To ja znowu z pytaniem do Was. Czy znane jest komuś to rozwiązanie: digitalocean.com/
Tam są droplety uruchamiane na czymś wirtualnym. Jest tam #Mastodon, #wordpress i jakiś ultraszybki Wordpress. Tylko nie wiem, czy to taki rodzaj PVS, czy hosting, czy jeszcze coś innego. Sam Mastodona nie zainstaluję, a hosting wychodzi mi ciut drogo. Pomożecie? A prawidłowa odpowiedź brzmi...

@jaczad @rysiek @kylaver DO jest nieco po droższej stronie średniego segmentu. W firmie korzystam z niego od lat - ma świetnie skonfigurowane szafy i bardzo szybkie serwery na których działają VPS i pilnują by ich nie przeciążać (a mam porównanie z paroma inymi ofertami głównie z lowendbox, gdzie teoretycznie 2-3x lepsza specyfikacja nie zbliża się do wydajności i stabilności dropletów DO)

Ważne: DigitalOcean _NIE_ nie nadaje się na serwery poczty - klasy adresowe DO są na spamlistach Microsoftu i generalnie poczta z serwerów poczty nie będzie dochodzić do serwerów poczty M$a (inne działają bez zarzutu). A zdejmowanie adresu ip ze spamlity u M$ to droga przez mękę i do tego syzyfowa praca bo odpisują ci że adres został usunięty i ticket - pozytywnie rozpatrzony a ty i tak wysyłasz maila na adres kogoś mającego pocztę w usłudze M$ i dostajesz zwrotkę, że serwer odrzucił ze względu na znajdowanie się twojego adresu na liście. Jest to niestety problem dotyczących całej adresacji należącej do DO i niestety ciężko to przeskoczyć. A w Polsce dużo firm, urzędów i instytucji ma serwery poczty obsługiwane przez usługę Microsoft.

Czy na jednym VPS mogę mieć 2 droplety? To już byłoby cenowo opłacalne. Miałbym Mastodona i Wordpress.
@seachdamh @rysiek @kylaver

@jaczad @seachdamh @kylaver nie, "droplet" to w nowomowie DO po prostu VPS.

Ale zamiast tego możesz spróbować wziąć taniego VPSa z Hetznera na przykład:
hetzner.com/cloud

Na nim odpalić @yunohost , a YuNoHostem odpalić WordPressa i Mastodona:
github.com/YunoHost-Apps/wordp
github.com/YunoHost-Apps/masto

Początkowo więcej roboty, niż z prekonfigurowanym dropletem w DO, ale długoterminowo i taniej, i lepiej (bo za pomocą Yunohosta możesz sobie dostawić Nextclouda i inne usługi potem łatwo).

@jaczad @seachdamh @kylaver mam za sobą stawianie dwóch instancji Yunohosta, i było szybko, łatwo, i przyjemnie.

Pamiętaj, że ja jednak jestem zdecydowanie mniej doświadczonym użytkownikiem. Co dla Ciebie lekkie, łatwe i przyjemne, dla mnie może być ciężkie, trudne i frustrujące:) Sprawdzę, bo ufam.
@rysiek @seachdamh @kylaver

Follow

@jaczad DO wydaje mi się trochę złym wyborem dla mastadona z racji problemów z dostarczaniem poczty, który wspomniałem wcześniej. Jeżeli nie użyjesz jakiegoś zewnętrznego serwera smtp dla poczty serwisu, ludzie którzy mają pocztę albo na outlooku albo w usłudze M$a mogą mieć problem z odbieraniem maili aktywujących konta, resetujących hasła i innych powiadomień przez mail. Wspomniany przez @rysiek hetzner też jest solidnym wyborem moim zdaniem. @kylaver

· · Web · 0 · 0 · 0
Sign in to participate in the conversation
101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!