Otwarte standardy technologiczne są tworzone po to, aby ułatwić powstawanie konkurencyjnych produktów i wzmagać interoperacyjność pomiędzy naszymi urządzeniami i aplikacjami. Niestety od długiego czas(...)

internet-czas-dzialac.pl/odcin

@midline Ja nawiąże do waszej prośby o wsparcie na patronite. Rozważam takowe, ale póki co mam poważne wątpliwości związane z tym, że materiały nt prywatności, praw użytkowników, wykorzystywania nas przez korpomedia promujecie w ogromnej większości za pomocy tychże właśnie korpomediów. W których nie ma ani linków do tych wolnych-etycznych mediów (poza linkami na YT) ani nie ma opcji pobrania materiałów offline ani przede wszystkim brak tej postulowanej prywatności. I co wy na to ?

@xaphanpl @midline Nie chodzi o to że tutaj mogę (to jakby oczywiste oczekiwanie wobec takiego projektu). Chodzi o to że "tam" (w korpomediach) nie ma przed/po materiałach/w metadanych/opisach przekazu w rodzaju "jesteśmy tu nie dlatego że popieramy model biznesowy tego medium i chcemy się pod niego podłączyć, ale dlatego, że go nie popieramy a bycie tutaj jest tylko drogą ,żeby was zabrać tam (tu adresy) gdzie będziecie uczestnikami zmiany a nie czyimś produktem."

@xaphanpl @miklo @midline Filmiki nie działają na Chromium. Kodowane własnościowym kodekiem?

@midline
btw czy peertube transkoduje wszytko do jakiegos jednego wspólnego kodeka czy po prostu streamuje to co jest w pliku ?
@siloam @xaphanpl

@miklo @midline @siloam @xaphanpl transkoduje za pomocą ffmpeg wszystko co jest zuploadowane. Robi pliki dla różnych rozdzielczości i dobiera odpowiedni bitrate

@kuba @miklo @midline @xaphanpl

video.internet-czas-dzialac.pl/client/standalone/videos/video-embed.2111a1395a82b22a538a.bundle.js:2 VIDEOJS: ERROR: (CODE:4 MEDIA_ERR_SRC_NOT_SUPPORTED) The media could not be loaded, either because the server or network failed or because the format is not supported. Et {code: 4, message: "The media could not be loaded, either because the …rk failed or because the format is not supported."} W zakładce Network nie ma błędów, więc na 100% to kwestia kodeków.

@siloam @miklo @midline @xaphanpl korzystamy z domyślnych ustawień Peertube, które wykorzystują kodek h264. Czy Twój setup nie wspiera tego kodeka?

Kolejny obszar roboczy - zbadać opcję alternatywnych konfiguracji peertube'a, aby pozwalał na pobieranie za pomocą otwartych kodeków.

Trzymacie nam poprzeczkę wysoko, doceniam to! :D

@kuba @miklo @midline @xaphanpl Na Chrome działa, a na Chromium na Windows brakuje kodeka. Pewnie w Chrome jest dołączany w instalatorze przeglądarki. W Chromium w sumie mogliby dorzucić x264. Za to podcasty działają bez zarzutu :)

@siloam huh. A działa Ci jakaś mainstreamowa strona z video na Chromium na Windowsie?

@kuba Testowałem na yt i część filmów działa, a część nie. Działają te, które mają wersję kodowaną w kontenerze webm (vp8 i vorbis). Na FB w ogóle nie działają filmiki na Chromium. Tam pewnie jest tylko h264.

@miklo @midline @xaphanpl Jakie kodeki są użyte do zakodowania obrazu i dźwięku? To na pewno nie jest błąd sieci.

Sign in to participate in the conversation
101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!