nrk.no zgłasza, że badanie znieczulonego pacjenta przerwano z powodu automatycznej aktualizacji komputera.

nrk.no/ostfold/sykehuset-matte

Według nrk.no, Per Sandberg, tj. obecny minister rybołówstwa w Norwegii, zrezygnuje. Per Sandberg jest znany szczególnie z powodu jego kontrowersyjnych wypowiedzi przeciw imigracji, muzułmanów i Romów. Jego zrezygnowanie następuje kontrowersję dotyczącą jego wycieczkę do Iranu ze swoją nową (i bardzo młodszą) dziewczyną, która jest norweską obywatelką pochodzącą z Iranu. Inni politycy reagują szczególnie na jego zaniedbanie bezpieczeństwa z swoją wycieczką i jego nagle pozytywne wypowiedzi o Iranie.

nrk.no/norge/tybring-gjedde-og

W tym koncie, chcę pisać o pytaniach i tematach, które interesują mnie, ale o których nie chcę napisać pod moim prawdziwym imieniem. Chyba ponieważ są trochę kontrowersyjne i jestem bardzo uważny nad jak to mogę wpływać na pracodawców w przyszłości.

Na przykład, czy glifosat, który jest herbicydem, jest bezpieczny. Interesuje mnie to ponieważ pracowałem w biznesie, który sprzedał żywność ekologiczną, czyli żywność produkowana bez herbicydów i innych "nienaturalnych" śródków. Nigdy nie byłem przekonany, że rólnictwo ekologiczne było oparte na wyjątkowo dobrym rozsądku. Moim zdaniem jest w zasadzie to, że ufam norweskim autorytetom odnośnie ich standardowej regulacji herbicydów itp. Ale chcę sprawdzić, widząc na przykład na glifosacie, czy zasługują tę ufność.

Cześć! Jestem Norwegiem i uczę się polskiego. Chętnie otrzymam poprawki mojej połszczyzny.

101010.pl

101010.pl czyli polska instancja Mastodon.

Co nas wyróżnia?
- Serwer w Polsce.
- Długość wpisu powiększona z 500 do 2048 znaków.
- Trendy w tagach
- Wbudowany Jabber/XMPP z integracją na stronie.
- Wbudowana wyszukiwarka przeszukuje całość statusów, a nie tylko nazwy użytkowników i tagi.
- Obsługujemy formatowanie tekstu.
- Posiadamy własny przekaźnik dla każdego kto chce wymieniać z nami tooty: https://relay.101010.pl/