speek.network/#

Nowinka w bezpiecznej komunikacji natychmiastowej. Czyli kolejna alternatywa opensource dla whatsup w założeniu bezpieczniejsza niż signal.

Jak ci Ukraińcy się nie znają na broni. Tamtejsi specjalsi wyposażeni w polskie karabinki „Grot”, które według Der Onetu rozpadają się zaraz po zejściu z taśmy produkcyjnej. Zupełnie inaczej, niż konkurujące z nimi niemieckie HK416, które Niemcy chcieli sprzedać Ukrainie przed wojną…

Nie ma to jak czlowiek budzi się rano, zaiwania na PKP by dowiedzieć się że pociąg ma opóźnienie godzinne 😡 Uwielbiam takie sytuacje normalnie 😅

[Przemyślenie]
Nigdy na to uwagi nie zwracałem ale na telefonie mam około 50 aplikacji włącznie z tymi systemowymi. Jakie moje zdziwienie było jak zorientowałem się że niektórzy idą w kilka setek :|

Jutro rozpoczynam 8 dni urlopu sponsorowanego przez MON w jednostce w Głogowie i wiecie co... w końcu się wyśpię ;)

Indie zakazały eksportu pszenicy ze skutkiem natychmiastowym.

Czyli wiedzą coś czego my jeszcze nie wiemy :|

Masz dwa życia. Drugie zaczyna się w dniu, w którym zdajemy sobie sprawę, że jest tylko jedno.

Lewicy się wydaje, że ludzie jeżdżący po pijaku kupują alkohol na stacji benzynowej, a ludzie dokonujący przestępstw z bronią kupują broń legalnie, z pozwoleniem, w sklepie.

Pan minister zrównuje covid z grypą, czyli przyznaje rację foliarzom.
Nie powiem, grubo.

Zbieralibyście truskawki mając socjal, mieszkanie, kino i zoo za darmo?
Tylko poważne odpowiedzi.

Dziś w Biedronce szarpało się dwóch gości. Okazało się, że to Morawiecki przyłapał Putina jak ceny podnosił.

30 minutes, the blink of the night
30 minutes to alter our lifes
30 minutes to make up my mind
30 minutes to finally decide
30 minutes to whisper your name
30 minutes to shelter the blame
30 minutes of bliss, 30 lies
30 minutes to finally decide

Inflacja za kwiecień wyniosła 12,3%. 😡 a na poprawę w najbliższym czasie raczej nie ma co liczyć. Ba.. wszystko wskazuje że będzie gorzej.

Właśnie testuje sobie oficjalną aplikację mastodona joinmastodon.org/apps i powiem Wam że jest bardzo przyjemna. Nawet przewyższa Tusky.

Wikipedia... bez komentarza:

"Anglojęzyczna Wikipedia, rok 2022, hasło „menstruacja”, akapit: „Kto może menstruować”. Cytuję ostatnie zdanie: „Transpłciowi mężczyźni mogą menstruować lub nie, w zależności od ich indywidualnych okoliczności”

0202122 Użytkownik: ppp Hasło: ppp

I wtedy nikt nie narzekał tylko każdy się cieszył... no chyba że rachunek przyszedł ;) A teraz 1gb/s i ludzie narzekają że wolno :P

Show older
101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!