@michal Teraz zajrzałem w changelog Tuskyego:
"You can now bookmark statuses & list your bookmarks in Tusky. This requires Mastodon 3.1 or compatible server software to work." 😅
My mieliśmy 3.0.1

Poszło. Jesteśmy aktualni i bezpieczni. :)

Dziś wieczorkiem możemy być offline. Aktualizacje wjadą.

@michal szczerze mówiąc nie mam pojęcia. Nawet nie wiem jak Tusky to bierze, ale jeśli problem się pojawił dziś po update to raczej wina Tusky, bo na serwerze ostatnia zmiana była 20 grudnia 2019.

Wolne Lektury potrzebują wsparcia finansowego. Jeżeli używacie lub używaliście rozważcie dorzucenie paru złotych: wolnelektury.pl/ #polska #poland

Udało mi się w końcu naprawić lokalną oś czasu. Ogólnie stwierdzam że PostgreSQL jest syfem. Cały problem polegał na tym że podczas mocniejszego obciążenia (aktualizacja mastodonta) wywalił się indeks i nawet Postgre nie chciał go odbudować. Efekt jest taki że ładowanie 10 postów z lokalnej trwało ok 1,5 godziny! Musiałem zrobić kopię bazy do pliku (która nie była uszkodzona), wysadzić całego Postgre w powietrze i postawić na nowo + import wcześniejszej bazy.

Jeśli zauważycie jeszcze jakieś błędy to proszę o informację, a tymczasem nasz wolnościowy okręt po przymusowej przerwie w porcie płynie dalej. 🙂

A więc częściowo wróciliśmy do życia. Aktualnie trwa walka o przywrócenie lokalnej osi czasu do życia (globalna działa).

Dziś w nocy będzie planowana awaria. Do rana powinniśmy wrócić. 🙂

@rogatywieszcz @pavel @pepemao @mkljczk
No i kurator się odezwał że siejemy szkodliwe ideologie i molestujemy innych użytkowników. 😂
Z jednej strony ich rozumiem, bo chcą stworzyć sobie społeczność do wymiany zdjęć/fotografii i odcinają się od wszystkiego co nie jest z tym zgodne, ale ta ocena mnie trochę rozbraja...

@pavel Sprawa dość prosta i już dawno wyjaśniona (i z tymi banami to też mocno naciągana), ale fakt była o to afera. Kiedyś była opcja na 101010 że jako użytkownik mogłeś w tle odpalić koparkę krypto w celu wsparcia serwisu. Był do tego cały panel w ustawieniach. Niestety w wyniku błędu użytkownik niezalogowany brał udział w kopaniu, a osoba która znalazła błąd zamiast mi go zgłosić zrobiła ostrą imprezę publiczną. (była z innej instancji i myślała że to specjalnie). Ostatecznie wszyscy się przeprosiliśmy, a z 101010 koparka zniknęła jako bezsensowna (prąd użytkowników kosztuje, a dochód z kopania był rzędu kilku gr/miesięcznie).
@rogatywieszcz @pepemao @mkljczk

Logo Mastodon dla instancji 101010.pl

Może komuś się przyda do czegoś, więc proszę kopiować i rozpowszechniać. Do użytku przy promocji, na tapetę, do umieszczania na różnych grafikach (również w roli sygnatury) i tak dalej. Logo jest wykonane w pliku rastrowym, ale mam wersję w większej rozdzielczości (proszę pisać, jeśli potrzeba).

Popieram koncepcję sygnowania grafik w celu promocji Fediverse (hasztag ).

@jeder @mkljczk @bootlag No to skoro nikt nie widział to wszystko się zgadza. 😁

@i7rqrz Jeśli mowa o sprzedawaniu to właścicielem poprzedniej serwerowni byli Francuzi. :P

Show more
101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!