Follow

polityka/antypolityka 

Za niecałe 2 lata będę pełnoletni i powinienem brać udział w wyborach.

A przez kilka ostatnich lat nie jestem w stanie określić ani czy jestem lewicą czy prawicą czy nawet tym "środkiem".

Po prostu na obojętnie jaką partię polityczną nie spojrzę to widzę tylko błędy rozumowania, nawet w swoim pojęciu o świecie często je zauważam.

Jak żyć...

polityka/antypolityka 

@oloke ja na przykład jestem anarchistą, uważam, że każda władza ludzi zdradza, a demokracja parlamentarna to syf, bo trudno, żeby garstka osób mogła rzetelnie reprezentować dziesiątki milionów innych.

Polecam ten styl życia

polityka/antypolityka 

@oloke also zrób sobie The political compass
Wyniki szczerze mówiąc o niczym nie świadczą, ale zawsze jest to jakiś fun i szacunki swoich poglądów

politicalcompass.org/test

polityka/antypolityka 

@crusom @oloke nie jestem zadowolony z żadnego testu politycznego, ale na kompasie z osi auth-lib trzebaby przynajmniej wyodrębnić con-prog jako osobną

polityka/antypolityka 

@crusom każdy sobą rządzi > większość, czyli debile, wszystkimi rządzą

@oloke

polityka/antypolityka 

@oloke

Nie „powinienem brać udział w wyborach” tylko „będę mógł brać udział w wyborach”. To różnica. Jeśli nie widzisz czegoś dla siebie, nie głosuj, bo różnica między „mniejszym złem” a „większym złem” może być tak mała, że ulokowanego poparcia będziesz tylko żałować.

A jeśli chcesz, obserwuj jakimi np. lokalnymi sprawami zajmują się politycy z twojego okręgu, może zagłosujesz na jakąś partię bo poseł interweniuje w ważnych sprawach gdy ktoś się do niego zwróci itd. Bo, koniec końców, pojedynczy głos ma mały wpływ na to, kto będzie u władzy, ale już trochę większy na to, czy jeden mandat przypadnie leniwemu przyciskowi do głosowania, czy aktywnemu posłowi/posłance zaangażowanej w sprawach lokalnych czy merytorycznie pracującej w sejmowych komisjach.

Aha, i jebać podział prawica-lewica.

Sign in to participate in the conversation
101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!