Tylko dla znajomych. Poszukuję 3 osoby (młodzież 17-23 lata), chętnych (płeć nieważna) do zrobienia projektu w Python: ChatBot do sieci Matrix. Ja dam swój czas i wskażę materiały (w języku angielskim) i będę nadzorował pracę zespołu na GitHub. Zrobię też kilka spotkań online i wytłumaczę pewne elementy. W zamian potrzebuję chętnych lub chętne i trochę pracy nad kodem i testowaniem. I trzeba będzie nagrać dwa filmiki reklamowe do tego projektu.

Wrzuciłem na szmer tłumaczenie zbiorczego ujęcia katastrofy klimatycznej w której już żyjemy.

Trudno jest przekazać w jak przerażającej sytuacji znajdujemy się już teraz a patologiczny perfekcjonizm powstrzymuje mnie od próby podsumowania tej kwestii. Uznałem jednak, że lepiej przetłumaczyć coś takiego, niż nie publikować nic.

W komentarzu od siebie dorzuciłem też co moim zdaniem możemy w takiej sytuacji robić.

szmer.info/post/2904/

Facebook od dawna mnie molestuje, bym stworzył reklamę, promował stronę, promował posty. Stwierdziłem, że skoro zaczęła się przedsprzedaż, a do fizycznego opuszczenia książek przez drukarnię zostało mniej niż dwa tygodnie, to może wykażę się aktywnością jako autor i może stworzę najtańszą reklamę na facebooku. FB pobrał złotóweczkę za weryfikację karty, pozwolił reklamę stworzyć, wysłał mi email z gratulacjami i kazał czekać.

Czekać.

Czekać.

Dzisiaj, wkurzony, że tak długo to trwa, wszedłem na stronę pomocy i tam wyskoczył mi popup, że moje konto reklamowe zostało zablokowane. WTF? Za co? Wchodzę w kartę "Zweryfikuj konto", wybieram opcję "podajcie mi, k*, powód" - dostaję odpowiedź, że żadnego konta nie mam.

Wkurzony wertuję dokumentację, pomoc, nic. Wchodzę na Facebook dla biznesu, tam zgłasza się radosny bot. Czym mogę pomóc, Radomirze? Klikam opcję, odpowiada: sprawdź skrzynkę pocztową. Sprawdziłem już, nic nie przyszło.

- Czy pomogłem rozwiązać sprawę? - pyta bot radośnie.

- Nie.

- To w czym mogę pomóc, Radomirze?

- Account disabled.

- Sprawdź skrzynkę pocztową. Czy pomogłem rozwiązać sprawę, Radomirze?

- NIE

- To w czym mogę pomóc, Ra...

- REPORT AN ISSUE

- Wybierz obszar

- Reklamy

- Sprawdź skrzynkę pocztową. Czy pomogłem rozwiązać sprawę?

- NIE. K*A, NIE, TY @#*@ @#@!!$#%

No dobrze, uspokoiłem się, zapytałem wydawcy. Wydawca zasugerował, bym sprawdził jakąś opcję, której istnienia nawet nie byłem świadomy.

I tam dalej nie wiem, o co chodzi, po za tym, że jeżeli w ciągu 30 dni nie zweryfikuję konta, to mi zablokują na trwałe możliwość reklamowania. Oczywiście nie podają, czy to z tego powodu zablokowano konto reklamowe. Wykryto "nietypową działalność" i tyle. Na czym polega? Nie wiadomo.

A na czym polega weryfikacja? Podaj numer telefonu, zrób skan dowodu, prześlij odcisk linii papilarnych i zdjęcie na golasa z rybą na głowie.

Podsumowując, niech się już to fediverse rozwinie i zdominuje świat, bo mnie FB doprowadza do białej gorączki.

Algorytmy reklamowe Facebooka są ciekawe ;-) Jestem VINTAGE ;-)

📢Nextcloud 21 is here!

🚀10x faster with high performance back-end for Files

📝Collaborative features: Whiteboard, author colors in Text, and Document Templates

🗨Nextcloud Talk: message status indicators, raise hand, conversation description & more!

nextcloud.com/blog/nextcloud-h

The Fediverse has a lot of blind or partially sighted members who use screen readers to listen to posts. Large groups of emoji make life difficult because the reader reads aloud each emoji's text description back to back.

✅ You can make your posts more accessible to blind users' screen readers by only using individual emoji, and avoiding large groups of emoji.

For example 😃 is fine but 😀 😆 :bloblaugh: 😁 👍 😃 😜 🤗 :blobcatcoffee: causes problems.

#FediTip #MastoTip #Accessibility #A11y #Emoji

Portal podatki.gov.pl nie daje rady. Dokumenty się ładują i ładują... Tak podejrzewałem, ale chciałem sprawdzić:)

Obóz dla Klimatu po raz pierwszy na Mastodonie! Chcemy dołożyć się do rozwoju tej społeczności, ponieważ wierzymy, że warto wspierać oddolne, niekomercyjne portale społecznościowe. Mamy nadzieję, że coraz więcej osób i inicjatyw będzie przechodzić z mainstreamowych platform do fediverse!

Witam wszystkich. Przeniosłem się tu z Fosstodon, bo jednak łatwiej jest mi w języku ojczystym się porozumiewać ;-)

101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!