Pinned toot

Witam bardzo serdecznie!
Oto oficjalne konto Pana Nowicjusza Szyszki, gdzie będą umieszczane wpisy o nowych filmach i wydarzeniach związanych z kanałem
Zapraszam! 😁

Niestety z powodu problemów technicznych mój najnowszy materiał (taki nowy, że aż sprzed prawie miesiąca...) nie będzie na razie dostępny na platformie Bitchute.
Dla tych, którzy chcą go obejrzeć poza YouTube'em jest on dostępny na Odysee:

odysee.com/@PanNowicjuszSzyszk

Z jakich środków płatności korzystasz najczęściej przy codziennych wydatkach?

Ostatnio w linuksowej społeczności zrobiło się głośnio o usunięciu z Chromium prywatnych API Google'a pozwalających na korzystanie z funkcji synchronizacji zakładek, historii przeglądania, rozszerzeń itp z kontem Google.
Podobno niektórzy deweloperzy planują nawet usunięcie Chromium z repozytoriów ich dystrybucji.
Tylko mnie zastanawia jedna rzecz... O co ta cała afera?
Chromium nie jest czołową przeglądarką Google'a, jest nią Google Chrome. Jeżeli chce się mieć wszystkie google'owe funkcje Google Chrome korzystasz z Google Chrome, a nie z Chromium.
Uważam też, że jest to bardzo dobry krok w stronę poprawy prywatności. Kieruje się w tym prostą logiką:
Więcej połączeń z usługami, serwerami Google ≠ mniej prywatności,
Mniej połączeń z usługami, serwerami Google = więcej prywatności.
Duża część użytkowników systemów GNU/Linux oraz przeglądarki Chromium korzystają właśnie z tych otwartych rozwiązań m.in z troski o swoją prywatność, a synchronizacja swoich danych przeglądania internetu z kontem Google jest wręcz okropnym rozwiązaniem dla prywatności.
Oczywiście są też ludzie korzystający z dystrybucji systemów GNU/Linux, którzy cenią sobie bardziej funkcjonalność niż prywatność, ale jeżeli zależy im na funkcji synchronizacji danych przeglądania z kontem Google, mogą po prostu używać Google Chrome. W tym scenariuszu nie robi to większej różnicy.
A co wy o tej sytuacji myślicie?

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Ochrony i Prywatności Danych! To dobry czas na refleksję odnośnie tego, czy aplikacje i serwisy, z których korzystamy, faktycznie szanują naszą prywatność. 🎂🎉🔍

Tak siedząc z nudów na Badoo, Tinderze, Facebook Randki zauważyłem jedną smutną rzecz: Jak szybko te aplikacje przyzwyczajają do skreślania ludzi z błahych powodów...
Przykre to.

Chciałbym jakkolwiek i gdziekolwiek wypowiedzieć się dłużej o portalu , ale tyle negatywnych news'ów na ten temat zalewa internet, że chyba po prostu wystarczy mi krótki komentarz:
Użytkownicy internetu - nie warto

Czy usługi VPN są dobrym narzędziem do zyskania prywatności w internecie?

Portal WolniSlowianie.pl czy rzeczywiście tacy wolni? Zapytania idą do amerykańskiego Facebooka i nie tylko 🙃

Portal @AIbicla@twitter.com oprócz problemów z bezpieczeństwem, dostępem do bazy danych użytkowników i haseł, ma też politykę prywatności, która ma się nijak do tego co się dzieje na stronie. Ciasteczka i skrypty śledzące, dane wysyłane do Gemius i Google albicla.com

Czy usługi VPN są dobrym narzędziem do zyskania prywatności w internecie?

