Nie wiem czemu na kuluarach czyli mojej instancji hubzilli nie wiedzę większości postów z mastodon , także powiadomień o wzmiankach :/

It's fucked. It's all fucked. Signal is announcing in the newest beta verstion integration of a random crypto shitcoin. Gonna attract all the crazies nobody wants in this.

Gonna trigger a mass exodus after so many years fighting to have people to use the app and all the alternatives are not good enough.

Really tired of changing messaging platforms every 2 years on my life.

Ok. Wszystko działa to uciekam na swoje.
Od dzisiaj oficjalnie na

@sp6ina@kuluary.c44.pl

Zapraszam do śledzenia :)

Polecenie na dzisiaj:

lpinfo --include-schemes dnssd -v

Czyli jak wyciągnąć holerny adres dnssd drukarki w cups jak wszczystko co magiczne widzi tylko adres lpd :P

Siedzę sobie na kwarantannie i po części z nudów zacząłem sobie testować Deepin 20.2
deepin.org/en/
Dla mnie to taki lepszy, ładniejszy odpowiednik Ubuntu .
Boi eula jednakże nie ma żadnych wycieków w niewiadome miejsca ;)
Ogólnie dla mnie przyzwyczajonego do bardziej surowych środowisk domyslny pulpit jest strasznie cukierkowy ;) Ale w sumie ładnie to wygląda. Większość aplikacji jest natywna co sprawia że ładnie komponuje się z resztą systemu. Że ekran w laptopie mam 4k to miło że domyślnie jest podniesione skalowanie do 1,5x co sprawia że może na ekranie mniej jest miejsca ale przynajmniej wszystko jest czytelne i nie trzeba się przypatrywać hehe
Ogólnie chyba zostanie na kilka dni u mnie na laptopie i zobaczę czy uda mi się do niego przekonać ;)
Aha i jedynie co mnie podkusiło by go zainstalować to że nie bazuje na debianie i nie jest produkcji USA :P
Wiem, wiem, wiem jest produkcji Chińczyków jednakże przynajmniej na razie niezapowiada się by coś takiego powstało na naszym rodzinnym podwórku :/

Ktoś spotkał się z błędem:
net::ERR_HTTP2_PROTOCOL_ERROR
Na swoim serwerze, powiem tylko że błąd dotyczy tylko przeglądarek opartych na chromium. W firefox wszystko działa elegancko.

Ok,
Hubzilla stoi pod adresem:
kuluary.c44.pl

Jak ktoś chce konto to pisać, na razie wersja bardzo alfa ;) Więc nie wiem czy rejestracja działa tak jak powinna hehe :P

Mój kanał:
@sp6ina@kuluary.c44.pl

Nie wiem dlaczego mimo aktywowanego ActivityPub nie mogę się połączyć z sieciami na ActivityPub. Ale też czasu mało by się tym zająć.

fed.brid.gy/

Coś w stylu ciekawy federacyjny projekt ;) Może komuś się przyda.

opensuse.org/

W stylu polecam i reklamuje. Jedna z bardziej niedocenianych dystrybucji :)

Mastodon nie widzi mojego konta na hubzilli mimo aktywowanego activitypub? Ktoś sie zna?

Etap 1 przenoszenia usług zakończony tj:

Wlasna domena
Mail we własnej domenie
Własny nextcloud i hubzilla

Jeszcze trochę pracy i tyle ;)

Hmm... Tak sobie czytam i analizuje a konkluzja jest jedna instalacja pld-linux.org/ jest mniej przyjemna aniżeli postawienie na dysku Archa ;)
Ale ciągnie by jednak spróbować PLD tylko czy znajdę tyle czasu na to :P
A dokumentacja PLD jednak zostawia wiele do życzenia lekko mówiąc hehe :P

Tutaj stanowisko RedHat w sprawie RMS:

Red Hat is a long-time donor and contributor to projects stewarded by the Free Software Foundation (FSF), with hundreds of contributors and millions of lines of code contributed. Considering the circumstances of Richard Stallman’s original resignation in 2019, Red Hat was appalled to learn that he had rejoined the FSF board of directors. As a result, we are immediately suspending all Red Hat funding of the FSF and any FSF-hosted events. In addition, many Red Hat contributors have told us they no longer plan to participate in FSF-led or backed events, and we stand behind them." 

A ja? Osobiście jestem za RMS.

Właśnie czytam sobie o przeglądarce vivaldi i widzę na ich stronie dlaczego nie są 100% opensource. Brzmi jak ponury żart cytat (z ich oficialnej strony):
"We don’t publish it under an open-source license and only release obfuscated versions of it. The obfuscation is partly there to improve performance, but it also very much is the first line of defense, to prevent other parties from taking the code and building an equivalent browser (essentially a fork) too easily"

Czyli łatwo zrobili forka chromium ale boją sie że ktoś zrobi ich forka.... !?

Show older
101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!