Co jeśli nie Facebook, Instagram i reszta? Fediverse!

Coraz głośniej robi się o problemach związanych z obecnymi, scentralizowanymi, sieciami społecznościowymi. Kto ma ostateczną decyzję o tym, jakie treści mogą się znaleźć na Facebooku? Dlaczego prywatna firma może zamknąć komuś konto na Twitterze? Co ma zrobić twórca, któremu algorytm YouTube'a niesłusznie zdemonetyzował filmik?

internet-czas-dzialac.pl/co-za

#fediverse #fedi #fediwersum #socialmedia

@icd

Uznanie Fedi jako alternatyw dla Twórców, którzy mają jakieś realne korzyści finansowe z monopolistycznych odpowiedników jest mocno życzeniowe

@Mateusz @icd korzyści korzyściami - FB i spółka robią też problemy dla twórców. Jak te korzysci nie przeważają problemów - jest altetnatywa :)

@kuba @icd
No, ale czy to naprawdę alternatywa?
Jeśli wpływowi twórcy przejdą na te rozwiązania i pociągną za sobą ludzi to może za jakiś czas tak będzie, na ten moment jeśli ktoś zarabia np poprzez YT to w zasadzie zmieniając stronę rezygnuje z zysków.

@Mateusz @icd może zacząć od dawania dostępu do peertube'a tylko dla patronów np

Follow

@kuba @Mateusz @icd myślę że to słaba alternatywa. Pewnie, w segmencie materiałów dedykowanych dla dorosłych (niekoniecznie mówimy o 3x ile o dorosłym odbiorcy) może to jest opcja. Jednak segment który targetuje małolaty nigdy się na to nie zdecyduje. Za darmo i brak opłat w sensie karty kredytowej to podstawa tego byznesu.

Sign in to participate in the conversation
101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!