Show newer

Przy okazji wspominek, przypomniane przez znajomego. Aż strach pomyśleć, że był to 1995r.

youtu.be/Ek0a7FLYw-c

@7 boosted

Are you a native speaker/writer of Arabic, Chinese (Traditional), or Polish? Please help finish translating the new OnionShare. These languages are nearly complete and I'd love to include them!

Here is the OnionShare project on Weblate hosted.weblate.org/projects/on

W kwestii marudzenia na kundla – ostatnio się przekonałem, że nie bardzo daje się go używać gdy temperatury spadają poniżej -10. Wyświetlacz przy wychłodzeniu przestaje najpierw reagować, by po chwili umrzeć z jakąś zupełną kaszą na ekranie przy próbie renderowania nowej strony. Nie wiem czy to problem z ekranem czy samym prockiem – jak się lekko ogrzeje np. w kieszeni wszystko wraca do normy bez restartu, bo podziałać znów do wychłodzenia i umrzeć ponownie po wyciągnięciu.

Poprawki naniesione przez pana Wojciecha Włoskowicza, głównie dla tych co nie tykają shitbooka. Oryginalny autor: Departament Informacji i Promocji Ministerstwa Edukacji i Nauki 😆 W tekście nadal kryje się trochę rzeczy do podkreślenia.

@7 boosted

Los astronautas usan #Linux por que en el espacio no puedes abrir las ventanas( Windows)

@7 boosted

Szpital kosmiczny - James White

W kosmicznym szpitalu leczy się kosmiczne gatunki istot. Wśród pacjentów można znaleźć zarówno tlenodysznych ludzi, jak i stworzenia oddychające azotem lub żywiące się radioaktywnością. Podobna różnorodność występuje w kadrze szpitala.

Polecenie dostałem od znajomego. Lekki i przyjemny cykl science fiction. Sposób naracji różny pomiędzy poszczególnymi częściami. Można go porównać do M*A*S*H, tyle że w kosmosie.

#ksiazki #recenzja

Od jutra koniec zimy (przynajmniej zgodnie z prognozą pogody dla wrocławia). Szkoda. :(

@7 boosted

Widzę nowy serwer tupot.pl adminowany przez @rxb 🙃

@7 boosted
@7 boosted

Nadrabianie zaległości z listy gier do ogrania czyli Outer Worlds :D Generyczne... ale fajne. Niezły kawałek klasycznego RPG w ciekawej konwencji

Ooo.. pany, PO w postaci pana Sienksiewicza przemówiło całkiem ludzkim głosem. To jest możliwe :D.

" [...] problem stosunku państwa do Kościoła. Paradoksalnie, to nie jest problem ideowy, jak chce to przedstawić i Jarosław Kaczyński, wywołujący kolejne wojny w tej sprawie, i lewica, która czasami przechodzi na ofensywne antykościelne pozycje. Problem Kościoła w Polsce jest problemem prawnym i finansowym [...] "

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosc

W końcu ktoś zauważył, że można być katolikiem a jednocześnie popierać rozdzielnie państwa i kościoła bo zwyczajnie jest to problem na gruncie prawnym a nie deklaracja wiary / nie wiary

@7 boosted
@7 boosted
@7 boosted

Tak mnie naszło i zastanawiam się jak to musi / może być realizowane w ramach instancji mastodon (właściwie szerzej nawet - końcówek protokołu ActivePub) tzw. prawo do bycia zapomnianym.

Brzmienie można sobie odświeżyć tutaj: gdpr.pl/baza-wiedzy/akty-prawn

Szczególnie istotny jest trochę enigmatyczny podpunkt f który mówiąc krótko dotyczy osób niepełnoletnich, które mogą z osiągnieciem pełnoletności zażądać niemal bezwarunkowego usunięcia danych pozyskanych w okresie kiedy były niepełnoletnie z pomięciem jakiejkolwiek innej podstawy.

No właśnie. I teraz pytanie. Mamy instację mastodon działającą w obszarze jurysdykcji przepisów GDPR, mamy jej administratora który otrzymuje od użytkownika żądanie / wycofanie zgody na przetwarzanie jego danych i żądanie usunięcia ich. W ramach scentralizowanego serwera to jest proste. A w federacji jak to się odbędzie? Co się z tym dalej stanie? Sieć (jako protokół) ma wypracowaną jakąś praktykę postepowania pod tym kontem? Szczególnie, że federujące się inne nody niekoniecznie muszą być już w obszarze który objęty jest działaniem tej regulacji. No bo np. Stany Zjednoczone, Japnia... A dane do nich latają i od niech przylatują, nie?

Taki na razie teoretyczny bardzo, ale w przypadku spopularyzowania się sieci - już bardziej praktyczny problem :D

@7 boosted

Przyrost kont na mastadonie nie przekłada się jakoś specjalnie mocno na wzrost aktyności w całej sieci. Wystarczy spojrzeć na wykresy active users oraz active users ration które sugerują, że bardzo mocno działa tutaj efekt nowości i niewiele z nowych konto // ludzi zostaje na dłużej albo zaczyna aktywnie się udzielać po stworzeniu. Taka łyżka dziegdziu wynikająca z the-federation.info/mastodon

@7 boosted

📱 Instant messaging clients. Choose wisely what you use to communicate.

A visualization by @niboe under CC BY SA license.

Please share ❤️

Show older
101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!