@rogatywieszcz
Tamta strona raczej nie jest skierowana do nich, ale osoby biegające w patriotycznych koszulkach nie mają monopolu na patriotyzm. Zwłaszcza na taki racjonalny, pozbawiony przemocy i szowinizmu.

A co gdyby tak dla draki nie traktować patriotyzmu w kontekście jednej (i ponoć jedynie słusznej) opcji światopoglądowej? Nie postrzegać go przez pryzmat biegania w patriotycznych koszulkach i głośnego informowania o swoich poglądach na temat czystości Arabów, miejsca zarezerwowanego dla Żydów i tego, kto ma prawo nazywać się Polakiem? A gdyby tak podejść do patriotyzmu pragmatycznie, racjonalnie i w sposób dający wymierny efekt? Mam na myśli patriotyzm ekonomiczny.

panoptikum.media/patriotyzm-ek

Today's Moon - Jan 15, 2020
73.5% Illuminated

Canon SL2/200D - Tamron SP70-300 DI VC USD Lens - ISO 200-

Haven't thought of a resolution yet? Don't worry. We've got one for you. #ProtectPrivacy2020

Click the link to see all 5 steps to take back your privacy online: spreadprivacy.com/privacy-reso

@mkljczk Faktycznie Canonical w pewnym momencie zrobiło akcję „godną dużych i znanych korporacji” i nie będę ich bronił. Mnie ta afera z dash ominęła, gdyż z Ubuntu mi nie po drodze, więc trochę o tym zapomniałem. Społeczność zareagowała i Canonical musiało zmienić postawę, choć raczej stracili zaufanie ludzi a ikonę z linkiem do Amazon instalują domyślnie do dzisiaj..

Siłą Linuksa jest jednak różnorodność i wybór, pingwin ma wielu wydawców o bardzo różnorodnej wizji systemu. Ubuntu to modny system, ale są inne interesujące i moim zdaniem często lepsze dystrybucje. Windows ma jednego wydawcę robiącego to, co chce i poczynającego sobie coraz bezczelniej.

Temat stary, ale warto w nowym roku przypomnieć, skoro jest to okres różnych postanowień i zmian. Kieruję do użytkowników systemu operacyjnego Windows. Może przyszła pora na zmianę systemu a jeśli nie to choć modyfikację ustawień? Użytkownicy systemów Linux nie mają takich dylematów…

dariuszdahm.pl/windows-10-szpi

@mkljczk @kvczi @radzio1993 @rogatywieszcz @jeder Masz rację, trudno się z Tobą nie zgodzić, choć mam niezbyt pochlebną opinię o zamykaniu się w kółku wzajemnej adoracji. Z tym, że to moja opinia a każdy administrator instancji Fediverse ma wolność :)

New Year's resolution: Thinking about quitting Google? Check here why Tutanota is a great Gmail alternative: tutanota.com/gmail-alternative 😃🎉

Gdy znów do murów klajstrem świeżym
Przylepiać zaczną obwieszczenia,
Gdy "do ludności", "do żołnierzy"
Na alarm czarny druk uderzy
I byle drab, i byle szczeniak
W odwieczne kłamstwo ich uwierzy,
Że trzeba iść i z armat walić,
Mordować, grabić, truć i palić;
Gdy zaczną na tysięczną modłę
Ojczyznę szarpać deklinacją
I łudzić kolorowym godłem,
I judzić "historyczną racją",
O piędzi, chwale i rubieży,
O ojcach, dziadach i sztandarach,
O bohaterach i ofiarach;
Gdy wyjdzie biskup, pastor, rabin
Pobłogosławić twój karabin,
Bo mu sam Pan Bóg szepnął z nieba,
Że za ojczyznę - bić się trzeba;
Kiedy rozścierwi się, rozchami
Wrzask liter pierwszych stron dzienników,
A stado dzikich bab - kwiatami
Obrzucać zacznie "żołnierzyków".
- O, przyjacielu nieuczony,
Mój bliźni z tej czy innej ziemi!
Wiedz, że na trwogę biją w dzwony
Króle z panami brzuchatemi;
Wiedz, że to bujda, granda zwykła,
Gdy ci wołają: "Broń na ramię!",
Że im gdzieś nafta z ziemi sikła
I obrodziła dolarami;
Że coś im w bankach nie sztymuje,
Że gdzieś zwęszyli kasy pełne
Lub upatrzyły tłuste szuje
Cło jakieś grubsze na bawełnę.
Rżnij karabinem w bruk ulicy!
Twoja jest krew, a ich jest nafta!
I od stolicy do stolicy
Zawołaj broniąc swej krwawicy:
"Bujać - to my, panowie szlachta!"

J. Tuwim - Do prostego człowieka

Akurat - Do prostego człowieka - YouTube
youtube.com/watch?v=7wChlvZbXj

@mkljczk Możliwość wyciszania serwerów to element wolności, ale i do wolności trzeba dorosnąć. Mam wrażenie, że niektórzy banują tylko dlatego, że mogą albo ze względu iż na jakiś serwer jest modny hejt. Fediverse nie musi być miejscem, gdzie wszyscy są zgodni, ale powinna to być przestrzeń do dyskusji.

@kvczi @radzio1993 @rogatywieszcz @jeder

@mkljczk Co to za teorie spiskowe z minds.com, że komuś z Fediverse mogą przeszkadzać? Jeśli są to jakieś bzdury, to po prostu rozmyją się w dużej społeczności. @kvczi @radzio1993 @rogatywieszcz @jeder

@mkljczk A dlaczego zakładasz, że minds.com będzie blokowany? Kiedyś tam zaglądałem i choć szału nie było (a po polsku to już zupełna cisza), to jednak nie widziałem nic szczególnie złego w tym portalu.

@kvczi @radzio1993 @rogatywieszcz @jeder

Show older
101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!