Dlaczego warto czytać polityki prywatności: jeżeli klikniesz "zgoda na wszystko", to @niezaleznapl@twitter.com chce wysyłać dane o twojej lokalizacji do ponad 200 firm

@zubrzysta Osobiście uważam, że zamiast regulować prawnie o wiele lepiej jest promować wolne i otwarte oprogramowanie wśród obywateli, np. poprzez kampanie informacyjne.
Należałoby też zacząć wdrażać wolne i otwarte oprogramowanie w instytucjach państwowych. Nie dość, że mocno uniezależnilibyśmy się pod względem informatycznym jako państwo, to jeszcze bardzo dużo byśmy na tym zaoszczędzili pieniędzy i przy okazji szedłby dobry przykład z góry dla reszty społeczeństwa

Moje filmy od dzisiaj będą też się pojawiały na platformie BitChute.
Za niedługo będą tam dostępne moje poprzednie materiały.

bitchute.com/channel/gRDFKaZtf

powiedzcie mi, jak rozumieć fakt, że trump nie potafi lub nie chce(?) korzystać z innych platrofm? ma debili za doradców? zbanowali go na fb/ig/tt to wyniósłbym się na Pleromę/Mastodona, Minds - to o tym ani słowa, za to jest jakaś sraczka o Parlerze i Gab'ie o których istnieniu dowiedziałem się 2 dni temu....

dziwny jest ten świat...

Polish teenagers cancelling Messenger on Twitter and declaring they will switch to WhatsApp is the most funny thing I saw today.

W ostatnim czasie doszło do bardzo ważnego wydarzenia, które może mieć wpływ na wygląd całego internetu. Chodzi o zablokowanie konta prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa w serwisie Twitter oraz czasowie zawieszenie jego kont w serwisach YouTube, Facebook i Instagram.
Cokolwiek sądzicie o Donaldzie Trumpie pamiętajcie, że wciąż jest on PREZYDENTEM niepodległego, suwerennego państwa. Ocenzurowano nie jakiegoś przypadkowego człowieka z ulicy, a przywódce jednego z najpotężniejszych państw świata.
Pokazało to, że wizja świata z uniwersum Cyberpunk jest już rzeczywistością - władze sprawują wielkie korporacje, a politycy są od nich w pełni uzależnieni i są ich marionetkami.
W odpowiedzi na to wydarzenie bardzo dużo ludzi z poglądami konserwatywnymi zaczęło się przenosić na platformie Parler. Skończyło się to nie najlepiej. Kiedy Google, Apple i Amazon zaczęli żądać od Parler'a usuwania pewnych treści znajdujących się na tej platformie, a Parler tego nie zrobił, najpierw Google i Apple usunęli aplikacje mobilną Parler ze swoich sklepów (Google Play Store i AppStore), a następnie Amazon nagle odciął Parler'a od hostingu (Parler był hostowany na AWS). W wyniku tych działań Parler całkowicie zniknął z internetu.
Jaki z tego wniosek? Jedynym rozwiązaniem, które gwarantuje wolność w internecie i brak jego cenzury jest decentralizacja, a zwłaszcza decentralizacja mediów społecznościowych.
Przedstawmy hipotetyczny rozwój sytuacji Donalda Trumpa, gdyby twitter.com był tylko instancją Mastodona:
Załóżmy właśnie, że Donald Trump ma konto w instancji Mastodona twitter.com. Administratorom tej instacji nie podobają się wpisy, ogólne poglądy i działania Donalda Trumpa, więc blokują mu konto. Co w takiej sytuacji może zrobić Donald Trump? Może przenieść swoje konto na inną instancję Mastodona, albo założyć swoją własną instancję Mastodona i to właśnie na nią przenieść swoje konto.
Politycy jednak rzadko to robią, a zwłaszcza promują, bo takie media są też odporne na CENZURĘ RZĄDOWĄ!

Oto mój komentarz do całej sprawy

Po ostatniej aktualizacji polityki prywatności komunikatora WhatsApp ludzie na całym świecie otwierają oczy i zaczynają sobie zdawać sprawę jak bardzo są przez Facebooka (jest on właścicielem WhatsAppa) śledzeni.
W KOŃCU!

Już parę miesięcy temu powierzchownie omówiłem prywatność WhatsAppa:

youtu.be/5EXKoGsQiew

Show older
101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!