Moja droga z piekła do piekła...

Ja: Gorzej być nie może.
Życie: A to cię ku**a zaskoczę.

Tak to tutaj tylko zostawię. I to nie jest fejk. 😅

opensuse tumbleweed

Nie ma to jak nieaktualizowany system przez 24h ;)

Nie wiem, chyba pozbędę się Facebooka i Twittera a jako podstawę osiądę na Hubzilli no i tutaj... Takie przemyślenia. W sumie jedynie reddit-a z tych wielkich portali trochę szkoda się pozbywać ;)

DOLNOŚLĄSKA AMATORSKA SIEĆ RATUNKOWA

Zapraszam dzisiaj wszystkich zainteresowanych na cotygodniowe testy łączności które odbędą się o godzinie 21 czasu lokalnego na częstotliwości 433.500MHz.
Łączność będzie prowadzona z lokatora JO81MC. Podczas testów będziemy także pytać o ewentualną możliwość pracy na paśmie 80 metrów.

Jeszcze raz zapraszam w imieniu całego DASR i do usłyszenia wieczorem.
73!

Wspominam sobie serial 13 posterunek i taka refleksja: wyobrażacie sobie w tych czasach w telewizji tekst „Trzeba łysych pokryć papą, a czarnych asfaltem”? 😂

//Reklama//

Jak ktoś chce prosty serwer VPS za 35zł rocznie to polecić mogę mikrusa:
mikr.us/?r=b444
Zalety to bardzo tani i jak by nie patrzeć to vps z możliwością instalacji ubuntu/centos/alpine/arch.
Minusy to wirtualizacja oparta na wspólnym jądrze serii 2.6 i przez to centos to wersja 7 a ubuntu chyba 16.04.
Dostępne jest 128MB ram 128MB swap z możliwością podwojenia za 30zł jednorazowo.
Czyli mamy bide z nędzą ale za dwie paczki papierosów rocznie.
Do IRC-a się nadaje idealnie czy prostych zabaw bo w końcu mamy dostęp do root-a ;)

OD ZACHODU BIEGNĄ CHMURY PEŁNE ZŁEJ NOWINY W MOIM KRAJU LUDZIE MAJĄ OCZY PEŁNE ŁEZ BEZ PRZYCZYNY WPADAM W GNIEW WSZYSTKO CZEGO MOGĘ CHCIEĆ TO WYĆ JAK PIES JESZCZE NIGDY TAK ODLEGŁY NIE BYŁ DLA MNIE BÓG JESZCZE NIGDY TAK OGROMNIE NIE ZABRAKŁO SIŁ BY WYRAZIĆ JAKI BÓL, BY OPISAĆ JAKI PODŁY CZUJĘ WSTYD

youtu.be/EJHK8Lt4MF8

Człowiek jest głupi. Walczy pół dnia z drukarką by drukować swobodnie przez wifi (drukarka stara Brother DCP-J315W) i jak już nie ma kompletnie żadnego pomysłu gdyż pozmieniał reguły firewalla, bezpieczeństwa, usług, instalował z 10 razy sterowniki i próbował na jakiś otwartych. A naglę okazuje się że wystarczyło doinstalować 32bitowe biblioteki (glibc-32bit,libstdc++6-32bit) i problem rozwiązany. Ehhh...

OpenSuSE Tumbleweed

No i jako zwolennik Gnome i Fedory przeszedłem na zieloną stronę mocy i na laptopie oraz stacji roboczo-radiowej zainstalowałem OpenSuSE i KDE. Niby irracjonalnie ale jednak...
W sumie wróciłem do tego co miałem około 5 lat temu, bo wtedy mniej więcej na stałe przeszedłem na Fedore.
Ale jednak stało się.

Co przemawiało za zmianą?
1. KDE i konserwatywne podejście do pulpitu. Pomału stawało się uciążliwe dla mnie usunięcie z Gnome zasobnika systemowego, czy niefunkcjonalne dla mnie konta online.
2. Możliwość dowolnego dostosowywania środowiska pracy pod siebie. Niestety w Gnome po aktualizacji środowiska często rozszerzenia przestawały współpracować co nie było fajne.
3. Opensuse jako dystrybucja ciągła w której do tej pory się udzielam i jestem opiekunem kilku paczek w repozytorium hamradio.
4. OBS w porównaniu do corp to bajka przy tworzeniu nowych paczek. Albo ja się przyzwyczaiłem. ;)
5. KDE - bardzo fajnie o dziwo się na nim pracuje z klawiatury. Przykład: ustawiamy na dolnym pasku 'przełącznik zadań z ikonami' i dopinamy tam kilka programów. Możemy je teraz uruchamiać kombinacją super + 1 (uruchamia pierwszą aplikacje z przełącznika zadań)

Niestety KDE jest oparte na wspaniałej bibliotece QT co jest też wadą bo QT jak wszyscy wiedzą jest zależne od pewnej korporacji i ona (ta korporacja) czasami dziwne decyzje wydaje. Np. Ostatnio chcą aby wersja biblioteki na otwartej licencji była opóźniona w porównaniu do zamkniętej licencji o ROK. Z jednej strony wtedy biblioteka będzie porządnie przetestowana, ale z drugiej odcina to od wszelakich nowości.

Mi się wydaje czy na 101010.pl mamy zalew spamo-fejkowych kont ?

Taka ciekawostka FreeBSD + KDE5

Ogólnie to na FreeBSD korzystam albo z jakiegoś Windows Managera albo jak już to z Lumina Desktop które jest lekkie a z każdą kolejną wersją coraz lepsze. Ale wracając do tematu to KDE5 na FreeBSD działa całkiem przyjemnie. Niestety widać że to środowisko jest bardziej pisane dla Linuxa a co za tym idzie jest lekko ociężałe nawet na sprzęcie gdzie nie powinno mieć to miejsca. Ale faktem jest że działa i pracuje się przyjemnie :)

sp6ina.pzk.pl/index.php/2020/0

Krótka wzmianka o Fedorze 32 na mojej stronie i wnioski:
1. Przez te kilka lat co nic nie pisałem jakoś straciłem umiejętności pisania ;)
2. Fedora to na prawdę dobry system.
3. Ciężko pisać o systemie a nie pisząc o oprogramowaniu na nim tak istotnym jak DE.
4. Czy jest sens prowadzić własną stronę w tych czasach...

kaidan.im

Witam. Tutaj proszę państwa taka ciekawostka. Nowo powstały projekt klienta jabber/xmpp dla środowiska KDE :)
A tak na prawdę projekt znany ale nie wiem czemu mało o nim słychać. Rok temu dołączył do zespołu KDE.

Show more
101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!