Włączone. 🙂 I do wyszukiwania Mastodon wykorzystuje jeszcze osobną bazę ElasticSearch.
@jaczad @miklo @mkljczk @seachdamh @arkadiusz_wieczorek @abix_edukacja

No i kiedyś tak było. Dziś masz mechanizm (niezależny od ActivityPub) przekaźników gdzie serwery mogą wymieniać wszystkie posty jakie mają (a 101010 sam posiada przekaźnik który jest jednym z większych w fediwersum).
@seachdamh @mkljczk @jaczad @miklo @arkadiusz_wieczorek @abix_edukacja

14€/m-c za hosting + ~10zł/m-c za CDN.
Główny koszt w hostingu to baza PostgreSQL która ma już 70GB (trzymanie postów z 2 lat całego fediverse). Podejrzewam że ten serwer może spokojnie pociągnąć kilka tysięcy jednocześnie zalogowanych użytkowników.
@mkljczk @jaczad @miklo @seachdamh @arkadiusz_wieczorek @abix_edukacja

Tak siedząc z nudów na Badoo, Tinderze, Facebook Randki zauważyłem jedną smutną rzecz: Jak szybko te aplikacje przyzwyczajają do skreślania ludzi z błahych powodów...
Przykre to.

@immortaldeath wrzucający film na YT może zabronić odtwarzania filmu na innych witrynach jak YT.

@gregorius a to dziwne, wręcz bardzo. Pierwszy raz się z czymś takim spotykam.

@arkadiusz_wieczorek No ja jadę jak rasowy jaskiniowiec. WebUI jest tak wygodne że nawet nie myślę o appce.

@JaZOsobna mamy otwarty kod źródłowy i możesz napisać odpowiednią funkcje. A zapytam że pozwolisz bezpośrednio bez owijania: 90% Twojej aktywności tutaj to klepanie o filtrach. Przyszedłeś rozmawiać czy wciskać swoje przekonania o magii filtrów?

@immortaldeath wskakuje. Wklej link, wyślij posta i po kilku sekundach odśwież stronę. Zobaczysz że będzie. :)

@immortaldeath jak wstawisz link to powinna miniaturka wskoczyć automatycznie po opublikowaniu wiadomości.

@JaZOsobna administrator ma dużą kontrolę nad tym co widać w zakładce globalnej. Tutaj poszła decyzja żeby ją filtrować jak najmniej (a najlepiej wcale). @seachdamh

@siloam sam jestem użytkownikiem iPhone i Maca. O ile Linuxa używam na serwerach tak na desktopie sobie nie wyobrażam. Po prostu w tej chwili interesuje mnie bezproblemowość narzędzia i dopóki mieści się to w budżecie to jest ok.
@jaczad @petros

@immortaldeath to jest ogólnie bardzo fajny element terapii. Z jednej strony wykrzykujesz swoje emocje, a z drugiej nie masz uczucia że komuś zatruwasz życie. Często jeszcze ktoś wejdzie z Tobą w konwersacje i choć trochę zmieni myśli.

@rdarmila @teetotaller poszedł pierwszy ban w historii portalu. On się chyba zarejestrował tylko po to by obrażać innych...

@rdarmila ahh... Już myślałem że chcą Cię niemcom wydać czy coś 😂
Ależ chwal się. Nie ma żadnego problemu. Agresywna reklama rozumiemy np. masowe podpinanie się pod inne posty czy wrzucanie wiadomości o tym co 10 minut.

Show older
101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!