@midline

Przetestowałem Czapkomat (alternatywny frontend InPostu) z Waszego ostatniego artykułu.

Przy zachowaniu podobnej funkcjonalności (otwarcie przyciskiem zamiast skanowania kodu) muszę, przyznać jest ratunek dla mojego zdegoglowanego telefonu.

Zobaczę jak to się dłuższym okresie sprawdzi.

P.S. Apka nie weryfikuje lokalizacji i informuje by otwierać skrzynkę tylko jak jesteśmy w pobliżu. Niestety nie testowałem tego na odległość jeszcze :D

ocw.sakamoto.pl/

Wybieramy razem z Wami temat odcinka „Internet. Czas Działać!” 🔥😉

🟡 "Getting Sherlocked by Apple 🍏" (O Apple, które banuje aplikacje w AppStore, a później tworzy swoje „autorskie” kopie tych aplikacji).
🟡 "Cross device tracking" (Czyli jak wygląda śledzenie użytkowników między urządzeniami?)
🟡 "Internet of Things / Shit" (O przedmiotach które bez internetu stają się bezużytecznymi elektrośmieciami, a z dostępem do sieci są niezłym narzędziem do śledzenia)

Protect your schedule, including the empty time.

Użytkownicy Apple: Apple dba o naszą prywatność i bezpieczeństwo
Apple: nie, nie, my tylko dbamy, żebyśmy wyłącznie *my* mieli dostęp do danych naszych użytkowników.

@arkadiusz_wieczorek Kiedyś się dziwiłem, dlaczego te strony internetowe są takie ciężkie, przecież to wystarczy tylko tekst, obrazki i trochę css. Dziś już wiem, że głównym celem takich stron nie jest wyświetlenie treści użytkownikowi.

**Only alcohol -- not caffeine, diet or lack of sleep -- might trigger heart rhythm condition**

"New research that tested possible triggers of a common heart condition, including caffeine, sleep deprivation and sleeping on the left side, found that only alcohol use was consistently associated with more episodes of the heart arrhythmia."

sciencedaily.com/releases/2021

#science #news #bot

Here we are!
🎉✌️ #Mobilizon v2 has just been released ✌️🎉

We hope you 'll be able to free your events & groups from the clutches of Facebook 😉

Read about a year of improvements from your feedback here :

framablog.org/2021/11/23/mobil

Gdzie nie wyjdę w miejsce publiczne w mieście to ktoś musi palić papierosa, eh

Our 6-yr-old Fairphone 2 is being upgraded to Android 10. That’s 7 years of software support! An industry first for an Android device! 🙌 Together with the open source community we built the operating system. Proving it is possible to put sustainability at the heart of tech. 🌿

Przykre, że pewna fundacja obejmuje patronatem wydarzenie, które zaprasza ludzi na Facebooka, gdzie będzie mowa o prywatności na platformie, która nie ma za grosz szacunku do prywatności użytkowników...
panoptykon.org/10-elsa-day

Wymieniamy aplikacje, które pozwalają nadal czytać/oglądać te same treści z komercyjnych rozwiązań, ale bez skryptów śledzących, login-wallów, okienek o cookiesach, reklam, prowokowania do instalacji aplikacji mobilnych i innych popularnych uciążliwości.

101010.pl/@midline/10728132106

Gdy korporacyjna platforma uzyskuje monopol, może sobie pozwolić na codzienne uprzykrzanie życia jej użytkownikom. Opowiadamy o aplikacjach, które pozwalają odzyskać komfort korzystania z popularnych (...)

internet-czas-dzialac.pl/odcin

Już jutro o godzinie 14:30 nowy artykuł oraz odcinek podcastu „Internet. Czas działać!” 🔥

W najnowszym materiale opowiemy o projektach odzyskiwania Internetu. Wymienimy aplikacje, które pozwalają na czytanie i oglądanie treści korporacyjnych źródeł takich jak YouTube, Twitter czy np. Instagram, ale bez:

- skryptów śledzących;
- login-wallów, pay-wallów;
- okienek o cookiesach;
- reklam;
- prowokowania do instalacji aplikacji mobilnych;
- oraz innych popularnych uciążliwości.

Jeżeli chcesz, aby jak najwięcej osób obejrzało Twój filmik, wrzuć go na YouTube. Jeżeli chcesz, aby jak najwięcej osób miało *techniczną możliwość* obejrzenia Twojego filmiku, wrzuć go na PeerTube

internet-czas-dzialac.pl/odcin

/kuba

Show older
101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!