Pinned toot

Witam bardzo serdecznie!
Oto oficjalne konto Pana Nowicjusza Szyszki, gdzie będą umieszczane wpisy o nowych filmach i wydarzeniach związanych z kanałem
Zapraszam! 😁

Czy usługi VPN są dobrym narzędziem do zyskania prywatności w internecie?

Dlaczego warto czytać polityki prywatności: jeżeli klikniesz "zgoda na wszystko", to @niezaleznapl@twitter.com chce wysyłać dane o twojej lokalizacji do ponad 200 firm

@zubrzysta Osobiście uważam, że zamiast regulować prawnie o wiele lepiej jest promować wolne i otwarte oprogramowanie wśród obywateli, np. poprzez kampanie informacyjne.
Należałoby też zacząć wdrażać wolne i otwarte oprogramowanie w instytucjach państwowych. Nie dość, że mocno uniezależnilibyśmy się pod względem informatycznym jako państwo, to jeszcze bardzo dużo byśmy na tym zaoszczędzili pieniędzy i przy okazji szedłby dobry przykład z góry dla reszty społeczeństwa

Moje filmy od dzisiaj będą też się pojawiały na platformie BitChute.
Za niedługo będą tam dostępne moje poprzednie materiały.

bitchute.com/channel/gRDFKaZtf

powiedzcie mi, jak rozumieć fakt, że trump nie potafi lub nie chce(?) korzystać z innych platrofm? ma debili za doradców? zbanowali go na fb/ig/tt to wyniósłbym się na Pleromę/Mastodona, Minds - to o tym ani słowa, za to jest jakaś sraczka o Parlerze i Gab'ie o których istnieniu dowiedziałem się 2 dni temu....

dziwny jest ten świat...

Polish teenagers cancelling Messenger on Twitter and declaring they will switch to WhatsApp is the most funny thing I saw today.

W ostatnim czasie doszło do bardzo ważnego wydarzenia, które może mieć wpływ na wygląd całego internetu. Chodzi o zablokowanie konta prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa w serwisie Twitter oraz czasowie zawieszenie jego kont w serwisach YouTube, Facebook i Instagram.
Cokolwiek sądzicie o Donaldzie Trumpie pamiętajcie, że wciąż jest on PREZYDENTEM niepodległego, suwerennego państwa. Ocenzurowano nie jakiegoś przypadkowego człowieka z ulicy, a przywódce jednego z najpotężniejszych państw świata.
Pokazało to, że wizja świata z uniwersum Cyberpunk jest już rzeczywistością - władze sprawują wielkie korporacje, a politycy są od nich w pełni uzależnieni i są ich marionetkami.
W odpowiedzi na to wydarzenie bardzo dużo ludzi z poglądami konserwatywnymi zaczęło się przenosić na platformie Parler. Skończyło się to nie najlepiej. Kiedy Google, Apple i Amazon zaczęli żądać od Parler'a usuwania pewnych treści znajdujących się na tej platformie, a Parler tego nie zrobił, najpierw Google i Apple usunęli aplikacje mobilną Parler ze swoich sklepów (Google Play Store i AppStore), a następnie Amazon nagle odciął Parler'a od hostingu (Parler był hostowany na AWS). W wyniku tych działań Parler całkowicie zniknął z internetu.
Jaki z tego wniosek? Jedynym rozwiązaniem, które gwarantuje wolność w internecie i brak jego cenzury jest decentralizacja, a zwłaszcza decentralizacja mediów społecznościowych.
Przedstawmy hipotetyczny rozwój sytuacji Donalda Trumpa, gdyby twitter.com był tylko instancją Mastodona:
Załóżmy właśnie, że Donald Trump ma konto w instancji Mastodona twitter.com. Administratorom tej instacji nie podobają się wpisy, ogólne poglądy i działania Donalda Trumpa, więc blokują mu konto. Co w takiej sytuacji może zrobić Donald Trump? Może przenieść swoje konto na inną instancję Mastodona, albo założyć swoją własną instancję Mastodona i to właśnie na nią przenieść swoje konto.
Politycy jednak rzadko to robią, a zwłaszcza promują, bo takie media są też odporne na CENZURĘ RZĄDOWĄ!

Oto mój komentarz do całej sprawy

Po ostatniej aktualizacji polityki prywatności komunikatora WhatsApp ludzie na całym świecie otwierają oczy i zaczynają sobie zdawać sprawę jak bardzo są przez Facebooka (jest on właścicielem WhatsAppa) śledzeni.
W KOŃCU!

Już parę miesięcy temu powierzchownie omówiłem prywatność WhatsAppa:

youtu.be/5EXKoGsQiew

Jak osobiście nie lubię firmy Apple, jej produktów i stosowanych przez nią praktyk, to muszę im przyznać jedno - zmuszając twórców aplikacji do ujawinienja dokładnych danych jakie aplikacja zbiera z urządzenia użytkownika odwalili kawał dobrej roboty. Przejrzyjcie sobie liste danych jakie zbierają o was aplikacje popularnych mediów społecznościowych oraz najpopularniejsze komunikatory (jeżeli macie Iphone'a lub IPad'a znajdźcie interesującą was aplikację w AppStore, a jak nie to poszukajcie odpowiednich filmów lub grafik, bo od nich aż się już roi w internecie), zachęćcie do tego znajomych i rodzinę i zastanówcie się czy warto z nich korzystać. A i pamiętajcie jeszcze, żeby dodatkowo przejrzeć takie dokumenty jak "Polityka prywatności" danych usług 😉
Jeszcze tylko dodam, że odnośnie tych bardzo ciekawych list w AppStorze za niedługo pojawi się na moim kanale stosowny film

Myślę, że awaria usług Google, która miała miejsce wczoraj, pokazała jak bardzo większość ludzi podczas swojej aktywności w internecie polega tylko i wyłącznie na produktach tej jednej amerykańskiej firmy.
W związku z tym wykorzystam okazję, żeby wspomnieć, że możecie również oglądać moje materiały na LBRY, alternatywie dla serwisu YouTube:
lbry.tv/$/invite/@PanNowicjusz
lub:
odysee.com/$/invite/@PanNowicj
😉

W tym odcinku przybliżamy pojęcia Open Source i Free Software, które są kluczowe w rozmowach o tematach najbliższych naszej inicjatywie: prywatności i odzyskiwaniu kontroli nad naszymi urządzeniami.

midline.pl/odcinek-7-co-daje-n

Show older
101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!