób dokonujecie płatności? Jaki usługi do korzystnego przewalutowania szczerze polecacie?

Właśnie się dowiedziałem, że zupa orzechowa to prawdziwie danie.

grzgrz boosted

@kmic
Bardzo luźne skojarzenie: w zeszłym roku pewna bułgarska firma produkująca ubrania zrobiła literówkę w adresie odbiorczyni i zaczęła włączać mnie do ustaleń dotyczących cen, zamówień i innych reklamacji... Pisałam do nich ileś razy informując, że zrobili błąd i ja to nie ta osoba, którą chcieli włączać do komunikacji. Nawet raz mi nerwy puściły i użyłam caps locka w odpowiedzi licząc na to, że ktoś zauważy 😄
W pewnym momencie (już w tym roku) doszło do tego, że szef firmy napisał coś w stylu "PS. Dodawajcie proszę XYZ do dalszej komunikacji, dodaję ją tu w CC, jej adres mailowy to ..." - i tu był ten adres bez literówki, ale do CC wrzucona byłam ja.
Koniec końców napisałam do tego właśnie szefa i jak nożem uciął, koniec.
Ale co się naczytałam o jakichś spodniach w kropki i ich cenie za sztukę to moje 😅

grzgrz boosted

polpol 

I to jest przykład takiego strzelania sobie w stopę, bo TVP robiąc propagandę na imigrację użyło fejka (sceny z serialu ze Szwecji), gdzie wystarczyło użyć oficjalnych rządowych danych o liczbie strzelanin w Sztokholmie†.

TVP swoje plemię utwierdziło w przekonaniu, że jest źle od imigracji, bo oni nie sprawdzą rzetelności źródła, a przeciwne plemię będzie ignorować rzeczywisty problem w Szwecji, bo przecież to fejk z TVP.

† en.wikipedia.org/wiki/Gun_viol

Obie strony pozostaną oderwane od rzeczywistości.

I takie kwiatki non stop wychodzą z obu plemion tylko w innych sprawach, bo tak się kończy myślenie umotywowane poglądami, a nie rzeczywistością.

grzgrz boosted

Co pół roku jest to samo. Zmiana czasu i zaczynają się dyskusje, że to niepotrzebne, a nawet szkodliwe. Ludzie podpisują petycje, naukowcy protestują, politycy obiecują. Brak zmiany oznacza, że za zmianą czasu stoją tajemnicze siły, dążące do depopulacji i pełnej kontroli nad ludzkością. Chyba otworzę kanał na YouTube na ten temat.

Buraczki się kiszą, za tydzień z kwasu będzie barszcz, a z buraków surówka.

grzgrz boosted
No dobra, tłumaczę.
Jeśli chcesz otworzyć franczyzę w dowolnej sieci, to NIE MASZ wyboru co do asortymentu.
Jeśli chcesz otworzyć lokalny warzywniak albo ekskluzywny sklep ze zdrową żywnością, to masz bardzo ograniczoną bazę kliencką.

Istnienie niszowych sklepów lokalnych i zdrowożywnościowych nie implikuje, że franczyzy są franczyzami z wyboru. Lokalne sklepy "dla każdego" są systemowo wycinane z rynku i zastępowane sieciówkami.

W tej sytuacji bojkot czy krytykowanie pojedynczych punktów sprzedaży jest poprawianiem sobie samopoczucia kosztem ludzi działających pod przymusem.
Show older
101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!