Follow

Logo Mastodon dla instancji 101010.pl

Może komuś się przyda do czegoś, więc proszę kopiować i rozpowszechniać. Do użytku przy promocji, na tapetę, do umieszczania na różnych grafikach (również w roli sygnatury) i tak dalej. Logo jest wykonane w pliku rastrowym, ale mam wersję w większej rozdzielczości (proszę pisać, jeśli potrzeba).

Popieram koncepcję sygnowania grafik w celu promocji Fediverse (hasztag ).

Wymieniłem wiadomości z kuratorem instancji mastodon.art. jasno napisał że nie zdejmie bana jeśli 101010 nie blokuje za samo posiadanie poglądów, których nie chcą tam widzieć i że jest to celowo stworzony safespace. Obawiam się, że nic się tu nie zmieni. Wolność słowa jest przez niego/nich (bo wypowiedział się w liczbie mnogiej) postrzegana jako coś negatywnego.

Zastanawiam się czy są jakieś kroki które realnie dałyby jakieś rezultaty w takich sytuacjach ale nie widzę nic takiego. Społeczność takich instancji najwyraźniej sama tego chce.

@pavel
@xaphanpl

@rogatywieszcz @pavel @xaphanpl no to tam przy rejestracji trzeba się wyspowiadać ze wszystkich poglądów wtf

@mkljczk
Pewnie banują przy pierwszej manifestacji poglądów po prostu.
@xaphanpl @pavel

@rogatywieszcz to przykra wiadomość, przekażę znajomemu (on też ponoć interweniował, ale bez odzewu). Szkoda, gdyż obserwuję kilka profili na mastodon.art – niestety ci ludzie zapewne nawet o tym nie wiedzą (dzięki swojej administracji). Takie postępowanie jest nie tylko naganne, ale również szkodliwe dla wolności i prawa wyrażania poglądów, skoro cenzura funkcjonuje tam dla ideologicznego komfortu.
@mkljczk @xaphanpl

@pavel
Nie wiem, nie zakladalbym z góry że nie wiedzą. Wydaje mi się że społeczność takich instancji jak mastodon.art tworzą w dużej mierze osoby które właśnie dobrze się czują z ucieczką do takiej strefy komfortu. Musiałbyś zapytać te konkretne osoby żeby się dowiedzieć. Czego nie zrobisz bo nie dostaną oni wiadomości od ciebie nawet. No chyba że zapytasz z konta z innej instancji.
@mkljczk @xaphanpl

@rogatywieszcz uważam jednak, że duża część osób nie wie, przecież mastodon.art to instancja poświęcona sztuce a nie jakiejkolwiek ideologii (przynajmniej formalnie) a 101010.pl to mało znana, krajowa instancja o której większość osób nie słyszała (tak, jak my nie znamy serwerów fińskich albo afrykańskich). Tak więc użytkownicy mastodon.art są tam w związku ze sztuką i zapewne wielu z nich nie jest świadomych, że spora część treści z Fediverse do nich nie dociera. Moim zdaniem to nienormalne. Nie mówimy przecież tutaj o jakichś skrajnych ideologicznie materiałach, tylko normalnych wpisach np. z 101010.pl

Niedawno wdałem się w krótką dyskusję z @pepemao na temat filmiku promującego ideologię, który nie przypadł mi do gustu. Mamy różny światopogląd a ten filmik dał nam okazję do kulturalnej wymiany opinii. Coś się stało złego? Nie. Przecież nie musimy się ze sobą zgadzać i myśleć tak samo, możemy dyskutować, co jest dla obu stron wzbogacające. To jest moim zdaniem normalne i na tym powinno polegać Fediverse.
@mkljczk @xaphanpl

@pavel
Tzn ja się tu we wszystkim zgadzam akurat. Mówię, że większość raczej wie, że instancja promuje jedną ideologię i blokuje inne i że wydaje mi się że w większości są to ludzie którym ta sytuacja odpowiada. Mastodon szeroko reklamuje się jako platforma dla jednej ideologii, więc ludzie świadomie migrują tam czesto z tego właśnie powodu. Że są tam blokowane treści akurat z 010101, to raczej wie mało kto.
@pepemao @mkljczk @xaphanpl

@rogatywieszcz @pepemao @mkljczk @xaphanpl Dostałem info o wypowiedzi, że 101010.pl „is blocked by multiple other instances for cryptocurrency mining, not opinions. (…) is blocked by multiple other instances for cryptocurrency mining, not opinions.” tylko w sumie ja, jak i kolega nie wiemy, jak się do tego odnieść.

