Pomocy! Znajoma założyła konto na innej instancji (kolektiva.social). Chcę ją śledzić, ale po kliknięciu "follow" mam tylko informację że wysłany był "follow request", i że mogę go co najwyżej anulować. Sęk w tym że ona nie widzi żadnego powiadomienia o tym jakoby taki follow request został wysłany i nie ma żadnej opcji żeby go zaakceptować. Z drugiej strony, kiedy ona próbuje mnie śledzić, wyskakuje błąd: "Niestety, podczas sprawdzania zdalnego konta wystąpił błąd". Co robię źle? Może nasza instancja zbanowała kolektiva.social albo na odwrót? Albo to jakiś bug?

@varelse Może do administratora z tym.

@xaphanpl przybądź na swoim srebrnym koniu i uratuj tegoż biednego człowieka! :D

@robert_wolniak @xaphanpl Chyba widzę problem (to ze strony kolektiva.social). Dobrze rozumiem, że mamy od nich bana?

@varelse @xaphanpl Ok, czyli to od nich problem.

Yup, więcej bym się od anarchistów nie spodziewał :D

Polecałbym Jej zmienić serwer na bardziej liberalny.

@robert_wolniak @xaphanpl Właśnie widzę, że jesteśmy wrzuceni do jednego worka z antywackami i plandemistami. Co takiego zrobiliśmy?

@robert_wolniak @xaphanpl Może powinienem przemigrować na lhub.social, żeby mieć dostęp i do anarchistów, i do ludzi z 101010?

@varelse @robert_wolniak @xaphanpl tylko wtedy będą cię pewnie blokowały instancje z kierunkiem na prawą stronę pewnie :D. Ale jakaś opcja to też jest :D

@seachdamh @robert_wolniak Ja się w sumie trochę boję, czy na lhubie nie panują takie inby jak podobno w lewicowych grupkach na fejsbuku (tzn. znam sytuację z memów, nie byłem nigdy w takiej grupce). Nie chce mi się bawić w udowadnianie czy jestem wystarczająco lewackim lewakiem.

Teraz w sumie myślę czy po prostu nie wziąć po prostu jakiejś w miarę ogólnej anglojęzycznej instancji.

@varelse @seachdamh Nie sądzę. Pamiętaj, że Mastodon to bardziej kameralna społeczność. Zresztą z tego co widzę regulamin lhub jest też dość liberalny - można go podsumować jako "nie bądź kutasem" i "nie wrzucaj nagich cycków" więc no... raczej nie powinno być problemów ;)

Ale jak pewniej będziesz się czuł na anglojęzycznych to czemu nie ;)

@robert_wolniak
Regulamin lhub jest tak liberalny jak liberalny jest jego admin. Dwa pierwsze punkty są kompletnie niejasne i zależą jedynie od interperetacji admina.
Sam się od dawna rozglądam za instancją dla mojego konta artowego i mstdn.io wygląda mi najlepiej i faktycznie liberalnie. Właściwie to już chyba wybrałem tylko nie mam kiedy się tym zająć.
@varelse @seachdamh

Follow

@robert_wolniak @varelse @seachdamh
A tym że jakieś radykalne instancje blokują tooty z innych instancji bym się nie przejmował. Gdzie nie wylądujesz, ktoś ci zawsze zbanuje w końcu instancję. Raczej namawiaj znajomą na przenosiny w jakieś bardziej liberalne miejsce niż dostosowuj się do ich widzimisię. In my humble oponion ofcoz.

Sign in to participate in the conversation
101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!