Dawno dawno temu....
bo w 1984 roku pewien (wtedy) fantasta stworzył program komputerowy o kryptominie RACTER i stąd jest ten . Serię wierszy i krótkich esejów wyprodukowanych przez RACTER opublikowano jako małą książeczkę pod tytułem "Broda policjanta jest na wpół zbudowana".
.***
Gorący i wyschnięty kwiat który
Wachluje mądre płomienie i błaga
O przebaczenie moce ciemne i potężne
Sprzeciwi się teraz mej nagiej woli
I zmusi mnie w regiony rozpaczy.

(za: Robin Dunbar w: Pchły plotki a ewolucja języka)

Dla mnie wszystko jest energią (stratą, zyskiem, wymianą) dlatego wolę :
słuchać niż mówić, czytać niż słuchać, myśleć niż działać, obserwować niż celebrować (to tak w skrócie).

Deszcz, pochmurno czyli ranek poszukiwania łatwych tekstów.

Inteligentny pył

W 2003 r. Jamie Link, doktorantka chemii na University of San Diego, pracowała nad silikonowym czipem. Czip się roztrzas­kał, ale nie stało się nic strasznego – wręcz przeciwnie: okazało się, że jego drobne fragmenty nadal wysyłają sygnały i zachowują się jak maleńkie czujniki.(...) Te mikroelektromechaniczne urządzenia zawierają czujniki i mają moc obliczeniową. Uznany za jeden z najważniejszych wynalazków stulecia smart dust jest wykorzystywany do monitorowania czystości wody, wykrywania szkodliwych chemikaliów w powietrzu, a także do lokalizowania i niszczenia tkanki nowotworowej w ludzkim ciele przekroj.pl/spoleczenstwo/traf

Z cyklu: ogólnie jednak o czymś tam 😉

Obserwuję, nie komentuję.
Ludzie są fascynujący w swej różnorodności.
Ps. też jestem czlowiekiem🦔

Hypnos mnie nie lubi, za wcześnie wyczerpuje baterie. nie mam wyboru, czekam na dostawę nowej energii. ☕☕☕☕☕ i jeszcze jedna ☕

MIJa boosted

RT
🇨🇳 CHINY - Personel nie jest już potrzebny, ten rejestr rozpoznaje twoją twarz i jedzenie, a następnie odlicza cenę z twojego konta bankowego, ale tylko wtedy, gdy twoja ocena kredytu społecznego jest akceptowalna, dysydenci nie zostaną obsłużeni.
Bez personelu, pełna kontrola.
nitter.net/BeataDbrowska9/stat

Zwięźle i obok tematów pytania.😉
Dla kulturowych memow (jednostki informacji kulturowej)
ludzkie mózgi transporterem?
Kontrowersyjne?
Może warte dyskusji?
Proste wyjasnienie z Wiki
Mem (od gr. mimesis „naśladownictwo”) – w memetyce najmniejsza jednostka informacji kulturowej (informacji przekazywanej pozagenetycznie), analogiczna do genu, będącego jednostką ewolucji biologicznej. Ujmuje się go jako autonomiczną strukturę neuronalną i zarazem nośnik informacji kulturowej, a także jako jednostkę informacji kulturowej zapisywaną wyłącznie w mózgu (jako nośniku) albo zarówno w mózgu, jak i na innych nośnikach. Memy jako replikatory powielają się poprzez naśladownictwo, mogą mutować i podlegają selekcji.
więcej w wiki
pl.m.wikipedia.org/wiki/Mem
poobiedni

Z cyklu: na dzień dobry

Tylko bez 😊

Szybko stworzyć świat
bez jawnych i ukrytych wad
i takiego też człowieka.
Dlaczegóż by nie?
jest zdrowy. Bardzo.

Kto pamięta zabawę w głuchy telefon?

Wbrew przekonaniu
dobra jest sztuką
a droga do zrozumienia
kamienista:
- wielowymiarowość
- nieznajomość kontekstu
- własne filtry poznawcze
- i wiele innych przeszkód

A jednak rozmawiamy:)

Rano poszlam pobiegać znaną, codzienną trasą. Ptaszki, zieleń , powietrze bez smogu. Idealnie, no powiedzmy prawie idealnie. Natura musiała pokazać swój cień. Na ścieżkę zaczęły wypełzać bezdomniaki tj. pomarańczowe i czarne slimaki, które nie dość, że pozbawione "domków" na grzbiecie to są obrzydliwie oślizgłe. I prawie cały czas zamiast patrzeć w chmury to patrzyłam na ścieżkę z lęku , że na któregoś nadepnę. I tak wyglądał mój początek dnia.

Bo nocą nie chce spać; bo smoki i tygrysy; bo taki nieznany świat; bo kiedyś wszystko minie; bo ludzi też nie będzie; bo... wciąż nowe bzdety.
Jak mózg doczekał świtu ?

101010.pl

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!