w 2018 roku kupiłem na szybko tanio jakoś domenę polski.network i wygasa ona 24 sierpnia. Moje plany co do niej nie tylko nie zostały zrealizowane, ale nawet zupełnie o nich zapomniałem niedługo po kupieniu domeny. Zauważyłem dopiero jak mi się na Revolucie pojawiło "Insufficient funds" jak Namecheap spróbował mi pobrać $18 (68.86zł). Przepiszę na kogokolwiek (za darmo oczywiście, bo gdzie tam domenę na niecały miesiąc...) bo może w ten sposób ten ktoś mniej zapłaci.

@rnickson Mnie dawanie CW na normalne rzeczy wkurza, bo potem klikam z automatu pokaż wrażliwą zawartość. Jak dla mnie to ostrzeżenie o treści nadaje się idealnie do tematów do tematów takich jak właśnie homofobia, naziole itp. oraz oczywiście do porno.
@m4sk1n Zegar tyka, kiedy to w ogóle mają wypuścić tego nowego gaba? Czwartego lipca? Pewnie i tak duża część fediversum ich poblokuje.

Przefiltrowana woda z kranu w kuchni - pychota

Przefiltrowana woda z kranu w lazience - nigdy w zyciu

Przed końcem sierpnia przenoszę się do Warszawy. Szukam pracy jako programista, preferuję zacząć zdalnie przez niecały pierwszy miesiąc. Mam trochę doświadczenia w pracy zawodowej ale niewiele. Interesuje mnie praca w czymkolwiek — systemach, aplikacjach na Androida, backendach aplikacji internetowych... cokolwiek. Preferowane B2B.

Nieudana próba wykonania kisielu mlecznego czereśniowego kakaowego. Zmieszałem kilka łyżek mąki ziemniaczanej z kakaem i cukrem, szklanką mleka i dwoma jajkami. Zagotowałem ciasno-pełną szklankę drelowanych czereśni wraz z sokiem, z dodatkiem odrobiny wody.

Dodałem odrobinę mleka do gotujących się czereśni. Ścięło się. Więc dolałem resztę litra od razu. Mieszałem i wyglądało dobrze. Aż się znowu ścięło. Dodałem tamtą mieszaninę z początku wówczas, oczywiście wprzódy na powrót roztrzepaną. Ale grzało i mieszałem a ciągle rzadkie.

No więc dodawałem coraz to kolejne porcje mąki ziemniaczanej, i teraz na koniec to chyba całkiem sporo jej tam jest. Niby jest to kisiel, ale współlokatorowi to bardziej on przypomina kaszę manną — tyle to nie ziarna kaszy a ścięte białko z mleka. A mi nie przypomina żadnego.

> Mam prośbę. Nigdy nie wysyłaj wiadomości "?" jako mającej dodawać pytajnik do poprzedniej. W takich wypadkach pisz zawsze "*?"

> czasem wyświetla się sama wiadomość z pytajnikiem, i ja się wtedy stresuję że napisałem coś wymagającego kompletnego wyjaśnienia, i nie pamiętam nawet co

To uczucie kiedy
na poprzedniej uczelni miało się ciągle nieobecności,
na obecnej uczelni miało się trochę nieobecności,
po feriach
ma się na początku nieobecność
i potem się następnie przychodzi

i jest ta depresja że się nie było na niezliczonej liczbie zajęć

@Michcioperz @ja@polska.masto.host ja mam jedno konto po polsku i jedno po angielsku, i chciałbym żeby sprawy polskie i po polsku były na koncie po polsku, to co może być po angielsku żeby było na moim koncie po angielsku. Irytuje mnie że czasem favnę post po angielsku z polskiego konta przez przypadek. Potrzeba jakiegoś lepszego tagowania do tego.

I'm pretty sure this isn't how a #programminglanguages section should look like... A lot of things in that document don't look the way they should... #cv #curriculumvitae #resume #jobsearch #JobSearchJanuary

@barszczyk to proste niczym Messenger. 😉
Instalujesz dowolnego klienta Jabber/XMPP jakiego znajdziesz w sklepie. Jako login w Twoim przypadku podajesz barszczyk@101010.pl i hasło do portalu. Jedyny warunek to nie działa gdy masz włączone dwuetapowe logowanie.

Witam serdecznie lokalnych użytkowników + dzięki @ArchieT za wcześniejszą zapowiedź ;)

Jesteście w stanie polecić jakąś kamerę do domowego monitoringu na klatkę schodową (czyli taki niby zewnętrzny ale jednak wewnętrzny) aby powiadamiała fotką z wykrycia ruchu na e-mail i nagrywała na SD ?
Znajomy używa Foscam. Zastanawiam się nad jakimś tanim rozwiązaniem.

>wejdź przed snem na fediwersum
>propaganda [macierzy]
/me przewraca oczami i czyta, jak skonfigurować mod_irc w ejabberd

#turingi Więc niestety Mastodon ma całkiem spory problem. Posty z hashtagami nie są widoczne na wszystkich instancjach - tj. jeśli ja coś napiszę na mastodon.social z hashtagiem #turingi, to np. @TeddyDD już niekoniecznie to zobaczy.

Dodanie funkcjonalności grup ma swój issue na GitHubie - github.com/tootsuite/mastodon/ - ale nie ma niestety wysokiego priorytetu. Nie chce ktoś zrobić pull requesta? :P

Trochę brakuje mi też kategoryzowania tematycznego postów u niektórych osób postujących dużo. Botem to już ciężej nieco zrobić jest. No ale może też trzeba będzie spróbować.

Może napiszę bota który będzie boostował wszystkie posty po polsku od niektórych spośród ludzi których śledzę, bo wychodzi trochę na to że przeglądam na obu kontach te same posty, a na polskim chcę reagować tylko na te po polsku. Może nawet rozważę osobny profil bota na każdy profil śledzony w ten sposób (oczywiście z zaznaczeniem że to mój bot). (Powód: osoby które czasem piszą po polsku nie mają osobnego konta na którym by to było osobno (jak ja) lub właśnie boostnięte (jak ten pomysł bota).)

Show more
101010.pl

101010.pl czyli polska instancja Mastodon.

Co nas wyróżnia?
- Serwer w Polsce.
- Długość wpisu powiększona z 500 do 2048 znaków.
- Trendy w tagach
- Wbudowany Jabber/XMPP z integracją na stronie.
- Wbudowana wyszukiwarka przeszukuje całość statusów, a nie tylko nazwy użytkowników i tagi.
- Obsługujemy formatowanie tekstu.
- Posiadamy własny przekaźnik dla każdego kto chce wymieniać z nami tooty: https://relay.101010.pl/