Follow

Dawno nie było noobowych pytań ode mnie. Jak to jest że na profilu tej samej osoby widzę z jednej instancji jedne wpisy a z drugiej całkiem inne? Chciałem podbić zdjęcie @mkljczk na photog.social, ale tam go nie widzę zwyczajnie, więc nie mogę. Ale jakieś starsze posty to widać.

@rogatywieszcz To niestety bolączka federacji serwerów. Czysto teoretycznie powinieneś widzieć wszystkie wpisy z każdej instancji, w praktyce często nie wszystkie wpisy dochodzą wszędzie, szczególnie jeżeli chodzi o federację pomiędzy różnym oprogramowaniem używającym ActivityPub (Mastodon, PixelFed, Pleroma). :(

@rogaty wieszcz
@pskosinski
Ciezko powiedziec. Niezbadane sa sciezki federacji. Mozliwe ze insrancja z ktorej cchesz zboostowac nie zna rej drugiej, albo cos sie porobilo i zdjecie jeszcze tam nie dotarlo.
Hell knows.
Na obu instancjach 'followujesz' tego samego uzytkownika (sorry za polglish ale nie moge znalezc odpowoednikow polskich w glowie)

@muppeth
Zazwyczaj to jest tak że na jednym koncie followuję ale chcę odpowiedzieć z innego i na innym mogę znaleźć użytkownika ale nie widać żadnych jego wpisów. Albo jeden czy dwa. Gdzie wiem że powinno ich być masę.
@pskosinski

@muppeth @pskosinski
Przykladowo zajrzałem na Twój profil i nie widzę nic. Więc nie wiem o czym i jak piszesz i czy chcę kliknąć follow.

@rogatywieszcz
Możesz w swojej instancji w pole wyszukiwania wkleić link do wpisu z innej i powinno ci znaleźć.

@rogaty wieszcz Ja uzywam hubzilla ktora natywnie jest polaczona z ActivityPub ale nie jest to natywny protocol (kind of bridge). Dlatego bedziesz widzial moje post tylko jak mnie zaczniesz followowac i tylko od tego momentu bedziesz mnie widzec. Jesli clikniesz "View Full profile" mozesz wtedy zobaczyc moj profile natywnie i w tedy bedziesz widziec moje publiczne posty. To dlatego ze tak naprawde komunikujemy sie z innych platform.
Sign in to participate in the conversation
101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!