Wolne Lektury potrzebują wsparcia finansowego. Jeżeli używacie lub używaliście rozważcie dorzucenie paru złotych: wolnelektury.pl/ #polska #poland

Udało mi się w końcu naprawić lokalną oś czasu. Ogólnie stwierdzam że PostgreSQL jest syfem. Cały problem polegał na tym że podczas mocniejszego obciążenia (aktualizacja mastodonta) wywalił się indeks i nawet Postgre nie chciał go odbudować. Efekt jest taki że ładowanie 10 postów z lokalnej trwało ok 1,5 godziny! Musiałem zrobić kopię bazy do pliku (która nie była uszkodzona), wysadzić całego Postgre w powietrze i postawić na nowo + import wcześniejszej bazy.

Jeśli zauważycie jeszcze jakieś błędy to proszę o informację, a tymczasem nasz wolnościowy okręt po przymusowej przerwie w porcie płynie dalej. 🙂

A więc częściowo wróciliśmy do życia. Aktualnie trwa walka o przywrócenie lokalnej osi czasu do życia (globalna działa).

Dziś w nocy będzie planowana awaria. Do rana powinniśmy wrócić. 🙂

@rogatywieszcz @pavel @pepemao @mkljczk
No i kurator się odezwał że siejemy szkodliwe ideologie i molestujemy innych użytkowników. 😂
Z jednej strony ich rozumiem, bo chcą stworzyć sobie społeczność do wymiany zdjęć/fotografii i odcinają się od wszystkiego co nie jest z tym zgodne, ale ta ocena mnie trochę rozbraja...

@pavel Sprawa dość prosta i już dawno wyjaśniona (i z tymi banami to też mocno naciągana), ale fakt była o to afera. Kiedyś była opcja na 101010 że jako użytkownik mogłeś w tle odpalić koparkę krypto w celu wsparcia serwisu. Był do tego cały panel w ustawieniach. Niestety w wyniku błędu użytkownik niezalogowany brał udział w kopaniu, a osoba która znalazła błąd zamiast mi go zgłosić zrobiła ostrą imprezę publiczną. (była z innej instancji i myślała że to specjalnie). Ostatecznie wszyscy się przeprosiliśmy, a z 101010 koparka zniknęła jako bezsensowna (prąd użytkowników kosztuje, a dochód z kopania był rzędu kilku gr/miesięcznie).
@rogatywieszcz @pepemao @mkljczk

Logo Mastodon dla instancji 101010.pl

Może komuś się przyda do czegoś, więc proszę kopiować i rozpowszechniać. Do użytku przy promocji, na tapetę, do umieszczania na różnych grafikach (również w roli sygnatury) i tak dalej. Logo jest wykonane w pliku rastrowym, ale mam wersję w większej rozdzielczości (proszę pisać, jeśli potrzeba).

Popieram koncepcję sygnowania grafik w celu promocji Fediverse (hasztag ).

@jeder @mkljczk @bootlag No to skoro nikt nie widział to wszystko się zgadza. 😁

@i7rqrz Jeśli mowa o sprzedawaniu to właścicielem poprzedniej serwerowni byli Francuzi. :P

@bootlag W natłoku informacji musiało Ci się coś pomieszać, bo żadnej blokady nie ma. Jedynie @mkljczk ostrzegał że wprowadzenie manifestu który daje totalną wolność słowa może się takim banem z ich strony skończyć. @jeder

@bootlag co nie działa? Działa ładnie w obydwie strony. 🙂

Jak pewnie większość z was wie, ostatnio dyskutowaliśmy na temat naszej instancji i manifestu/regulaminu instancji. Efektem tych dyskusji jest nowy regulamin 101010.pl poskładany w jedną całość przez @pavel za co mu bardzo dziękuję.
Możecie się z nim zapoznać tutaj: 101010.pl/about/more
Regulamin obowiązuje od tej chwili.

@testuje poniżej 10%. Dużo osób tylko czyta i nie bierze udziału w dyskusji lub robi to sporadycznie.
@mkljczk

Show more
101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!