Z innej beczki: internet, jak i sztuka nie powinny być ideologizowane.

@pavel Sprawa dość prosta i już dawno wyjaśniona (i z tymi banami to też mocno naciągana), ale fakt była o to afera. Kiedyś była opcja na 101010 że jako użytkownik mogłeś w tle odpalić koparkę krypto w celu wsparcia serwisu. Był do tego cały panel w ustawieniach. Niestety w wyniku błędu użytkownik niezalogowany brał udział w kopaniu, a osoba która znalazła błąd zamiast mi go zgłosić zrobiła ostrą imprezę publiczną. (była z innej instancji i myślała że to specjalnie). Ostatecznie wszyscy się przeprosiliśmy, a z 101010 koparka zniknęła jako bezsensowna (prąd użytkowników kosztuje, a dochód z kopania był rzędu kilku gr/miesięcznie).
@rogatywieszcz @pepemao @mkljczk

@xaphanpl @rogatywieszcz @pepemao @mkljczk A jednak znajomemu taki zarzut wysunięto, więc warto o tym przypomnieć i to wyjaśniać. Ogólnie robi się afera ;)

@pavel
Przy czym jak mówię założyciel instancji .art akurat o tym nie wspominał, jedynie o tym że nie odpowiada mu panującą tu swoboda wypowiedzi.
@xaphanpl @pepemao @mkljczk

@rogatywieszcz na mastodon.art toczy się dyskusja z moim znajomym, zachęcam do przyłączenia się do niej.

@xaphanpl @pepemao @mkljczk

@xaphanpl i właśnie w ten sposób mogą cenzurować protesty przeciwko cenzurze.

@rogatywieszcz to skrobnij coś na ten temat po angielsku aby goście z innych instancji rozumieli sytuację

@pepemao @mkljczk

@rogatywieszcz @pavel @pepemao @mkljczk
No i kurator się odezwał że siejemy szkodliwe ideologie i molestujemy innych użytkowników. 😂
Z jednej strony ich rozumiem, bo chcą stworzyć sobie społeczność do wymiany zdjęć/fotografii i odcinają się od wszystkiego co nie jest z tym zgodne, ale ta ocena mnie trochę rozbraja...

@mkljczk @xaphanpl @pepemao @pavel Powiem Ci gdzie problem z mojej perspektywy. Używając instancji .art zastanawiałem się, czemu nie spotykam Polaków i nigdy nie mam reakcji na sporadyczne posty po polsku. Teraz wiem, że nawet jakby ktoś stąd chciał odpowiedzieć czy dać fave'a, to ja nawet bym tego nie zobaczył, a ja nie miałem nawet możliwości zobaczyć żadnych postów stąd a więc i na nie odpowiedzieć, skoro o nich nie wiedziałem. Cenzura to cenzura, brak przepływu informacji, brak kontaktów, brak dialogu.

Znajomy już otrzymał informację o tym, że bezpodstawne blokowanie 101010.pl nie zostanie zniesione. Wkurzył się i wspomniał coś o zmarnowanym czasie. Zdecydował się migrować na inną instancję, pójdzie sobie z mastodon.art na photog.social i po kłopocie.

@rogatywieszcz @xaphanpl

@pavel brak spacji
Pierwsza kreska w m może być dłuższa albo ostatnia krótsza.
Dość ciemne logo. Nie wiem czy to dobrze.
Idea świetna i bym bardzo zachęcał do prób. Sam mastodon potrzebuje też kilku obrazków. Jakieś flagi, piłki czy co tam kibice używają. Ale ten konkretny model jest taki sobie.
Masz potencjał, rób dalej

@nastepny Kreski w "m" są równe, zapewniam. Bazowałem na pliku oryginalnego loga, więc litera jest dokładanie taka, jak wszędzie. To po prostu logo z dodanymi elementami instancji 101010.pl Co do kolorystyki, faktycznie jest ciemne i zaraz zamieszczę wersję bez czarnego tła a w zasadzie bez żadnego tła. Dzięki temu każdy będzie mógł sobie dostosować kolorystykę :)

Jestem amatorem, więc mówimy tutaj o mojej krótkiej i niezgrabnej zabawie w programie GIMP a nie czymś profesjonalnym. Doceniam Twoją konstruktywną krytykę i będę się starał prezentować coraz lepsze rzeczy (czasami z pewnością coś zrobię, teraz pewnie związanego z )

Sign in to participate in the conversation
101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!