Czy jest tu ktoś obeznany z kompilowaniem i mógłby wytłumaczyć co nieco mało ogarniętemu noobowi jak ja o co chodzi z tym błędem?

[user@fedora AOSP]$ make -j4
20:26:08 Failed to run javac: exec: "javac": executable file not found in $PATH
panic: Failed to run javac: exec: "javac": executable file not found in $PATH

goroutine 4 [running]:
android/soong/ui/logger.(*stdLogger).Fatalf(0xc420082870, 0x5bf74f, 0x14, 0xc42000b680, 0x2, 0x2)
ui/logger/logger.go:272 +0x109
android/soong/ui/build.(*Cmd).reportError(0xc42001aa80, 0x683780, 0xc42000b5e0)
ui/build/exec.go:97 +0x12b
android/soong/ui/build.(*Cmd).CombinedOutputOrFatal(0xc42001aa80, 0xc42004bed8, 0x1, 0x1)
ui/build/exec.go:122 +0x6f
android/soong/ui/build.getJavaVersionsImpl.func1()
ui/build/java.go:56 +0x23b
sync.(*Once).Do(0x69a0a0, 0xc42004bf70)
/run/media/szymon/Elements/AOSP/prebuilts/go/linux-x86/src/sync/once.go:44 +0xbe
android/soong/ui/build.getJavaVersionsImpl(0xc420024190, 0xc4200d4000)
ui/build/java.go:57 +0x60
android/soong/ui/build.getJavaVersions.func1.1(0xc420024190, 0xc4200d4000)
ui/build/java.go:43 +0x46
created by android/soong/ui/build.getJavaVersions.func1
ui/build/java.go:44 +0x47

#### failed to build some targets (1 seconds) ####

[user@fedora AOSP]$ make: *** [build/core/dumpvar.mk:113: dump-many-vars] Broken pipe

Follow

@xaphanpl Mam zainstalowane OpenJDK 11 jak i OpenJDK 8.

@xaphanpl Dzięki za sugestię, pomogło i się coś nawet zaczęło dziać, niestety dalej sypie błędami. pastebin.com/raw/MTG76zSd
Teraz chyba sobie odpuszczę. Wrócę do tego w następny weekend jak będę mieć czas i ochotę się w to bawić.

@sdebkowski W logu masz "/bin/bash: prebuilts/misc/linux-x86/bison/bison: No such file or directory"
Czyli: "yum install bison" 😉
Ogólnie to ściągawka fedorowa:
fedoraproject.org/wiki/HOWTO_S

@xaphanpl Powiem ci że nawet na to zbytnio nie patrzyłem. Wkejiłem link do pastebin głównie dla siebie bo nie chciałoby mi się tego potem szukać po dysku.
Tak w ogóle to dzięki za linka, może die przydać.

@sdebkowski

I że niby ten AOSP będzie lepszy od LineageOS? 😏
Mam poważne wątpliwości. Pewnie pełno bug'ów i nie wiadomo co będzie działać. Na czym to instalujesz ?

@barszczyk Nie wiem czy lepszy, na pewno mniej dodatków, a jak się bardziej obeznam to zawszę mogę skompilować lineageos/dodać niektóre jego funkcje. Telefon na którym to robię to Nexus 5x więc nie powinno być jakiś większych problemów.
Moją główną motywacją jest po pierwsze nauczenie się czegoś, a po drugie jak za parę łatę będę wymieniał telefon to myślę że to będzie Google Pixel. O ile mi wadomo na niektórych telefonach z tej linii można zainstalować własny rom bez odblokowanego bootloadera (podpisany własnym kluczem). A to dałoby mi i wolność od google i nawet dobry poziom bezpieczeństwa.

@sdebkowski
Nie ma wolności od Google.

Po pół roku na LineageOS wróciłem do stockowego androida niestety. Na początku była fascynacja że bez macek gugla,jaka to prywatność itp. z czasem frustracja że nie działają aplikacje lub nie da się zainstalować nowych bo YalpStore się wykrzaczył a Fdroid ma wielkie g... a nie wybór i kombinowanie z AuroraStore na około itp. przykre ale gugl to skynet naszych czasów. Tylko jeszcze się uczy.

@barszczyk Zależy od perspektywy, ja na przykład z zamknętoźródłowych aplikacji mam shazam lite, apkę banku (służy mi tylko do sprawdzania stanu konta), gboard (niestety nie ma innej sensownej klawiatóry na androida), pocket (mozilla obiecała że będzie open source), Spotify (prawdopodobnie pozbędę się go niedługo bo zrezygnowałem z premum). To wszystko, no może okazjonalnie instaluje Netflixa. Wszystko biorę z f-droid a do tej resztki wystarcza mi yalp store, i tak masz rację wykracza się regularnie. Od jakiegoś czasu i ograniczam ilość funkcji mojego telefonu bo zauważyłem że w większości są mi nie potrzebne. Jak jakaś aplikacja zaczyna się wykraczać to po prostu przestaję z niej korzystać. Przecież jeszczę parę lat temu nie korzystałem ze smartphona i jakoś mi to nie przeszkadzało.
Nie każdy chce/potrafi iść na takie kompromisy. Na przykład moja mama, która korzysta z lineageos ma czasami jakieś drobne problemy i już poważnie zastanawiam się nad zakupem dla niej iPhona.

@barszczyk @sdebkowski hmm, ja tam zwykle instalowałem LineageOS ze względu na bugi w systemach producenta, o jakich bugach mowa? ;)

@m4sk1n ja instalowałem, aby wziąć rozwód z guglem. Udało się, ale po 6 m-cach jednak trochę brakło zaparcia, zirytował mnie YalpStore który nie wyświetlał wyników żadnych, F-droid to chyba jest tylko dla jakichś ludzi którzy żyją tylko linuxem i nawet w mikrofalówce pogrzewają żywność z terminala ( sudo microwave heat ) 😅 a w Aurora Store jakoś nie znalazłem też alternatyw.

Niby sztab ludzi pisał tego Griffina, niby codzienne aktualizacje, ale jednak toporny i brak wsparcia i funkcjonalności - często powiadomienia padały po 2 tygodniach - część działała, inne działały jak chciały a część znikała.

Na tą chwilę więc, jestem na stockowym romie niestety a o prywatność dbam na tyle na ile mogę:
-FF z dodatkami (Disconnect, uBlock origin, Privacy Badger, Decentraleyes, https everywhere, cookie autodelete, nano defender) wyszukuję od paru lat tylko w duckduckgo zarówno na desktopie, laptopie jak i w smartfonie. Z Gmaila korzystam szczątkowo.

@m4sk1n Mojej mamie na lineageos ostatnio telefon zaczął sam dzwonić do losowych osób, mimo że ma blokadę ekranu pinem, a parę miesięcy temu domyślny launcher się wykrzaczył.

Sign in to participate in the conversation
101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!