@xaphanpl @mkljczk trzeci to ułatwienia przy tworzeniu list - podpowiedzi. Co wy na to?

Zwłaszcza wątkowanie chętnie bym widział na 101010 ...

Show thread

@xaphanpl @mkljczk Drugi ficzerek to możliwość importowania listy zablokowanych użytkowników bezpośrednio od innego użytkownika:

Show thread

@xaphanpl @mkljczk
Studenci politechniki robią pracę inżynierską o mastodonie. Dodają sporo małych ficzerków, niektóre mogą się spododać. Pierwszy ficzerek to wizulizacja wątkowania:

Via whyevolutionistrue, via @keeptheban_ on twitter. Original description taken from @keeptheban_ "Incredible street art created from rubbish found on the streets of Lisbon, Portugal, by Artur Bordalo, a metal sculptor."

Na koniec, żeby nie było optymistycznie: tym razem Polska na tle krajów bogatszych, z Europy zachodniej. Do października nie było źle, teraz żal patrzeć. Polska, Niemcy, Włochy, Francja, Hiszpania, Belgia - Polska najwięcej śmierci na sto tysięcy (średnia krocząca z siedmiu dni).

ig.ft.com/coronavirus-chart/?a

Show thread

Jak wygląda Polska na tle regionu (kraje postkomunistyczne, europa środkowa i wschodnia), śmierci na CV19/100k

Na wykresie Polska, Rosja, Rumunia, Litwa, Słowacja, Czechy,

Zaraz dorzucę taki sam wykres, dla innych krajów regionu.

ig.ft.com/coronavirus-chart/?a

Portret Antonio Navagero, autorstwa Giovanni Batisto Moroniego, XVI wiek. Myśleliście, że krawaty są dziwne?

W górach Algierii zasypanych piaskami Sahary można znaleźć mnóstwo naskalnych malowideł. O tym wszyscy na pewno wiedzą. Że na tych malowidłach są żyrafy, nosorożce i tak dalej - też pewnie wszyscy wiedzą. Ale już na przykład o tym, że w pewnym okresie malowidła zaczęły przedstawiać humanoidalne dziwadła do niedawna nie wiedziałem. A o tym, że są tam także przedstawione rysunki bitew, nie wiedziałem do dzisiaj.

Zwykle takie rysunki przedstawiają grupkę kilkunastu mężczyzn strzelających do siebie z łuku. NIektórzy czasami uciekają, czasami wygląda to tak, jakby na zmianę jedna strona zwiewała, a potem druga (bo u góry jedni atakują, a na dole tego samego malowidła drudzy). Nie ma wodzów. Bardzo rzadko pojawiają się strzelające kobiety, ale są kobiety i dzieci także przedstawione. Rzadko widać trupy.

Autorzy linkowanego artykułu piszą, że widać podobieństwo do znanych z antropologicznych badań rytualnych bitew łowców-zbieraczy.

Dla mnie ciekawe.

researchgate.net/publication/3

Dawno nie recenzowałem żadnej z czytanych powieści, bo wiecie - jakoś tak głupio debiutantowi wymądrzać się na temat kolegów po piórze. Dla "Zadry" jednak zrobię wyjątek. Dlaczego? Bo powinna mnie ta powieść zanudzić. Piskorski pisze literacko, ale bardzo poprawnie, w starym stylu, nawet bardzo starym. Bohaterzy są mało wyraziści, chociaż łatwo ich rozróżniać. Czyli powinienem dać ocenę "czytadło" i tyle. Może nawet mniej.

A tymczasem powieść Piskorskiego bardzo, ale to bardzo mi się podobała.

Jak to możliwe?

radomirdarmila.pl/2021/10/17/x

No dobrze, jak wszyscy wiedzą, mam tutaj konto jako kandydat na pisarza. Od czasu do czasu więc musicie mi wybaczyć autoreklamę. Żeby jednak Was nie męczyć, reklama audiobooka (obrazek) będzie ukryty

Found on one of the blogs I read. Most translated book from every language

PAwęż używany przez jakiegoś łucznika/kusznika w XV-wiecznej Francji.

Show older
101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!