Show more

@barszczyk nextCloud i ownCloud jeśli dobrze pamietam działa na najprostszych hostingach i są dość wygodne.

@barszczyk a jakbyś chciał wysyłać fotki i załączniki bez tej zgody?

@Bercik899 pisz, używaj, dobrze się baw. :) Jeśli Twitter Ci nie obcy to używa się tego bardzo podobnie. Jeśli chodzi o widoczność Twoich postów to widzą je instancje z którymi wymieniamy się bezpośrednio postami (na tą chwilę ok 300 mniejszych i większych instancji i codziennie ta ilość rośnie) + te które znają Twoje konto.

@ja jeśli chcesz się tylko kontaktować ze znajomymi to dodajesz ich sobie do śledzonych i widzisz ich posty na stronie głównej. @ArchieT @Michcioperz

@michal A do czego potrzebny Ci ten tablet? Bo za takie pieniądze już dorwiesz iPada z przejściówką HDMI. I pytanie czy bardziej w danych zastosowaniach sprawdzi się Android, czy iOS.

@barszczyk @sdebkowski @m4sk1n @michal @Michcioperz@m.atm.pl @ArchieT @BluRaf
Jak we wszystkim należy zachować umiar. Osobiście:
- Używam Vivaldi która jest na bazie Chromium i nie wiem jak z wycięciem komunikacji z Google.
- Pocztę właśnie migruję z wykupionej usługi do Outlooka bo mi tak wygodniej i stwierdziłem że nie ma większego sensu płacić za pocztę.
- Dyski szyfruję BitLockerem wbudowanym w Windows bardziej jako zabezpieczenie przed wyciekiem danych w razie kradzieży sprzętu.
- DNSy mam od dostawcy internetu.
- VPNu nie używam. Po prostu nie łącze się z nieznanymi sieciami WiFi.
- Z wyszukiwarki korzystam z Binga bo daje on jak dla mnie najlepsze wyniki.
- Z komunikatorów nie korzystam bo nie mam potrzeby. Dziś mamy za grosze nielimitowane plany w komórkach i jedynie mam XMPP dla znajomych z UK.
- I coś czego nie wymieniłeś, ale również jest parcie: nie mam nic przeciwko temu że twórca nie chce udostępnić kodu źródłowego. Dla mnie to naturalne że twórca chce chronić swoje dzieło nad którym się napracował, a że kod komputerowy daje taką możliwość to twórca korzysta.

Ogólnie też nie mam problemu gdy usługa przetwarza część moich danych jeśli rozumiem po co to robi i jest z tego plus dla mnie. np. Outlook czy GMail może porównywać moje maile z innymi dla lepszego wykrywania spamu, ale z wysyłaniem co 5 minut mojej lokalizacji przez Androida czy podbieranie SMSów przez Facebooka się nie zgadzam.

Co prawda cała akcja nie wypaliła, ale obietnica spełniona. :)

@m4sk1n 8, co nie zmienia faktu że się trochę zawiodłem wynikiem.

@Michcioperz@m.atm.pl dotrze. :) Przeskanujemy sieć na różne sposoby żeby nikogo nie pominąć.

Już w tą niedzielę (13.01.2019) zbieramy na sprzęt dla najważniejszych na świecie, dlatego każdy toot w tym dniu z hashtagiem (bez polskiej litery) to przekazana przez nas złotówka na konto fundacji. Zagracie z nami? 🙂

@radzio1993 Ciekawostka: „Rzecznik ABW Stanisław Żaryn poinformował polski oddział agencji Reuters, że zatrzymanie Weijinga W. nie ma żadnego związku z firmą Huawei” źródło: telepolis.pl/wiadomosci/wydarz

@radzio1993 No ciekawy zwrot u nas w sprawie Huaweia. Aż sam zaczynam się zastanawiać czy coś nie jest na rzeczy, bo wojna USA <-> Chiny jest wiadoma, ale ostatnio coś na jedną firmę dziwnie się cały świat rzuca.
wyborcza.pl/7,156282,24351720,

@barszczyk niestety używam iOSa, więc nie bardzo wiem co jest aktualnie używalne na Androidzie.

@barszczyk to proste niczym Messenger. 😉
Instalujesz dowolnego klienta Jabber/XMPP jakiego znajdziesz w sklepie. Jako login w Twoim przypadku podajesz barszczyk@101010.pl i hasło do portalu. Jedyny warunek to nie działa gdy masz włączone dwuetapowe logowanie.

@barszczyk konto Jabber/XMPP masz nawet u nas. Podpinasz do tego dowolny komunikator i tyle. U mnie to funkcjonuje jako jedyny komunikator i się sprawdza.

@barszczyk ja używam wbudowanego w BitDefendera i spełnia wszystkie moje wymagania. Portfel chroniony głównym hasłem i synchronizuje się pomiędzy urządzeniami chmurą BitDefendera. :)

@m4sk1n oj tam. Przynajmniej nie trzeba szukać liter na tym dziwnym układzie QWERTY. 😉

Show more
101010.pl

101010.pl czyli polska instancja Mastodon.

Co nas wyróżnia?
- Serwer w Polsce.
- Długość wpisu powiększona z 500 do 2048 znaków.
- Trendy w tagach
- Wbudowany Jabber/XMPP z integracją na stronie.
- Wbudowana wyszukiwarka przeszukuje całość statusów, a nie tylko nazwy użytkowników i tagi.
- Obsługujemy formatowanie tekstu.
- Posiadamy własny przekaźnik dla każdego kto chce wymieniać z nami tooty: https://relay.101010.pl/