Byłem na poczcie polskiej. Przez przypadek rozmowa o HiT. Pani w okienku mówi: 95% kupujących to ludzie 60+....

What the....! 😳

RT @KrauseFx@twitter.com

🔥 New Post: Announcing InAppBrowser - see what JavaScript commands get injected through an in-app browser

👀 TikTok, when opening any website in their app, injects tracking code that can monitor all keystrokes, including passwords, and all taps.

krausefx.com/blog/announcing-i

🐦🔗: twitter.com/KrauseFx/status/15


What could I do? Teaching materials - this time for primary school with Python of course... This challange has begun ;-)

Zaczynam pisać scenariusze edukacyjne dla drona ....
I am starting write edu scenarios for primary school for drones . rocks!

@seachdamh to jest dla edukacji - robiłem to biznesowo pracowniainformatyczna.pl - ci, którzy mnie znają, wiedzą. LTSP - ltsp.org/ to główny komponent. Zrobiłem to, bo nie mam siły dalej tego ciągnąć...

OK, to teraz krótko: wypuszczam wszystkie skrypty dla free-serwer - wczoraj dopieściłem dla Ubuntu Mate 22.04. github.com/abixadamj/free-serw Jeśli ktoś chce, nie sobie używa... Bez wsparcia, ale jak ktoś chce.. proszę. W tym roku szkolnym nie będę miał czasu promować tego, więc oddaję za darmo - kto chce, niech sobie działa. Może ktoś sobie zrobi z tego biznes analogicznie do tego, co ja robiłem?

@smigol @arek @madargon jak ja zaczynałem to Tetris na Hercules było szczytem marzeń

@smigol no tak dziwnie ale gry nie były moim pierwszym wyborem jeżeli chodzi o komputery @abix_edukacja @madargon

@smigol @abix_edukacja Jestem jedyną technicznie świadomą osobą w kręgach mojej bliższej (i raczej nie tylko) rodziny. Większość z nich uważa, że internet to jakiś abstrakcyjny byt w próżni i mają różne kreatywne teorie o tym, jak rzeczy działają... i pewnie zdziwiliby się w większości jakbyś użył przy nich określenia "HTTP" :P

@madargon @smigol I cóż Wam mogę powiedzieć? Jest jak jest a lepiej to już było. Kiedyś jak miałem Xtree (pl.wikipedia.org/wiki/XTree) to ludzie mnie mieli za hakera, bo ENTER działał inaczej niz w NortonCommander ;-) (en.wikipedia.org/wiki/Norton_C) - kto z Was jest tak samo stary jak ja i to pamięta?

@smigol @abix_edukacja W sumie poza kijową edukacją jeszcze można winić obecny model Wszystko Jako Usługa, promujący wygodę za wszelką cenę. Nie skłania to do myślenia i kombinowania, które mogłoby z czasem doprowadzić do zrozumienia działania czegoś. Zresztą może właśnie to jest dostawcom usług na rękę, bo jakby użytkownik coś więcej rozumiał, to by się tak łatwo na wszystko nie godził, albo co gorsza uznał, że dostawcy nie potrzebuje i sam sobie coś postawi i będzie używał... Nie tak dawno czytałam artykuł, że obecnie na uczelniach w USA coraz więcej studentów nie ogarnia konceptu plików w folderach wskutek używania smartfonów i tabletów, gdzie nie jest to tak na wierzchu widoczne a rzeczy wyszukują w aplikacjach.

@madargon @abix_edukacja i jak ludzie mają zrozumieć fediverse? Nie wiedzą nawet co to protokół i serwer. Tylko usługi i tylko przez HTTP

@madargon @smigol chciałbym się nie zgodzić... Ale niestety masz pełną rację.

Moi drodzy na 101010.pl!
Wszyscy się tu bawimy , myślę że całkiem dobrze, ale chyba o tym zapominamy, że utrzymanie serwera to nie tylko poświęcony czas, ale i realny koszt.

Wychodzi na to, ze Krzysiek z własnej kieszeni sponsoruje nam przyjemne marnowanie tu czasu.

LINK: 101010.pl/about/more#dotacje

p.s.
Ja właśnie wpłaciłem -> a TY?

Każdy dzień przynosi nowe efekty. Oto moje dzieci: układ mechatroniczny i biblioteka do jego obsługi. - opis na stronie pytechbrain.edu.pl - teraz szybki test i efekt działania w jednym - a przy tej okazji już w przyszłym tygodniu kilka nowych elementów.. 0.8.2 już się pisze.... i changelog też.

Show older
101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!