Wtyczka ActivityPub for WordPress ma zdecydowanie za mało opinii na wordpress.org. To powinno się zmienić. To wtyczka która już działa bardzo fajnie, a potencjał na więcej jest spory.
wordpress.org/plugins/activity

Tak, mogliśmy mieć szczepionkę na wolnej licencji.

#Vaccinesandimmunisation #OxfordUni #BillGates #AstraZeneca #COVID19 #capitalism #fuckcapitalism
> W kwietniu Uniwersytet Oksfordzki zaskoczył i ucieszył zwolenników restrukturyzacji biznesu szczepionkowego, obiecując przekazać prawa do swojej obiecującej szczepionki przeciwko koronawirusowi każdemu producentowi leków. friendica.wprzemianie.pl/displ

Fediwersum dla sektora społecznego

Jutro mam pierwszą prezentację promującą fediwersum i kooperatywy platformowe jako rozwiązanie dla sektora społecznego w Polsce. Podrzucajcie cytaty, memy i inne wartościowe materiały. friendica.wprzemianie.pl/displ

Ekosystem aplikacji na Androida nie kończy się na Google Play Store. W tym odcinku omawiamy nasze ulubione aplikacje z alternatywnego, nastawionego na prywatność "sklepu" z aplikacjami, gdzie wszystki(...)

midline.pl/f-droid-aplikacje-a

@jaczad

Dla mnie zanik tekstu to nie progres ale regres. Tekst wymaga skupienia się, cierpliwości. Im mniej czytamy tym bardziej ubogi jeżyk się staje i coraz więcej słów przechodzi na stronę archaizmu. Teraz góruje grafika i film.
Owszem, filmem można przekazać więcej informacji ale są to czyste informacje (pełne), tekst sprawia że musimy zadziałać wyobraźnią, logiką i kreatywnością. Sprawia że taką scenę spóźnienia się musimy sobie wyobrazić i sporo samemu sobie "dopowiedzieć".
Film nas w tym bardziej rozleniwia.
Owszem także domyślamy się niejako co będzie dalej lub kto stoi za danymi czynami jednak popatrz jak w książkach są opisywane krajobrazy i jak zwykły tekst pobudza wyobraźnię.
Dla mnie zawsze tekst ważniejszy aniżeli film.

Wolność słowa w sieci? Zamknięcie kont Trumpa, odcięcie hostingu dla Parler, projekt ustawy o wolności słowa w Internecie, Albicla… Pojawiają się głosy, że potrzeba „nowej sieci społecznościowej”. W tym odcinku opowiadamy o odpornych na cenzurę mediach społecznościowych, i w jaki sposób to osiągają.

internet-czas-dzialac.pl/odcin

It is now more important than ever for most people to learn just how far big tech has taken away their online privacy. Most people simply don't care because they haven't taken time to understand just how serious online privacy is.

[Continued in comments]

@arkadiusz_wieczorek @jaczad @siloam @seachdamh @midline @mrk @mkljczk @nomadbynature Ale to nie jest problem tylko szkół, a ogólnej wiedzy w społeczeństwie. Komputer PC = Windows + MS Office, sieć społecznościowa = Facebook. I to się szybko nie zmieni bez oddolnych inicjatyw edukacyjnych (tak, znów puszczam oczko do pomysłu Stowarzyszenia), które będą nieść kaganek oświaty nie tylko do pojedynczych jednostek, a całych grup społecznych. (1/2)

Open-Source Slack Alternative ‘Rocket.Chat’ Raises $19M To Add Smart Bots, Improve Security & More

news.itsfoss.com/rocket-chat-f

#opensource #collaboration

Thanks to @Klaatu for sharing this chart on which encrypted chat apps are the best.

Can anyone please share more details about Smoke and Goldbug?

How easy are they for normies to use?

Thoughts/experiences on the others?

Dobra, chyba jednak LXDE lepsze. Xfce nie wiem czemu szybko puchnie i zaczyna zajmować więcej niż KDE. Co prawda LXDE nie ma kompozytora i jest tearing, ale załatwienie jakiegoś picoma to kwestia 2 minut. A poza tym przekonałem się do old-school'owego, przypominającego stare Windowsy wyglądu, miłe wspomnienia przywołuje.

📱 Instant messaging clients. Choose wisely what you use to communicate.

A visualization by @niboe under CC BY SA license.

Please share ❤️

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Ochrony i Prywatności Danych! To dobry czas na refleksję odnośnie tego, czy aplikacje i serwisy, z których korzystamy, faktycznie szanują naszą prywatność. 🎂🎉🔍

Show older
101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!