Follow

Randomowa rozkmina na koniec dnia i w zasadzie tygodnia.
Jak tak testuję to Mastodon to mega fajna platforma, ale do jasnej ciasnej! Czy serio 90% tematów poruszanych przez ludzi musi dotyczyć albo polityki albo teorii spiskowych związanych ze szczepieniami? 😆

Jest serio tyle na prawdę mega fajnych tematów - dobre książki, które wyszły, mangi, anime, ciekawa planszówka w którą się grało, serial na Netfliksie (polecam Disenchanted swoją drogą - akurat 3 sezon leci). Jak ktoś nerdem nie jest to kurde nawet głupie zrobienie zdjęcia niebu, pochwalenie się jakimiś robótkami ręcznymi. Innymi słowy: COKOLWIEK wartościowego.
Część rozmawia o idei open source - nawet to już jest lepsze i mega szanuję za ten temat! :)

Temat warty przemyślenia do poduchy. A tymczasem miłej nocy życzę :)

(Swoją drogą we wtorek najpewniej znowu zaproponuję jakąś inicjatywę grową)

· · Web · 6 · 0 · 0

@robert_wolniak Małe grono i jak ktoś rzuci temat to reszta tak idzie. Niedługo się zmieni.
Będzie więcej osób, więcej wątków i będzie ciekawej.

@xaphanpl oj nie mogę się doczekać! :)

A tymczasem też doskonała robota jako admin i właściciel poda! :)

@robert_wolniak Ostatnio miałem dokładnie tą sama rozkmine. Ale niestety takie platformy mają to do siebie, że przyciągają takich czy innych szurów. Jedyne co możemy zrobić to zadbać o ciekawe tematy do rozmów i popularyzować tą platformę wśród znajomych. Pozdro

@robert_wolniak
Moje przemyślenia i wnioski:
Po pierwsze jak tak tu jestem od roku czy cos kolo tego to ten wysyp ostatnio to ewenement.
Po drugie wydaje mi się że to naturalny przekrój tematyczny w społeczeństwie i tyle, jak chcesz mieć tylko własne tematy to musisz się zamknąć we własnej bańce tematycznej na dedykowanej instancji czy jakimś forum itd (osobiście na codzień mam takie samo podejście jak ty do tematów politycznych ale cieszę się że tutaj mogę odchamieć i dowiedzieć się o czym się mowi i jakie kto ma argumenty)
Po trzecie zamiast narzekać, zapodawaj temat. Kogo będzie interesowało, ten cię będzie obserwować i odpowiadać. A nikogo nie nakłonisz do zmiany zainteresowań przecież.

@rdarmila też uwielbiam 7 cudów :)
Ale jeszcze muszę ograć mój najnowszy nabytek - Brzdęka :D

@teetotaller od wydawnictwa Lacerta? Obczaję, dzięki! :)

A poza planszówkami też mogę polecić karciankę Keyforge. Oj mega, mega gorąco polecam - nie jest tak ciężka dla portfela jak Magic The Gathering a zabawa jest przednia :)

@robert_wolniak Gwoli wyjaśnienia, bo wczoraj nie miałam czasu: Yggdrasil w Polsce wydano w Ludonaute / Z-Man Games. Piszę o tytule oryginalnym, nie o "Yggdrasil: Chronicles". Niestety od lat są problemy z dostępnością Yggdrasil...
Ognisty podmuch wydał Bard.

Dla spokoju sumienia muszę jeszcze dodać, że oba te tytuły są kooperacyjne 😀

@teetotaller Ooj, gierek kooperacyjnych nie za bardzo lubię, ale przejrzeć mogę :)

@robert_wolniak Hahaha, widzisz, ja mam bzika na punkcie kooperacji, a Ty pvp. I co zrobisz, nic nie zrobisz 🤣 Dlatego uprzedziłam - po czasie, ale jednak!

@teetotaller To znaczy kooperację lubię, ale jeśli jest naturalna. Tutaj doskonałym przykładem są gry komputerowe takie jak Overcooked, Portal 2 czy Left4Dead 2 :) Ale też muszę mieć nastrój.

@robert_wolniak To w moim przekonaniu w obu wymienionych grach jest bardzo naturalna 😋

@pronto @robert_wolniak Nie znam, właśnie czytam - dzięki! Jakby co, to można mi polecać cokolwiek, bo mam bardzo niewielkie doświadczenie i tylko kilkanaście gier.

@pronto @robert_wolniak Całkiem sporo osób, np. u mnie w mieście 70 000 mieszkańców nie ma problemu żeby znaleźć ekipę do planszówek, czy gier RPG.

@robert_wolniak no słabo filtrujesz, bo ja wrzucam raczej inne tematy

@robert_wolniak Nie wiem co się tej polityki ostatnio tak tu wysypało, zwykle tematem jest tu Linux, Linux, FOSS i czasami Linux.

@sdebkowski Co tak monotematycznie? :( A może tak dla odmiany jeszcze poruszymy temat Linux'a albo... Linux'a? :D

Sign in to participate in the conversation
101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!