Kolejna wskazówka dla nowych (i nie tylko) użytkowników:
Jeżeli prowadzicie blog oparty o WordPress, zainstalujcie tam wtyczkę „ActivityPub for WordPress”. Dzięki temu inni mogą zaobserwować tu autorów Twojego bloga tak, jakby było to konto na Mastodonie innej platformie używającej ActivityPub, komentować i udostępniać innym nowe posty tego autora nie opuszczając Mastodona.
Przykład? Zobaczcie konta autorów z megafon.lhub.pl, np. @KarolinaStachowiak
#mastotips #MastotipsPolska

Macie swój ulubiony blog? (umiecie sprawdzić czy używa WordPressa? :D)
Poproście autorów o poświęcenie kilku minut na zainstalowanie tej wtyczki. Dość wygodny sposób przeglądania, komentowania i dzielenia się treścią, a wspomniana wtyczka rozwija się i może nas jeszcze zaskoczyć funkcjonalnością

@mkljczk Noo zainstalowałem u siebie. I co dalej? Jak sprawdzić, czy działa? Na razie nie widzę żadnej różnicy, a opis wtyczki jest dość enigmatyczny.

@mkljczk Tak jest. Instalacja, aktywuję. Czytam FAQ i zastanawiam się właśnie, czy mój hosting jest na apache czy na nginx i czy to przez to czegoś nie widzę.

@rdarmila Przede wszystkim nie widzę SSL-a, z „kłódeczką” powinno działać :)

@mkljczk Czyli nie będzie działać, bo nie mam ochoty się bawić w generowanie certyfikatów :D No nic, dzięki za szybką odpowiedź.

@mkljczk Mów do mnie jeszcze :D Samopodpisany certyfikat odpada, bo przeglądarka piszczy, że strona jest niebezpieczna (a przy samym http nie piszczy). Certyfikaty darmowe wygenerowane przez zerossl nie przechodzą weryfikacji, mimo, że pliki wklejam dokładnie tam, gdzie powinny być wg instrukcji. "Sprawdź, czy plik jest widoczny podtym adresem" - sprawdzam, jest widoczny. A certyfikacja domeny nie przechodzi.

Więc dałem sobie spokój. Może jeszcze kiedyś spróbuję z let's encrypt

Follow

@mkljczk Hmmm a mogę prosić, by zerknąć teraz? I znowu, w jaki sposób zweryfikować, że wtyczka działa?

· · Web · 1 · 0 · 0

@rdarmila Można w wyszukiwarkę na Mastodonie wpisać @rdarmila@radomirdarmila.pl lub adres do któregoś z wpisów na stronie. Niestety, widzę jakiś problem/ograniczenie uprawnień serwera i wciąż nie działa (ale jest o krok dalej)…

Sign in to participate in the conversation
101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!