Pomocy! Znajoma założyła konto na innej instancji (kolektiva.social). Chcę ją śledzić, ale po kliknięciu "follow" mam tylko informację że wysłany był "follow request", i że mogę go co najwyżej anulować. Sęk w tym że ona nie widzi żadnego powiadomienia o tym jakoby taki follow request został wysłany i nie ma żadnej opcji żeby go zaakceptować. Z drugiej strony, kiedy ona próbuje mnie śledzić, wyskakuje błąd: "Niestety, podczas sprawdzania zdalnego konta wystąpił błąd". Co robię źle? Może nasza instancja zbanowała kolektiva.social albo na odwrót? Albo to jakiś bug?

Czytał ktoś "Baśń o Wężowym Sercu" Raka i chciałby pogadać o tej książce? Wrocławskie Spotkania z Fantastyką się spotykają w środę o 19:00.

WSF to luźna i kameralna grupa osób, które raz na jakieś 2 miesiące spotykają się pogadać o wybranej książce z zakresu fantastyki ("kameralna" znaczy, że pewnie przyjdzie jakieś 5 osób). Na początku byli to ludzie z Wrocławia i okolic, ale w tej chwili, skoro i tak spotykamy się zdalnie, to równie dobrze "W" może oznaczać "Wszechświatowe".

Spotkanie odbędzie się na Google Meet, link pojawi się na fejsbuku: facebook.com/events/1216342272, mogę wrzucić też tu jak już będzie i będzie ktoś chętny

Recenzja apofatyczna. Czyli o tym, czym książka nie jest. Otóż nie jest miejscem, w którym należy szukać (względnie) świeżych opowiadań o tematyce ekologicznej. Ale z rozpędu i tak się rozpisałem.

wordsmith.social/ekofikcje/zod

Dzięki fizyko, od teraz zamiast "szalik robiony na drutach" będę mówił "dwuwymiarowy mechaniczny programowalny metamateriał". Jestem sobie na konferencji (online), na której była m.in. sesja "Textiles and topology", której nie słuchałem, a chyba trochę szkoda, skoro w abstraktach można znaleźć takie fragmenty

" Knitted fabric is a 2D mechanical metamaterial constructed from loops of quasi-1D yarn, topologically entangled in 3D. "

"Knitted textiles are a type of 2D programmable material. Their emergent elastic behavior can be 'coded' in by changing the entanglement of yarn at the stitch level. Therefore, the natural formulation to describe and study complex knitted textiles is a language with a grammar. We propose such a framework, where the alphabet is composed of irreducible swatches -- knitable textile knots and links -- that can be concatenated leading to higher order or compound swatches. In this talk, first we define what are irreducible and reducible/compound swatches -- analogous to prime factorization of natural numbers. Then a set of operations acting on two or more swatches is described to define the syntax and grammatical structures of the proposed language of knitted textiles. Using this approach, we then quantify an upper bound on the number of words of fixed length in the vocabulary of the language corresponding to a knitting protocol capable of generating a finite alphabet"

101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!