Samsung Dex, składane smartfony, tablety...
Jakby Linux na telefonach był czymś powszednim, bariera między telefonem a komputerem została by całkowicie zatarta.
Dożywotnie aktualizacje byłyby czymś normalnym, podłączenie telefonu do hub'a i uruchamianie na nim zwykłych programów z PC też. Również w drugą stronę.
Każdy smartfon miałby wszystkie systemowe funkcje dostępne, a wybierało by się jedynie hardware.
Dziś się tak rozmarzyłem...

Postawiłem niedawno Pi Hole ze sporą blocklistą i praktycznie ponad ⅓ zapytań to śmieci.
Wow, 37% połączeń z mojego domu z internetem to analityka i reklamy. Mimo pingwinka, liska, kaczuchy itp.
Aż ciekaw jestem jak by działało moje ustawienie na sieci w której użytkownicy tak nie patrzą na prywatność oprogramowania

Właśnie oglądając recenzję nowych lokalizatorów od Apple, przyszła mi do głowy pewna myśl.
Gdyby tego typu urządzenia poza swoim identyfikatorem zwyczajnie rozgłaszały też adres serwera producenta z którym ma się łączyć nasłuchujący telefon,
dało by radę zrobić system w którym lokalizatory wszystkich producentów działałyby z każdym telefonem niezależnie od "ekosystemu"

Czasami domyślne ustawienie wszystkiego za użytkownika kosztem skalowalności i możliwości wyboru, nazywane jest ekosystemem

Gdyby w Apple Car nie można było wpisać samodzielnie celu podróży i jedyną możliwością byłoby wybranie obiektu z listy, a firma która chciała by znaleźć się na niej musiałaby oddać 30% swoich dochodów Apple, ludzie byli by oburzeni.
Jednak z iPhone się im udało, bo był czymś nowym i nikt nie zauważył że kupuje urządzenie na którym ktoś wybiera co można, a czego nie można zainstalować. Podobno dla bezpieczeństwa.

Chiaki boosted

Signal created targeted ads for Instagram that show the personal data that Facebook collects about you and sells access to.

They were blocked.

signal.org/blog/the-instagram-

Librus, aplikacja tak spartaczona że kilku uczniów napisało lepszego klienta, a potem zmuszeni zostali do usunięcia integracji z tym dziennikiem. Mam nadzieję że się więcej nie zobaczymy.

Polski napisany, teraz same przyjemności

Ło matku! Gdzie ja dotarłem?
Jakieś pingwiny, lisy, mastodonty, mam nadzieję że miłych ludzi też tu spotkam.
Witaj świecie!

101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!