@PanoptikumMedia @crusom @xaphanpl @mkljczk @mruczek @seachdamh @robert_wolniak

Ale w sumie czym się różni instancja religijna blokująca erotykę od instancji lewicowej blokującej np. homofobię? (abstrahując zupełnie od Kolektivy i tego, dlaczego nas zbanowała)? I jedna i druga blokuje coś, co jej zdaniem jest nieetyczne.

I czy Twoim zdaniem instancja religijna blokująca instancję, na która nie jest poświęcona erotyce, ale erotyka tam się pojawia, też jest ok?

@seachdamh @mkljczk @xaphanpl @mruczek @robert_wolniak Wciąż lepiej, niż jeden Cukierberg decydujący co zbanować na całym fejsbuku.

@seachdamh @robert_wolniak Ja się w sumie trochę boję, czy na lhubie nie panują takie inby jak podobno w lewicowych grupkach na fejsbuku (tzn. znam sytuację z memów, nie byłem nigdy w takiej grupce). Nie chce mi się bawić w udowadnianie czy jestem wystarczająco lewackim lewakiem.

Teraz w sumie myślę czy po prostu nie wziąć po prostu jakiejś w miarę ogólnej anglojęzycznej instancji.

@robert_wolniak @xaphanpl Może powinienem przemigrować na lhub.social, żeby mieć dostęp i do anarchistów, i do ludzi z 101010?

@robert_wolniak @xaphanpl Właśnie widzę, że jesteśmy wrzuceni do jednego worka z antywackami i plandemistami. Co takiego zrobiliśmy?

@robert_wolniak @xaphanpl Chyba widzę problem (to ze strony kolektiva.social). Dobrze rozumiem, że mamy od nich bana?

Pomocy! Znajoma założyła konto na innej instancji (kolektiva.social). Chcę ją śledzić, ale po kliknięciu "follow" mam tylko informację że wysłany był "follow request", i że mogę go co najwyżej anulować. Sęk w tym że ona nie widzi żadnego powiadomienia o tym jakoby taki follow request został wysłany i nie ma żadnej opcji żeby go zaakceptować. Z drugiej strony, kiedy ona próbuje mnie śledzić, wyskakuje błąd: "Niestety, podczas sprawdzania zdalnego konta wystąpił błąd". Co robię źle? Może nasza instancja zbanowała kolektiva.social albo na odwrót? Albo to jakiś bug?

Czytał ktoś "Baśń o Wężowym Sercu" Raka i chciałby pogadać o tej książce? Wrocławskie Spotkania z Fantastyką się spotykają w środę o 19:00.

WSF to luźna i kameralna grupa osób, które raz na jakieś 2 miesiące spotykają się pogadać o wybranej książce z zakresu fantastyki ("kameralna" znaczy, że pewnie przyjdzie jakieś 5 osób). Na początku byli to ludzie z Wrocławia i okolic, ale w tej chwili, skoro i tak spotykamy się zdalnie, to równie dobrze "W" może oznaczać "Wszechświatowe".

Spotkanie odbędzie się na Google Meet, link pojawi się na fejsbuku: facebook.com/events/1216342272, mogę wrzucić też tu jak już będzie i będzie ktoś chętny

@flamenco108 ok, żeby nie było, to to jest mój prywatny luźny pomysl, nie konsultowany ani z grupą IT, ani Media i Komunikacja XRu, na razie chciałbym wiedzieć, czy to się da i czy ma to sens. Może nie ma.

Mastodonowe konto bota byłoby i tak na social.rebellion.global, więc nie ma zagrożenia że twitterowy ściek polityczny zacznie przeciekać na 101010.

p.s. w drugą stronę - z Mastodona na Twittera - też w sumie by mogło być.

Jaki jest najprostszy sposób żeby postawić bota który będzie repostował treści z Twittera na Mastodonie? Sprawdziłem jednego, używa twittRSS które nie działa. Sprawdziłem drugiego - muszę mieć konto developerskie na twitterze. Jak żyć?

(myślałem żeby postawić takiego bota dla XR Polska, bo z jednej strony wstyd, że nie mamy Mastodona, z drugiej - nie ma ludzi żeby obsłużyć kolejne social medium)

Na razie przesłuchałem odcinek o "Ciężkim Metalu" i dobre to jest (btw wychodzi na to, że nie zrozumiałem tego opowiadania jak je czytałem)

feeds.buzzsprout.com/1722229.r

@polska Na miejscu Kościoła (i rządu) zacząłbym już sobie układać plan na wypadek gdyby nie było żadnego "po pandemii".

Recenzja apofatyczna. Czyli o tym, czym książka nie jest. Otóż nie jest miejscem, w którym należy szukać (względnie) świeżych opowiadań o tematyce ekologicznej. Ale z rozpędu i tak się rozpisałem.

wordsmith.social/ekofikcje/zod

Show older
101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!