przykład 6ki z układu równań na matmie w 4tej klasie podstawówki, i braku statystyki na studiach, czyli założenie, że jeśli w przykladowej grupie 100 osob jest 2 terrorystow, to w grupie 300 osób na pewno terrorystów będzie 6
Nie, ziomeczku prawicowy kochany, wyrzucenie reszki nie zwiększa prawdopodobieństwa wyrzucenia orła, a statystyk sie tak nie skaluje.
Pomijając ujęcie pojedynczych morderstw jako ataki terrorystyczne - no dobra, terroryzm broad term - matma sie po prostu nie zgadza, i zgodnie z jego statystykami prawdopodobienstwo bycia zabitym przez prawicowego terroryste jest 1.8x wieksza niż lewicowego.
Post polubilo ~300 osób które myślą że umiejętność obslugi kalkulatora prostego wystarczy im do zrozumienia złożoności świata.
Obok postów hoplofobia.info nie potrafie przejsc obojetnie, gdyż autor dokłada wszelkich starań by z każdym postem udowodnic, uprawdopodobnic i udokumentować teze, której nigdy otwarcie nie ma odwagi ogłosić, bo spadłby z facebookowego rowerka zanim zdarzylby otrzymac pierwszy lajk. Jest to analfabetyzm na wielu plaszczyznach obrany w wiarygodne źródło informacji, z wieloma przypisami, otrzymujący niebezpiecznie ogromne poparcie mas którzy matematyki nigdy nie lubili, nie potrafia sami weryfikowac faktów i dają sie ponieść narracji opartej selektywnym dobieraniu statystyk i ich błędnej interpretacji.
Niestety, prawda jest taka że nawet wykreślenie tego ścieku z baz danych Facebooka spowoduje efekty odwrotne od zamierzonych, i oczywiste oskarżenia o cenzure "prawdy". A jego zostawienie spowoduje uprzedzenia rasowe u bardzo wielu neutralnych, moralnych i normalnych, ale niekoniecznie dociekliwych ludzi.
Post udostepnie takze na Fediverse i Twitterze, mam nadzieje ze przylaczycie sie do debunkingu hoplogówna.info
Mnie wychowywano że człowiek to człowiek, rasa nie gra roli, a dyskryminacja rasowa, etniczna, narodowa czy seksualna jest złem i należy jej się przeciwstawiać. Mam nadzieje że Was także.
hoplofobia.info/gdzie-sie-podz

haxploited boosted
haxploited boosted

Ok. Mastodon... Chyba ja nie potrafię w matematykę ;)

taki John Oliver w jednym zdaniu robi wiecej smiechu niz hrejterzy w calym odcinku

i nigdy nie wypadalo odpowiedziec "kurwa co to za gówno?"

Show thread

mina pani z avatara HRejterów na youtube doskonale pasuje do poziomu poczucia humoru prezentowanego przez ten kanał
wiem ze oglądacie, jakis kolega/przelozony z pracy totalnie bez poczucia humoru musial wam to pokazac...

Jesli uzywacie MetaMask w Chrome do Ethereum - wylaczcie mu defaultowy dostep do wszystkich stron (wybrac zeby aktywowal sie po kliknieciu)

MetaMask modyfikuje ich prace, moga nie dzialac Social Loginy i inne mechanizmy oparte na window.postMessage.

MetaMaska nakryłem podczas pracy nad zleconym mi startupem, blokował on funkcjonalnosc logowania Googlem, w stack trace znalazl sie contentscript.js pochodzacy wlasnie z namespace'a MetaMaska.

haxploited boosted

#fediverse alive servers stats

alive servers: 5,259 (-12)
max: 5,328
total users: 3,439,143 (+7,241)
max: 3,545,639

top ten (soft users servers):

:mastodon: 2,861,678 2,932
:diaspora: 314,556 19
:peertube: 113,374 747
:pleroma: 69,175 808
:pixelfed: 28,647 149
:writefreely: 19,684 321
:hubzilla: 9,538 86
:plume: 9,082 59
:friendica: 7,051 87
:gnusocial: 5,799 26

Uważam że najlepszą formą moderacji jest system lajków i dislajków. Nie potrzeba zadnej AI, prostą formulka liczymy ratio i wywalamy co zdislikeowali ludzie. Taka demokracja bezposrednia ;)

haxploited boosted
haxploited boosted

“Pirate Bay, najbardziej cenzurowana strona na świecie, odpalona przez dzieciaki, prowadzona przez ludzi z problemami z alkoholem, narkotykami i pieniędzmi dalej jest online, po dwóch dekadach" stwierdza Kolmisoppi. "Parler i gab etc mają wszystkie pieniądze świata, ale zero talentu czy nastawienia. Żenujące.”

Więcej: szmer.info/post/2178

haxploited boosted

Admin odżywa, strona pada. :) Którejś z najbliższych nocy instancja padnie, ale bez obaw, nikt nas nie zamyka. :) Aktualizacja + podniesienie parametrów maszyny.

Facebook jak blokuje to juz nie pokazuje komentarza o ktory. Tak po prostu bys sie zastanawial :D

Fediverse rulez

Show older
101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!