Właśnie zdałem sobie sprawę jak bardzo brakowało mi tego motywu muzycznego

youtu.be/7lUz0xU5d9g

No to po konferencji , pixele nawet spoko, pixel slate ujdzie o chromecascie nawet nie wspomnieli (wygląda na to ze jest to po prostu chromecast 2 w innej obudowie). Najciekawszy wydaje się home hub, sterowanie smart home z poziomu ekranu to całkiem przydatna funkcja, dostosowywanie jasności i koloru ekranu do warunków otoczenia i co najważniejsze wyłączanie go na noc to rzecz której najbardziej brakuje mi echo show. Co ciekawe w przeciwieństwie do facebookowego portala zabrakło kamerki.
Wszystko to fajnie ale czasami mam wrażenie że google chce nam zaserwować świat, w którym nie musimy myśleć a wszystkie dane płyną prosto do nich. Mam taką cichą nadzieję że google wróci do swojego dawnego motto „don’t be evil”.

Kiedy twój robot sprzątający wyłącza kamerę i zwabia cię do siebie to wiedz że coś się dzieje.

RT twitter.com/_lennart/status/10

Program historyczny w telewizji: Aleksander I podbił...
Alexa: Sorry, I didn't find device named living room

Posiadanie w domu Amazon echo potrafi czasami być trochę dziwne

Yyy...eee...
Ktoś w ogóle o to prosił?

No to po konferencji; nowe iPhone'y zostały pokazane. Nawet nie ma się z czego zbytnio podśmiewywać – są po prost niezłe, choć mogło by być trochę taniej. Najciekawsze i tak wydaje się wykrywanie przez apple watcha upadków oraz zaburzeń pracy serca, to może być naprawdę pomocne.

A tak na koniec to film otwierający konferencję jest naprawdę niczego sobie.
youtu.be/JHi-WGFGWek

sdebkowski boosted

Nadszedł czas na upgrade i mój Amazon echo dot ustąpił miejsce bardziej wypasionemu echo show. Po pierwszym dnu korzystania to wcielenie Alexy wywarło na mnie całkiem pozytywne wrażenie, dźwięk jest całkiem dobry jak na tak małe urządzenie a ekran całkiem nieźle uzupełnia głosowe odpowiedzi.

mBank nareszcie wprowadził adaptive icon w aplikacji mobilnej. Nie wiem czy to przez moją pedantyczność czy też moje specyficzne poczucie estetyki ale brak tego drobiazgu trochę mnie irytował. Bardzo dziwi mnie także fakt iż bank reklamujący się jako ikona mobilności nie wprowadził tego wcześniej. Przynajmniej mają w miarę ogarniętą apkę więc lepiej że taki drobiazg dodali późno niż wcale.

Dostałem dziś pierwszy alert RCB, zapowiada się że te wiadomości będą idealnym uzupełnieniem aplikacji RSO. Oba ostrzeżenia dostałem w mniej więcej tym samym czasem więc wygląda na to że działa to całkiem sprawnie.

Dobry artykuł na temat szyfrowanych komunikatorów autorstwa niebezpiecznik.pl
niebezpiecznik.pl/post/prostuj

Czyli dalej pozostanę przy .u bo jak na razie nie widzę lepszej alternatywy.

Od kilku dni bawię się chromecastem i jak na razie spisuje się całkiem nieźle. Jedyny problem jaki napotkałem dotychczas to zacinanie się wideo przy przesyłaniu z vlc na androida ale to chyba zasługa mojego słabej sieci wifi.

Mastodon

101010.pl czyli polska instancja Mastodon.

Co nas wyróżnia?
- Długość wpisu powiększona z 500 do 2048 znaków.
- Trendy w tagach
- Wbudowany Jabber/XMPP z integracją na stronie.
- Wbudowana wyszukiwarka przeszukuje całość statusów, a nie tylko nazwy użytkowników i tagi.