Follow


Na ostatnim graniu w Quake'a sporo było osób a spora część zapowiedzianych i tak nie dotarła, więc robimy powtórkę! :)

Co?

Quake World - luźne strzelanie się w trybie FFA na różnych mapach, od starych klasyków aż po nieco bardziej wymyślniejsze mapki. Tym razem powinno być ich jeszcze więcej niż ostatnio :)

Kiedy?

30 stycznia 2021 (sobota) od godziny 20.00 (ostatnio graliśmy nawet do północy, więc warto zaglądać nawet po tej godzinie).

Gdzie?

Mamy działający 24/7 serwer dedykowany. Wystarczy wpisać /connect qw.weteranigierwideo.pl:28501 po odpaleniu gry. Głosowo będziemy rozmawiać na Discordzie Weterani Gier Wideo: discord.weteranigierwideo.pl/

Skąd pobrać?

Do gry po sieci w Quake'a polecamy klienta nQuake dostępnego bezpłatnie na stronie nquake.com/ (Windows, OS X i Linux). Jest to kompletna paczka - nie trzeba niczego dościągać (mapy są zasysane bezpośrednio z serwera w trakcie dołączania do gry). Ponieważ klient polega na plikach Shareware albo otwartych teksturach, pełna wersja Quake'a nie jest wymagana.

Gdzie zadawać pytania?

Do mnie w wiadomościach bezpośrednich, w komentarzach pod tym wpisem albo na wyżej podanym Discordzie (polecam spingować mnie albo Żółwia).
Dla atencji reklama Quake'a :)

· · Web · 1 · 2 · 1

@robert_wolniak Matko, ja mam tylko Quake champions (było za darmo :P) i nigdy w to nie grałam, nawet nie wiem, co to... :D
Na jakiej platformie gracie, jak to wygląda? Bo zakładam, że ekipa ludzi zbzikowanych na punkcie prywatności nie używa Steamów ani Epików ;)
Btw. ktoś tu gdzieś jakiś tydzień temu pytał o opinie nt. Epika i bardzo chciałam się wypowiedzieć, ale nie znalazłam tego wątku potem już... Ale to chyba nie byłeś Ty? :)

@teetotaller i cały czas jest za darmo QC. Całkiem solidny Quake :)

Co do Quake World: to jest gierka stara, z 1996 roku a Carmack udostępnił jej kod źródłowy, więc obecnie jest w większości w rękach fanów. Klient jest do pobrania za darmo (wklep w wyszukiwarkę 'nQuake') i to tyle - też jest za darmo i nie wymaga niczego więcej do strzelania się po sieci :)

I tak, to ja założyłem dyskusję o Epicu.

@robert_wolniak Właśnie widziałam (po tym, jak napisałam odpowiedź), że jest darmowy... Co jest o tyle dziwne, że nie widziałam innego powodu, dla którego miałabym to w bibliotece ;D Jak już wspominałam - nie gram pvp z zasady, więc to dziwne, że sobie ją przypisałam do konta. Może ktoś ze znajomych namawiał czy coś...

Kumam, kumam. Z takich starszych tytułów to grałam tylko w Unreala, chwilę w AvP i to by było na tyle. Czyli nawet nie zbliżam się do 96... ;)

Sign in to participate in the conversation
101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!