Czytam sobie wege wątek i trochę kisnę z roślinnego salami. Z tego co rozumiem to weganizm, jest ideą, więc nazywanie produktów żywnościowych jak te regularne, trochę się z tym kłuci i niejako nadal trzyma was w ubojowych klimatach. Nie macie dysonansu jedząc kiełbaski. czy parówki "roślinne"? Przecież to jednoznacznie kojarzy się z rzeźnią.

(nie wiem jak to jest z nazewnictwem w tym przypadku, więc dałem coś neutralnego)

Wszystkiego oczywiście nie ma sensu zmieniać (ciasto "jakieś tam", pierogi z "czymś tam" itd.), w każdym razie do tej pory to chyba powinny się już pojawić jakieś nowe nazwy potraw. Z tego co widzę, to w tej kwestii jest jak z Pepsi vs Coca-Cola.

Jako postronny obserwator to raczej przewracam oczami, niż jestem zachęcony do spróbowania. Marchew, to w końcu marchew.

Udało mi się wrócić do co niedzielnego rzeźbienia, może w końcu coś dokończę 😄 Coś mi się w mózgu też odblokowało, bo po ostrzeniu jakieś ostre te dłuta się zrobiły 🙃

Podwyższyłem ostatnio poprzeczkę, jeśli chodzi o moje lenistwo (powiązane z odświeżaniem okien). Może się wydawać, że automatyzacja prostych rzeczy w systemie operacyjnym, to jakiś wyczyn. Nic bardziej mylnego. Stępiłem wszystkie ostrza do nożyka introligatorskiego i stwierdziłem, że nie chce mi się gibać po nowe przez Arrakis (upał, pustynia, czerwie te sprawy) i zamiast tego po prostu je naostrzę. Zwłaszcza że nie połamane. Ku mojemu zdziwieniu da się to łatwo naostrzyć, wystarczy twardy kamień i trzymanie się szlifu. Teraz mam wątpliwości czy aby nie jestem tłukiem i odkryłem coś oczywistego.

Tak sie mnie zdawało, że jeszcze żaden śmiałek się nie znalazł 🤭

Szklarzem już chyba nie będę, ale okniarz jest w zasięgu ręki.

Wpadłem ostatnio na błyskotliwy pomysł odświeżenia okien i matko bosko ile z tym roboty. Było pomalować byle jak i byłoby po robocie 😁

Idę sobie, bo te wasze majty już mi się na łeb rzuciły. Żegnam.

Z tą basistką mógłbym się ożenić, a potężnego bębniarza wziąłbym na świadka 🤪

youtu.be/ponTbDDMYjw
_____________________
Invidious:
inv.riverside.rocks/watch?v=po

Tak mi się skojarzyło po toście @slanted@qoto.org w którym była mowa o prawach człowieka 🙃

youtu.be/qBlb8TTO0c8
____________________
Invidious:
inv.riverside.rocks/watch?v=qB

Jeszcze trochę i na podwórku nie będzie nic żywego prócz kotów. Nawet ciapek sąsiada jak się zabłąka, to na widok Luśki ucieka tak, że mało się własnymi nogami nie zabije.

Do menu kociaków właśnie zawitał padalec (to takie brązowe). Jaszczurek to już tu chyba nie ma, mamusia systematycznie dostarcza je swoim pociechom 🐈

Trochę się boję o życie kreta. Jak te dwa gałgany jeszcze trochę podrosną, to któryś na pewno go wyciągnie z ziemi.

Co ja robię ze swoim życiem 😭

Pulsujący pasek postępu pokazał mi środkowy palec i musiałem posunąć się do podmiany na kręcącego sutka, eh. Wyjątkowo trzeba usunąć wątki manualnie, a nie chciało mi się z tym póki co bawić. Zresztą i tak mam zamiar ustawić ten normalny (jeśli staszczy mi życia).

Plusem jest, że naumiałem się trochę jak rozdzielać operacje i te długotrwałe nie blokują okna 🎉

Nudziło mi się wczoraj troszku przed spaniem i stwierdziłem, że przeniosę sobie ustawienia z 32 suwaków na 10.

Ustawienie dość uniwersalne, trzeba tylko trochę ściszyć na wyjściu w programie, albo mikserze dźwięku, bo w niektórych piosenkach może chrupnąć, zależy od miksu.

Coś mnie od rana zebrało na folk i chyba popełniłem jakiś grzech straszny czy cuś. W sumie to wypadałoby pluć i złorzeczyć. Nie wiem co się ze mną dzisiaj dzieje, wszystko przez te baby. Mam straszną słabość do śpiewania w wielogłosie.

Wracając do tematu, dłuższą chwilę mi zajęło uświadomienie sobie, iż zespół pochodzi z mateczki Rosji. Nie wiem, wywinę się jakoś jak powiem że lubię Percival'a?

youtu.be/yicTUvDVTHA
-------------------------
Invidious:
invidious.tiekoetter.com/watch

Heilung wypuścił nowy klip 😊

youtu.be/SVbc_Fwbt50
-------------------------------------------------
Invidious:
y.com.sb/watch?v=SVbc_Fwbt50

Ja już od dawna mówiłem, że należy powrócić do natury m.in. wypuścić tygrysy do miast, żeby polowały na najsłabsze dzieci, które nie potrafią się ukryć przed tygrysem.
Na tym polega natura i środowisko, że jest selekcja naturalna.

Chyba założę kult Końca Internetu 🤪

"...I powiedział Pan: wstaniesz rano i nie połączysz się z siecią ani przez kabel, ani przez wi-fi. Jutuba nie będzie, a i fejsbunia też nie będzie. Na nic będzie tedy lament podnoszony pod gniazdkiem sieciowym, na nic płacz pod wieżą antenową..."

Wygląda na to, że w porę przesiadłem się z Atom'a na Emacs'a. Śpij dobrze piękny książe.

Trochę mi brakuje, tej magicznej wtyczki do przerabiania Markdown na PDF, ale w końcu na Org Mode czy Latex w bólach się przestawię. Mózg boli, ale da sie.

Show older
101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!