Follow

Sobie zrobiłem konto na , z czystej geekowskiej ciekawości. I na razie takie letnie wrażenia przyznam się szczerze.

· · Web · 3 · 0 · 0

@seachdamh
No i co najbardziej rzuca się w oczy w porównaniu z mastodonem ?

@sp6ina pomijając, że to trochę inne typy użycia (facebbok vs tweeter), to zdecydowanie interfejs mastodona jest dużo bardziej dopracacowany, skórki lepiej "wykończone". Frendica wygląda momentami mocno topornie w niektórych rzeczach... Na razie mówię tylko o look & feel, zupełnie nie wiem jeszcze nic o społeczności w niej.

@mkljczk @sp6ina nie wiem jeszcze ile to wina konkretnego serwer a ile samego skryptu - do porozglądania się użyłem squeet.me - statystki obiecują dużo nie tylko postów ale też reakcji na nie. Ale UI faktycznie jest... mocno przeciętnie. Masa niedoróbek - tutaj brakuje opisu do ikony działania, tutaj jakoś dziwnie się wgrywa grafiki, jak przełączysz na tryb ciemny masz jakieś dziwne czcionki i nijak w preferencjach możliwości zmiany. Takie trochę sprawia wrażenie, że wciąż beta

@seachdamh Mi się Mastodon nie przyjął. No, ale ja właśnie jestem taki toporny. Nawet jak się na nartach uczyłem, to wolałem podchodzenie od zjeżdżania, za co mnie ciężko wyszydzano.
@seachdamh
Czy ktoś już robił porównanie z Hubzillą? Dawno jej nie miałem w ręku, a chwilowo nie mam kiedy jej macać.

@petros może w weekend będę się nią bawił, od jakiegoś czasu jest na liście rzeczy które chciałbym obmacać. Fajnie brzmi - jeśli dobrze rozumiem jej idee, jako huba spinającego różne sieci. Imho. Wychodzi mi pierwsza niewygoda fedi.. już teraz mam kilka kont, w zależności od usługi. Chciałbym móc używać jednego, uniwersalnego loginu.

@seachdamh Z poprzedniego razu zapamiętałem, że koncepcyjnie rokowała na programową platformę dla #netcommons -- sfederowanych wioskowych intranetów.
Sign in to participate in the conversation
101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!