Show newer

another facebook facepalm: "A database containing more than 267 million Facebook user IDs, phone numbers, and names was left exposed on the web for anyone to access without a password or any other authentication." comparitech.com/blog/informati #DeleteFacebook

Android isn’t exactly known for its privacy protections. But Google’s popular mobile operating system isn’t going away any time soon. Here are 14 Android privacy tips you can implement right now. protonmail.com/blog/android-privacy

Ever wondered if you could afford to use secure emails? Check our pricing calculator here: tutanota.com/pricing Or simply use the Free version. 😉👇

Pozostaje pogratulować Amnesty International. Na ich głównej witrynie amnesty.org (na dole strony) są cztery linki społecznościowe: Facebook, Twitter, YouTube oraz Instagram. Dają świetny przykład, jak walczyć o nasze prawo do prywatności. Żadnego Fediverse, XMPP, Matrix, GPG albo innej formy bezpiecznego i poufnego kontaktu.

W związku z tym korespondencję do AI Polska można uzupełnić o zwrócenie uwagi na ten problem w środowisku anglojęzycznym. Być może ludzie zareagują i zmuszą AI do stworzenia kont w alternatywnych systemach oraz usunięcia syfiastych skryptów ze swojej strony internetowej. Ja się tego nie podejmuję, ale jeśli ktoś ma odrobinę czasu i ochoty, to może po angielsku zwrócić na to uwagę w środowisku Fediverse, czy też na innych portalach.

Warto tagować :)

@michal @mkljcz@konfederacja.ru @erikmar @sdebkowski @rogatywieszcz

Amnesty International jako organizacja walcząca o prawa człowieka w kontekście wspomnianego raportu (załączam ponownie link) w zasadzie musi oferować alternatywne systemy komunikacji (bezpieczne) i być na niezależnych portalach społecznościowych. Dotyczy to też personalnie współpracowników AI.

Jak ma się sprawa Amnesty International, jako organizacji międzynarodowej? Czy tylko AI Polska korzysta z mediów, które naruszają prywatność?

amnesty.org.pl/inwigilacja-pro

@pavel @michal jeżeli ktoś mówi o wadach popularnych social media, nie proponując i nie używając przy tym alternatyw (no chyba że żadnych nie używa), dla mnie nie powinien się wypowiadać

Przeczytaj całość! Amnesty International ostrzega w swoim nowym raporcie, że wszechobecna inwigilacja miliardów ludzi przez Facebooka i Google’a stanowi systemowe zagrożenie dla praw człowieka. Jak można przeczytać „Pozyskiwanie i analiza danych osobowych na tak niespotykaną dotąd skalę są niezgodne z każdą składową prawa do prywatności, w tym z wolnością od ingerencji w nasze życie prywatne, prawem do kontrolowania informacji o nas samych oraz prawem do przestrzeni, w której możemy swobodnie wyrażać naszą tożsamość.” Osoby korzystające z Fediverse przeważnie są świadome zagrożenia, zresztą ktoś już tutaj podawał informacje o tym raporcie AI.

Tu pojawia się pytanie, czy członkowie Amnesty International Polska są świadomi tego zagrożenia? Wchodzę na stronę AI Polska i widzę „Działaj w social media” z trzema linkami do portali: Facebook, Twitter i YouTube. Jest też postulat „Zapisz się na nasze newslettery na Messengerze”. Tu pojawia się kilka ważnych pytań. W taki sposób Amnesty International dba o prywatność swoich zwolenników? Dlaczego AI nie ma kont na Fediverse (w tym PeerTube) a newslettera nie oferuje poprzez XMPP oraz Matrix? Dlaczego Amnesty International nie publikuje kluczy PGP/GPG w celu zapewnienia bezpieczeństwa komunikacji e-mail?

Amnesty International powinno udostępniać alternatywne i bezpieczne kanały komunikacji aby pokazać, że naprawdę ma na uwadze nasze prawo do prywatności. AI powinno umożliwiać korzystanie z rozwiązań otwartych i bezpiecznych (szyfrowanie). Taka jest moja opinia. Zamierzam napisać do AI Polska z zapytaniem, czy i kiedy zamierzają zacząć używać otwartych systemów. Walcząc o prawa człowieka powinni dawać przykład.

A może ktoś jeszcze, nawiązując do wspomnianego raportu, skrobnie do AI kilka słów?

Link:
amnesty.org.pl/inwigilacja-pro

Hi @rob ,

I'm not aware of a single drop-in-replacement for #keybase 🤔 Here are some ideas:

💬 End-to-end-encrypted chat
- #Matrix / #Riot
- #XMPP with OMEMO encryption

🔒 Encrypted Storage
- #Nextcloud
- maybe #Syncthing for some use cases

🔗 Linking keys to accounts
- Sorry, I'm inexperienced here 😅
- for PGP keys: Public PGP key servers
- for Mastodon: profile link to website with key infos + "rel=me" link

Gonna share your post for more feedback on this 🙂

@isolategab You profile intro is quite contradictory..

> Organizing those on the #fediverse to oppose #Gab instances and Fediverse Apps. Organizing for freedom of instances to associate with whom they wish, and for private app stores to have freedom of enterprise to their terms of use.

You're mentioning freedom, while urging instances to take away the freedom of association from their users. I thought the #Fediverse was supposed to be an open and free network? Why urge for intolerance then?

What kind of dystopian corporate malarkey is this?

This is from Qualtrics BTW. If you don't know, it's an "experience management" company that sells analytics rebranded as magic

Świąteczna karuzela / Christmas carousel

Karuzela ustawiona na wrocławskim Rynku, gdzie odbywa się „Jarmark Bożonarodzeniowy” (2019). Głośno, kolorowo i kiczowato… ale chyba taka powinna być karuzela.

#photo #photography #fotografia #фотография #photographie #mastoart #art #pmm #Poland #Polska #polish #karuzela #święta #christmas #carousel #night #nightphoto #nightphotography #Wroclaw #christmastree

Copyright © PMM. All rights reserved.

Elwro 🇵🇱 🖥️

Znalazłem i podbiłem anglojęzyczny wpis o dziwnych komputerach, gdzie wspomniano o naszym krajowym Elwro 800 Junior. To dobra okazja aby zaprezentować jakiś filmik o już nieistniejących Wrocławskich Zakładach Elektronicznych Elwro. Poniżej link ze starym filmem reklamowym, który poza komputerami Elwro prezentuje również inne produkty, jak kalkulatory, systemy automatyki, stacje pomiarowe itp. Niestety w 1993 roku zakłady zostały sprzedane a nowy właściciel, firma Siemens, zwolnił pracowników, zlikwidował fabrykę i wyburzył większość budynków.

W filmie pokazano:
Elwro R-34 (EC 1034)
Elwro 801AT (PC/AT)
Elwro 800 Junior (klon ZX Spectrum)
...i inne produkty Elwro.

youtu.be/oozjc4z_hks

-34 -2 #80286 -DOS

Show older
101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!