macrumors.com/2019/10/11/tim-c — I guess it’s not a surprise that Apple only values personal freedom and privacy when it looks nice on marketing materials. Switching to truly open and independent solutions is really dawning on me. I’ve been using Apple products for a long time but I guess it’s time to start making a list of things I’d need replacements for and find solutions.

Hotel w którym spędziłem noc po weselu znajomych ewidentnie dyskryminuje osoby bezrobotne.

Paweł boosted

Nielegalność parkowania w miejscach niedozwolonych jest zawieszana na czas widoczności świateł awaryjnych. Podczas interwencji Straż Miejska jest zobowiązana obliczyć sumę czasu migaczy widocznych i niewidocznych. Mandat należy się tylko wtedy, gdy suma czasu świateł niewidocznych przekracza sumę czasu, gdy światła awaryjne były widoczne. Krążą plotki, że koncern BMW pracuje nad nową technologią kierunkowskazów, które byłyby widoczne przez cały czas. Rzecznik firmy przewiduje dużą popularność tej technologii w Polsce, gdzie rozwiązałaby ona dwa problemy: zalegalizowałaby nielegalny parking oraz wyeliminowała mandaty za zmianę pasa bez sygnalizacji kierunku. /s

Paweł boosted

Even if you think that the EU is crap please go and vote in the elections today. Democracy has its flaws but it's the best we've got right now.

Kolejka była tak długa, że ludzie z korytarza aż podchodzili zapytać „co rzucili”, nie będąc pewni, czy warto stawać do kolejki. Bareja na całego. Ostatecznie jednak udało mi się zaoszczędzić 450 zł więc warto było się trochę pomęczyć.

Show thread

Polowałem na PS4 Pro 1TB — mimo że byłem tam ok 12:20, nie było już takich wersji. Były tylko zwykle PS4 1TB. Trochę zawiedziony, ale biorę i to przecenione pudło i staję do kolejki. W międzyczasie przypomniałem sobie, że potrzebuję też drugiego pada — wybrałem przedostatniego z wystawy. A następnie stanąłem do kolejki. Stałem w niej tak długo (ponad 2 godziny), że zdążyli przywieźć więcej padów i 4 sztuki PS4 Pro. Jako ostatniemu udało mi się zamienić.

Show thread

Chcąc mieć to jak najszybciej za sobą, ruszyłem przed siebie szukając sklepu Sony, gdzie to właśnie miały być fajne rabaty z okazji otwarcia. Po drodze minąłem sklep Xiaomi, gdzie kolejka kończyła się poza sklepem. Ucieszyłem się w duchu, że nie muszę w niej stać i dzielnie przeciskałem się dalej. W końcu znalazłem i zobaczyłem, że kolejka w Sony nie wychodzi na korytarz tylko dlatego, że klienci utworzyli wężyk rodem z gry Snake na stare Nokie. Westchnąłem i wszedłem do środka.

Show thread

Byłem wczoraj na wielkim otwarciu Galerii Młociny. Od dawna chcieliśmy kupić sobie PS4, ale odkładaliśmy na później z racji ceny. Teraz się skusiliśmy z racji obniżek. Wyskoczyłem „na chwilę” z pracy. Otwarcie było o 12:00, byłem tam o 12:10. Już na parkingu widziałem, że to nie będzie „na chwilę” — było tam niesamowicie dużo ludzi! Na głównym piętrze było jeszcze ciaśniej. Kompletny chaos, tłok i gwar. Ktoś rozdawał balony, ktoś przemawiał na scenie, ktoś grał na skrzypcach przed Rossmanem. 😵

Paweł boosted

artistic nudity in link (wikipedia), but it's not very lewd 

Paweł boosted

Nasza kultura drogowa jest okropna. Zawsze smutnieję, gdy o tym myślę.

Show thread

Co jest dla mnie fascynujące, to kierowcy zazwyczaj boją się wyprzedzać, gdy jest zakaz (nawet jeżeli droga jest prosta), ale jechać o 30-40 km/h szybciej niż limit - już nie. Więc jedzie taki za mną przez miasto doświetlając mi tablicę rejestracyjną, ale gdy tylko skończy się teren zabudowany, wystrzeliwuje do przodu na złamanie karku - ignorując to, że ja też mogę (i chciałbym) przyspieszyć poza miastem.

Show thread

Do podróży po mieście najczęściej wybieram transport publiczny lub rower. Gdy wsiadam do auta, zawsze staram się stosować do ograniczeń prędkości. Ilość kierowców siedzących mi „na tyłku” lub po prostu wyprzedzających i znikających za zakrętem po kilku sekundach jest przerażająca. I to nie tylko w mieście - weź wyprzedź kogoś na ekspresówce nie przekraczając 120 km/h, gdy nagle zza wzniesienia z tyłu wypadnie auto jadąc 160 km/h i z oddali już świeci długimi, aby mu zjeżdżać.

Show thread

Warszawa. Miasto, które gna na złamanie karku: transport-publiczny.pl/wiadomo

„Nasze pomiary wykazują, że jeżeli odbywałyby się kontrole w tunelu Wisłostrady, to w ciągu 24 godzin prawo jazdy straciłoby tam 4,5 tys. kierowców – tłumaczy Gałecka i dodaje, że gdyby dane z badania przyłożyć do całorocznej skali, statystycznie w ciągu roku prawo jazdy straciłoby ok. 220 tys. osób.”

Jasne, trzeba mieć do siebie dystans, szczególnie na takich imprezach, ale jest różnica pomiędzy żartami, a jechaniem po ludziach z publiczności, bo inne żarty się nie kleją. Ogólnie jednak doświadczenie zdecydowanie pozytywne!

Show thread

Pierwszy raz byłem na stand-upie - Łukasz „Lotek” Lodkowski. Było naprawdę śmiesznie, łącznie z dwoma gościnnymi występami na początku. Support trochę za bardzo wyśmiewał gości - jeden biedny Adam na bardzo długo zapamięta ten wieczór.

Dzisiaj do listy zadań wykonywanych przez mój mały, ale dzielny serwer odroid doszło pełnienie funkcji serwera drukarek przez CUPS. Podobno można to tak skonfigurować, aby nawet urządzenia iOS widziały tę drukarkę i drukowały za pomocą AirPrint, ale to już chyba nie zadanie na ten wieczór...

Show older
101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!