Show newer

To już chyba trzecia osoba, której nie podoba mi się mój pseudonim. A ja tak się męczyłem przy wymyślaniu...

No i korekta. KIlka iteracji samemu, z betami, potem z redaktorką, korekta, a i tak, jak widać, coś tam zostało.

Cieszę się jednak, że po przebrnięciu przez początkowe rozdziały, resztę udało się połknąć i że całość wydało się powieścią bardzo dobrą.

Te uwagi do początku zresztą pasują do mojego własnego wrażenia. Początek długo skracałem i przerabiałem, bo wciąż miałem wrażenie, że wstęp jest zbyt rozwlekły...

grozownia.pl/2021/10/13/swiat-

Jak zwykle przypominam, że fakt linkowania ciekawego artykułu nie oznacza, że się z nim zgadzam (A nawet, że się zgadzam z czymkolwiek w tym artkule). Zwykle po prostu uważam dany artykuł za ciekawy materiał do przemyśleń.

astralcodexten.substack.com/p/

100% masculine hehe. Ale opcji do współdzielenia na mastodonie nie mają, dranie... W ogóle strasznie mnie dziwi, że są ludzie, którzy w tym teście nie osiągają wyniku 100% "męskiego" podejmowania.

idrlabs.com/gender-game/test.p

Tak z ciekawości sprawdziłem dzisiaj, ile z blogów, które kiedyś regularnie odwiedziałem, przestało istnieć. Na 60 sprawdzonych, 16 jest martwych - albo w ogóle nie istnieją, alb ostatni wpis pochodzi na nich z początku 2020 roku.

Muszę powiedzieć, że to i tak lepiej, niż się początkowo spodziewałem.

A skoro już zrobiłem dzisiaj coś pożytecznego, czas teraz skosić trawnik. Rodzina cała kaszle, cherla i narzeka, ja jako jedyny trzymam się na nogach, może godzinka pocenia się w zimnie na dworze pozwoli zlikwidować tę anomalię 😂

Niektóre psy są mądrzejsze od innych. Te naprawdę mądre (najbardziej inteligentne wybrane spośród najbardziej nteligentnej rasy psów) mogą się w miarę szybko nauczyć słów oznaczających obiekty (zabawki w eksperymencie) i zapamiętać te słowa nawet po kilku tygodniach. Co ciekawe, słowa oznaczające komendy są łatwiejsze do zapamiętania, niż te oznaczające obiekty.

Przypomina mi się bardzo stare SF o superinteligentnych psach... Czytał ktoś "Syriusza"?

psychologytoday.com/intl/blog/

No i w charakterze takiej jakby glosy do powyższego wpisu, analiza ruchu na Albicli, zdecydowanie nie zachęcająca do założenia konta:

informatykzakladowy.pl/analiza

Show thread

Zastanawiam się, czy nie zwiększyć zasięgu (na przyszłość) poprzez założenie konta na stronach typu gab albo albicla. Z jednej strony, więcej potencjalnych odbiorców. Z drugiej, gab to praktycznie samo anglo, a wiadomości zasłyszane o albicli nie powodują u mnie wzrostu zaufania do tej platformy. No i z trzeciej strony, chociaż prywatnie jestem prawakiem, to jednak jako pisarz chciałbym bardzo mocno nie być kojarzony z żadną stroną politycznego sporu, a pytanie brzmi, czy konto na albicli ktoś by nie potraktował jako deklaracji.

🇵🇱 Ha, właśnie zobaczyłem, że ktoś na fediverse używa flag (np :gb: 🇩🇪 🇫🇷 ) do oznaczania języka. Gdyby to stało się powszechniejsze, znacząco mogłby to poprawić komfort używania mastodona i fediverse. Teraz to nie kłopot, bo 90% osi federated to i tak angielski :) ale wyobrażam sobie, co by było, gdyby nagle oś sfederowana zaczęłyby bardziej masowo zajmować tooty pisane jakimś drutem kolczastym

Interesujący wywiad z Kate Andrews o luce płacowej w UK, feminizmie i socjalizmie. Wrzucenie tego linka nie oznacza, że zgadzam się z czymkolwiek w tym wywiadzie.

youtube.com/watch?v=u4ps0bcovw

Stare i w sumie niczego nowego się nie dowiedziałem (za wyjątkiem trzęsień ziemi i jakichś tam dupereli), ale zawsze miło sobie przypomnieć coś, co się już wie :)

youtube.com/watch?v=M4LRHJlijV

W ramach dbania o higienę psychiczną oraz by zwiększyć ilość wolnych godzin i minut, po kolei rezygnuję z różnych mediów społeczniościowych (nie będę wymieniał, nie pytajcie), gdzie - jak przystało na dorosłego, odpowiedzialnego mężczyznę - pod różnymi nickami (nie będę wymieniał, nie pytajcie), dyskutowałem z różnymi anonimowymi nołnejmami. Od czterech dni powtarzam sobie "nie wcinaj się, to nie twoja walka" i kasuję do połowy napisane komentarze na fediverse oraz (apage) fejsbuku.

Pytania są dwa: kiedy pojawią się pierwsze objawy odstawienia? I drugie, kiedy do diabła przestanę odruchowo guglać argumenty do bezsensownych dyskusji na sieci, albo przestanę układać w myślach odpowiedź, gdy ktoś napisze coś, co oczywiście po prostu MUSI być skorygowane?

Pytanie o budowę fediverse: Jak to jest z tootami z innych nstancji - czy one są lokalnie zapisywanie w bazie postgresowej, czy są trzymane w jakimś keszu tylko?

I drugie związane z watkowaniem: czy w strukturze toota jest tylko toot rodzicielski? Czy można wskazać więcej tootów, dla których dany toot byłby relewantny?

O, fejsbuk zdechł. Wreszcie się zaczęło?! :D

when you regret open sourcing Java because eventually your daughter has to learn it

Show older
101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!