Follow

No to instancja jedzie już na innym kodzie źródłowym (wersja modyfikowana znana z mastodon.host). Szkoda że nie wiedziałem o niej wcześniej, bo jednak nie wiem czy gdzieś teraz nie będzie błędów, a ma fajne modyfikacje. :)

@xaphanpl będzie to chyba powoli dostawało zmiany z glitch-soc, więc będą jeszcze fajniejsze :D

@xaphanpl Możesz napisać co jest nowego? Jeśli nie masz nic przeciwko to bym wtedy zmigrował firmowe konto @kawaolsztyn do tej instancji.

@xaphanpl - Norma, w tych czasach możemy obserwować różne absurdy. Myślozbrodnia i dystopia malutkimi kroczkami stają się faktem.

Facebook niedługo będzie miejscem z samymi pozytywnymi opiniami, ale bez żadnej krytyki. Ew. krytyka będzie tylko z tych poprawnych politycznie stron. Oni są nietykalni w tym świecie.

"White genocide" - Staje się też faktem. Biali nie są traktowani na równi z innymi rasami. Inne rasy mogą obrażać, krzywdzić białych, ale w drugą stronę to nie działa. Jest wielka afera, oburzenie, że biały/a coś tam zrobili/napisali.

Dlatego sam osobiście już unikam polityki bo nie ma sensu o tym myśleć. Lepiej zadbać o swoje życie i siebie samego + rodzinę/przyjaciół.

@xaphanpl czyli jakie?
masz poczytaj sobie dokumentacje to kiepska odpowiedź ;)

a moze jest gorzej?

@nerd a jak można odpowiedzieć lepiej jak dać link do listy zmian w stosunku do oryginału? Główne zmiany z mojego punktu widzenia to wydłużona ilość znaków w wiadomości do 1024, zmiana w lokalnej osi czasu że widać też odpowiedzi oraz wyszukiwarka wyszukuje również w treści wiadomości (a nie tylko w nazwach użytkowników).

Sign in to participate in the conversation
101010.pl

101010.pl czyli polska instancja Mastodon.

Co nas wyróżnia?
- Serwer w Polsce.
- Długość wpisu powiększona z 500 do 2048 znaków.
- Trendy w tagach
- Wbudowany Jabber/XMPP z integracją na stronie.
- Wbudowana wyszukiwarka przeszukuje całość statusów, a nie tylko nazwy użytkowników i tagi.
- Obsługujemy formatowanie tekstu.
- Posiadamy własny przekaźnik dla każdego kto chce wymieniać z nami tooty: https://relay.101010.pl/