Jak sądzicie, czy kiedykolwiek uda sie w Polsce rozbić duopol Facebook-Twitter? Próbuje Gab, próbuje Parler, raczkuje Mastodon, ale tak realnie, gdy masz do dystrubucji jakies tresci, realne zasięgi daje tylko Facebook i Twitter. Prawica tyle lrzyczała, ze emigrujemy na Parlera, a teraz tam pusciusienko, jak na naszej klasie. Jak. sadzicie, czy jakiekolwiek serwisy w Polsce dorównują kiedykolwiek Facebookowi i Twitterowi?

Tak tylko przypomnę-na facebooku transmitowano tysiące samobójstw, tysiace zamachów,. obcinanie głów przez Isis w transmisjach na żywo, na facebooku transmitowano mordowanie ludzi w zamachu w Nowej Zelandii, nikt z fejsa. nawet się nie obudził by zatrzymać transmisje, ale nikt nie chciał deplatformizować facebooka, a Parlera udupili za hasztagi nawolujace do przemocy. Takie to podwójne. standardy.

Wrócił Parler, to chyba najwieksza. akcja deplatformizacjj i powrotu w internecie w 21 wieku. Ponoć serwery są na Belize, bo nikt w Usa nie chciał hostować. parler.com/post/446af326-cc4c-

Jakie masz poglądy polityczne, szanowny Mastodonianinie:

Lewica znajduje perwersyjną, wręcz sadystyczną przyjemnośćw odczłowieczaniu udzkich płodów. Żabi skrzek szanujmy, ale małego człowieka dehumanizujmy.

@wojgx
A co w tej grafice Cie tak bulwersuje że chciałbyś by to nie wisiało. Czy może chodzi o sam fakt kto wykupił to miejsce a nie co tam umieścił?
@lukdrozda

Jakie masz poglądy polityczne, szanowny Mastodonianinie:

Ograniczasz sie mocno w ten sposob. Twitter to fenomen i dla mnie podstawa. Jem sniadanko i pisze z Bońkiem, senatorem z Usa czy pilkarzem reprezentacji czy ministrem zdrowia. Na zadnym innym medium to nieosiąalgalne. 101010.pl/@JaroslawSadowski/10

Ilu(jakich) używacie mediów społecznosciowych. Myślę, że cztery-pięć to maksimum, więcej to już nie ma sensu. Ja codziennie. piszę na twitterze, gabie, mewe, vk i parlerze(aktualnie nie ma, ale ma wrócić). Gdzie indziej piszę sporadycznie. A jak jest u was?

Kto w związku, w dobie równouprawnienia, powinien zajmowac sie odsnieżaniem:

Mam do was pytanie-skąd wzial. sie monopol google play?Cczemu uzytkownicy ukonstytuowali kolejny monopol, tym razem tak idiotyczny, jak to, skąd pobiera sie aplikacje? Przeciez to teoretycznie kompletnie bez znaczenia, czy pobierasz applikacje z miejsca x, czy, y, a jednak stworzono kolejny monopol googla, gdzie 99 procent aplikacji na androida sciaga sie z google play i gdy google usuwa daną aplikację z google play, dla producenta komercyjnego, to wyrok smierci. Skąd wziąl sie ten monopol?

Kto w związku, w dobie równouprawnienia, powinien zajmowac sie odsnieżaniem:

Przesiadlem sie na przegądark3 Brave i widac oszczednosc baterii w telefonie. Moze nie godzina czy dwie, jak deklaruje producent. Ale ok. 45 minut dluzej trzyma bateria gdy uzywam Brave w telefonie, niz gdy uzywalem Chroma.

Taki post nie lamie standardów Twittera. Mi brak słów. Szukam alternatyw dla facebookani Twittera.

@pieklomezczyzn
Bo są różne serwery a na każdym masz ścianę lokalne na której masz tylko posty użytkowników danej instancji. A serwery są różne, są lewackie, są techniczne, są nakierunkowane na zainteresowania. I to jest siłą mastodon. Ja mam konto tuta 101010.plj bo są rozmowy o wszystkim, regulamin jest super i problemów nie ma.
Ale też jestem na mastodon.radio gdzie jest skupisko krótkofalowców i rozmowy tam są zgoła inne.

Po dobiciu przez google, appla i amazon(ponoc) jutro ma wstac z martwych Parler. Standardy są takie, ze na Twiterze trendowalhasztag killallmen, gdzie feministki nawolywaly do mordowania mezczyzn, ale to jest akceptowalne, a Parlera dobili. foxnews.com/tech/dan-bongino-m

Mam pytanie-czy Mastodon dziala jak Gab czy Twitter, piszesz o wszystkim co cie interesuje, wklejasz jakie chcesz linki, youtuby, foty, czy sa jakies tematy zabronione, tabu? No i jaka roznica na jakim serwerze jestes, skoro i tak klikasz global i widzisz wszystkie istniejace serwery?

Do you see this tout?

Obczajam alternatywy dla big techu i po migracji z facebooka zarejestrowalem sie na :minds(wymarly, brak perspektyw), gab(bardzo perspektywiczny, w przyszlosci realna konkurencja dla fejsa), parler(byl spoko, ale zostal rozdeptany przez big tech), vk.com(serwis doskonaly,ale 99% uzytkownikow to swiat rosyjskojezyczny), mewe(alt facebook, perspektywiczny, ale garstka Polaków) no i zobaczymy Mastosona. Pozdrawiam

Show older
101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!