Pinned toot

„Zgoda” to jedno z najważniejszych pojęć zdefiniowanych w RODO. Słowo „zgoda” jest jednak często źle używane w politykach prywatności czy dyskusjach na temat bezpieczeństwa danych.

internet-czas-dzialac.pl/odcin

Dla wszystkich niezadowolonych redesignem FF 89 jest opcja, żeby to wyłączyć:

board.sealcode.org/post/40

Nowy rekord! @orlik_kuba@twitter.com udało się odznaczyć wszystkie "uzasadnione interesy" w okienku o RODO na @SpidersWebPL@twitter.com. Jego wynik: 90 sekund. Kto go wyprzedzi? 🏇

Otwarte standardy technologiczne są tworzone po to, aby ułatwić powstawanie konkurencyjnych produktów i wzmagać interoperacyjność pomiędzy naszymi urządzeniami i aplikacjami. Niestety od długiego czas(...)

internet-czas-dzialac.pl/odcin

Wiele popularnych cyfrowych platform nosi znamiona używek. Presja społeczna, hackowanie mechanizmu nagrody, szkodliwe dla zdrowia działanie to cechy wspólne zarówno dla konwencjonalnych uzależniających substancji chemicznych, jak i współczesnych platform internetowych.

Poniżej linki do nagrania z prelekcji, którą wygłosiliśmy podczas drugiej edycji konferencji Digit4Kids:

„Cyfrowe narkotyki - TikTok, YouTube, Instagram, Facebook - Digit4Kids 2021”

- Peertube: video.internet-czas-dzialac.pl
- YouTube: youtube.com/watch?v=5itMlP4eO4

RT @macieJasinski@twitter.com

Dzisiaj dzięki @it_czas_dzialac@twitter.com, dowiedziałem się o istnieniu czegoś takiego jak F-Droid. Open-source'owe apki które robią to co mają robić i są pozbawione trackerów. Po tym podcaście mam ochotę wywalić całkowicie Google Play (i zainstalować Aurorę 😉)

youtube.com/watch?v=vLyH7yhd3N

🐦🔗: twitter.com/macieJasinski/stat

Internet przestał służyć nam, użytkownikom. Na każdym kroku napotykamy utrudnienia w jego użytkowaniu. W 16. odcinku naszego podcastu opowiadamy o nadchodzącym nowym standardzie wymiany informacji w I(...)

internet-czas-dzialac.pl/odcin

Smartwatche są z nami od dobrych kilku lat. Analizujemy swoją aktywność fizyczną, badamy sen, odbieramy powiadomienia. Jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak mnóstwo informacji o nas jest przesy(...)

midline.pl/odcinek-15-mi-fit/

RT @ark_wieczorek@twitter.com

Interesujesz się tematyką prywatności, kontrolą użytkowników, rozwiązaniami open-source? Koniecznie zajrzyj do podcastu "Internet. Czas działać!" 🌎🟡🔥
internet-czas-dzialac.pl/ @it_czas_dzialac@twitter.com

🐦🔗: twitter.com/ark_wieczorek/stat

Kaseta Microshift (bardziej "microshit") zastąpiona nowiutką Shimano, nowy łańcuch od Shimano, oraz wymieniona tylnia przerzutka z Tourney na Claris. Upgrade szosy zakończony. 🚴‍♂️🤩

patronite.pl/internet-czas-dzi

Polecam bo chłopaki robią naprawdę dobrą robotę!

Dziś ich wsparłem :) zrób to samo bo są kopalnią wartościowej i przydatnej wiedzy.

Dla wszystkich, którzy chcieliby wyrazić wsparcie i dać nam znak, że poruszamy ważne tematy, uruchomiliśmy konto na Patronite. 💛

patronite.pl/internet-czas-dzi

Trudno o coś, co bardziej ujawnia dwulicowość korporacji technologicznych, niż DRM. W przekazach marketingowych wielu firm technologicznych możemy nasłuchać się pięknie brzmiących bzdur, jakoby odpowi(...)

midline.pl/odcinek-14-drm/

"Ok Google, Lumos Maxima" - włącza latarkę. Szkoda, że "Ok Google, Alohomora" nie odblokowuje bootloader'a. 😕

Show older
101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!