fervi boosted

I am excited about...

Chyba mi się laptop zepsuł 😥 Kurde kurde kurde

Wstępny projekt bota (drobne poprawki dodam) - podoba się? :)

101010.pl/@fervi_bot_demo/1025

Oczywiście username tymczasowy, więc nie followujcie xd

@xaphanpl

Proszę o wybaczenie, że zwracam się tak oficjalnie o Adminie :P

Otóż chciałbym przeportować mojego bota ze Sztima tutaj (pewnie parę botów). Ogólnie boty generują treść (raz dziennie) i publikują. Chciałbym by (w zmienionej formie) i tutaj publikowały

Pierwszy Bot (główny)
steemit.com/hellobot/@hellobot

Drugi Bot (być może)
steemit.com/bitinfobot/@bitinf

Czy mam pozwolenie na takie coś?

Fajnie jak macie coś na zarządzanie oknami (jak sobie ułatwiacie)

Dobra, bo tutaj chyba najwięcej osób używa i3wm XD Jakie macie fajne konfigi (w sensie rzeczy), których używacie.

Jeśli chcecie protip. Jeśli używacie dmenu od i3, to jest szybszy (25 razy podobno, ale zauważalnie) j4-dmenu. Nie wiem na ile się różnią, na oko wcale. Ale dupę urywają :D

Rofi niestety u mnie powoli działa :(

Tak sobie testuję i3wm, by obczaić co i jak. Nie da się tego używać prawie. Ja wiem, że to do klawiatury, ale tych skrótów jest tak wiele, są one często nieintuicyjne. Powalone 😜 Najbliżej idealnego środowiska jest Enlightenment, który ma dwa tryby pracy (Stacking i Tilling), tam Tilling jest troszkę pod myszkę zrobiony (gdzie ustawia się jak mają się okna dzielić). Ale zarazem pewnie nie nadaje się na klawiatury ...

Dobra Panie i Panowie :P Gab.com przeszedł na Fediwersum, spoko. A wiadomo coś o Minds.com? Też są głosy (?), że ma przechodzić, ale wiadomo co i jak?

@herbaciany Pewnie tak :D Na razie liczę, że ZapRead dołączy do fediwersowej strony mocy

pine64.org/gettings-started/

Tutaj mają

Powiem Wam, że im dłużej siedzę tutaj tym więcej Polaków spotykam. Nie mówię, że dalej jest ich bardzo dużo (spodziewam się z 500-1000 osób co najmniej :D), ale @sysek czy @BluRaf Tych znam z mirko 😎 Jest moc

Tak się zastanawiam - ile osób piszących po polsku śledzicie? :D Bo parę osób mam na oku, ale chyba za mało :D

Tak się zapytam - co się dzieje jeżeli ktoś dostanie bana? Może wyeksportować swoje wiadomości i pożegnać się? (Tak to powinno wyglądać)

Niektórzy może wiedzą, niektórzy nie - ale jestem "jutuberem". Fatalnym, ale jednak. Co tydzień tworzę materiał o Bitcoinie, by edukować ludzi. Oto najnowszy (z wtorku, nie wiem kiedy wtorek xD)

Przedstawiam mój materiał o możliwości cofania transakcji przez Binance na Bitcoinie - czy była w ogóle możliwość zrobienia takiej akcji?

youtube.com/watch?v=3FiLOq6uFv

Jak ktoś chce to może dać tipa w sieci Lightning
tippin.me/@fervi36341408

Chyba jest dzisiaj dzień zrobienia tzw. "Introduce yourself", czyli opisania siebie (chyba? :D)

Ogólnie niektórzy mnie kojarzą z vikop.ru. Jestem @fervi i w sumie tyle :D Jestem fanem wolnego oprogramowania, Linuksa, Bitcoina (po części interesuje się też "shitcoinami", ale często mają wady, których nie widzę w Bitku).

Niektórzy mogą mnie kojarzyć ze Steem. Jest to w teorii zdecentralizowana platforma do przechowywania treści. Dwa lata temu myślałem, że to rewolucja, dzisiaj, że to ładnie ubrane oszustwo - za co oczywiście Steemianie mnie nienawidzą xd.

Czuję się ostatecznie jak pożyteczny idiota ;)

Co dalej? Niektórzy mogą mnie kojarzyć z "Many More", który ostatecznie jest projektem mojego para-DAO. Many More to kanał na Youtube (może przejdę na Peertube, na razie się dowiaduję), który ma 131 subów (yeah). Celem było tworzenie fajnego materiału, ale z powodu wycofania się innych twórców MM, zostałem ja i tłumaczę filmy Andreasa Antonopoulosa o Bitcoinie.

DAO - hmm. Ogólnie przez lata tworzyłem różne projekty, ale prawda jest taka, że (przynajmniej na Steem) - jeśli nie masz znajomości to nic nie znaczysz i jak się domyślicie - nie miałem. Moim znajomi też nie mieli. Czas było połączyć siły i zrobić coś wspólnie, by móc się wspierać i rozwijać. Tak powstało coś co nazwałem IntinteDAO.

Ogólnie specjalizujemy się w różnych dziedzinach - mamy sporo rzeczy na Steemie (sklepy internetowe, różne boty ciekawe, portal o grach), no ale zrezygnowałem ze Steem :D Mamy też "zwykłe" gry Open Source jak Occult (w sumie nie mam grafika, bo przez fatalny kurs ludzie pouciekali z platformy - heh) czy OpenYGO (otwarty klon Yu-Gi-Oh!).

Mastodona poznałem na Wykopie, gdyż Bitcoinowcy zaczęli szukać nowej platformy. Znalazłem wtedy Bitcoinhackers, ale dość pustawo było. Postanowiłem po odejściu ze Steem znaleźć jego zastępniki (lubię pisać) i znowu dałem szansę Mastodonowi (najpierw bhackers, potem 101010). I tutaj przeżyłem olśnienie i zacząłem doinformować się o fediversie. Wow. Po Prostu Wow.

Witajcie! Jak oceniacie możliwości bojowe 101010.pl? Szukałem polskiego Mastodona i znalazłem, ale nie wiem czy tutaj dużo osób jest (a fajnie by było pogadać z ludźmi :D)

101010.pl

101010.pl czyli polska instancja Mastodon.

Co nas wyróżnia?
- Długość wpisu powiększona z 500 do 2048 znaków.
- Trendy w tagach
- Wbudowany Jabber/XMPP z integracją na stronie.
- Wbudowana wyszukiwarka przeszukuje całość statusów, a nie tylko nazwy użytkowników i tagi.
- Obsługujemy formatowanie tekstu.
- Posiadamy własny przekaźnik dla każdego kto chce wymieniać z nami tooty: https://relay.101010.pl/