Opowiadamy o otwartej, sprawdzonej w boju technologii, która pozwala przejąć kontrolę nad tym, jak czytamy wiadomości online

internet-czas-dzialac.pl/odcin

@midline

Ja też pozdrawiam serdecznie (w końcu udało mi się wysłuchać) :)

Szybkie pytania:

1. Chyba nie widzę obiecanych linków do aplikacji pomagających wygenerowac rss mimo że nie ma go na stronie.

2. Czy będzie coś o tworzeniu własnego feeda RSS na własną stronę?

@rogatywieszcz @arkadiusz_wieczorek ach, faktycznie, te apki mi umknely. Tym razem nie ja robiłem timestampy i zawarty w podcascie "note to self" mi umknął. Zaktualizuję i dam znać!

Co do 2. - kanału RSS na pewno nie powinno sie robic recznie. Pytanie, czy to jest strona w jakoms cms?

@kuba

Pisałem tak ogólnie, ale fakt, miałem na myśli też korzyść dla siebie. Chodzi mi o stronę bez cms. Dzięki pomocy innego użytkownika gemini, który podesłał mi swój skrypt (ja w takie klocki jestem zielony), jestem w stanie przerobić swoją kapsułę na http i zakyualizować ilekroć chce mi się uruchomić skrypt na każdy plik który jest do zaktualizowania i jeszcze zrobić drobne poprawki ręcznie. Jest to bardzo toporna i nie do końca dopracowana stronka ale jest i działa. Myślałem więc o tym czy dałoby się na niej dodać rss zwłaszcza że działa to generalnie jak blog o kilku podstronach po prostu, a rss do bloga byłby idealny.
@arkadiusz_wieczorek

@rogatywieszcz @arkadiusz_wieczorek hm, no to mozna polegac nanjakoms third-party scrapperze, ale radzilbym tego unikac.

Dwa rozwiazania, ktore przychodzi mi do glowy to zmodyfikowanie tego skryptu, ktory generuje html, tak, aby wypluwal tez statyczny plik .xml z feedem.

Ew. mozna postawoc na jakims najtanszym vps wlasny scrapper, np. Huginn (ktorego znam i uzywam) albo nieprzetestowany jeszcze przeze mnie FeedBridge

@rogatywieszcz Zdecydowanie najlepiej rozbudować ten skrypt o funkcjonalność generowania RSS. Na szybko znalazłem prosty przykład[1] w Pythonie. Niestety jestem ostatnio dość zajęty, ale jeśli za miesiąc nadal będziesz w kropce to daj cynk, mogę spróbować Ci pomóc.

Propozycję taniego VPS i na nim dodatkowego systemu przemilczę z szacunku do Kuby. Po prostu nie idź tą drogą. ;)

[1] https://www.cyberciti.biz/python-tutorials/how-to-generate-rss-2-0-feed-quickly-using-python/

@kuba @arkadiusz_wieczorek

@pfm @arkadiusz_wieczorek @kuba

Pewnie będę, bo sam tego nie zrobię, więc spora szansa że się odezwę ;) Dzięki!

@rogatywieszcz Jeśli ten skrypt jest dostępny gdzieś publicznie, to może mógłbyś się nim podzielić? Wiedziałbym od razu z czym będę miał do czynienia a w jakiejś wolnej chwili mógłbym sobie poszukać informacji.

@pfm
Dowiem się co na to autor. Wysłałem mu już zapytanie.

@pfm
Hej, publicznie nigdzie nie ma, ale mogę ci jakoś podesłać, tylko mam wkleić licencję. Email? Jakoś inaczej wolisz?

Sign in to participate in the conversation
101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!